Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek kéne fogynia?

Szerintetek kéne fogynia?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A lányom 14 éves 160 cm és 68kg mostanában elkezdett hízni nyár eleje óta hízott 11 kilót. Állandoan gyors étermekbe jár és az a baj hogy nem zavarja a változás. A hasa a combja és a feneke is kierekedett. Hogy vegyem rá hogy fogyjon? Segitsetek

2018. dec. 9. 09:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem 14 évesen elég érett hogy eldöntse mit akar kezdeni a testével. Ennyi idősen engem is állandóan piszkált az anyám hogy fogyjak, kövér vagyok, egy hájas disznó stb. Nem érdekelt. 168 centihez kb 75 kiló lehettem, tudom hogy "sok" de engem nem zavart. Gyűlöltem anyámat, állandóan azzal jött hogy egyedül halok meg, nem fog senki elvenni, az iskolában csúfolni fognak. Elárulom hogy rajta kívül soha nem mondott senki egy rossz szót sem a súlyomra, csak ő, akinek a világon a legjobban támogatnia kellett volna és azt mondania: gyönyörű vagy! Ezt a terrort nem bocsájtom meg neki, ne ess ugyanebbe a hibába! Az oké hogy otthon elkezdtek egészségesebben enni, esetleg együtt sportolni de nem kell erőltetni! Tini korban van, előbb-utóbb úgyis tenni fog a súlya ellen! Hagyj neki jogot hogy a saját teste/élete felett rendelkezzen és ami a legfőbb: támogasd!
2018. dec. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom, hogyan lehetne hatni rá, ha magától nem igényli a nőiességet.

Finoman próbáld rávezetni, hogy ez mennyire egészségtelen, ha már a női hiúság és szépség iránti vágy nincs meg benne...

2018. dec. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%
Ha valakinek kövéren jó, abba úgysem tudsz beleszólni. Majd ha pár srác lekoptatja, mert nem jön be nekik az úszógumi, lehet elgondolkodik.
2018. dec. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

Legfeljebb megemlíted a hátrányokat, de ha magától nem érdekli, akkor nehéz lesz hatni rá. Az otthoni ételeket befolyásolhatod valamelyest, de mivel nemcsak ott eszik és meg tud ragadni kismillió kalóriát otthon is, ha akar, lefogyasztani nem tudod.


Az elsővel nem értek egyet, én aztán nem mondanám a gyorsan hájasodó gyerekemnek, hogy gyönyörű, hanem exponenciálisan elkezdenék egyre jobban aggódni és megpróbálni lépéseket tenni (jobbára verbálisan, mert ahogy fentebb írtam, sok opcióm nem lenne, a családi táplálkozást nem változtatnám, az jó lenne addig is), ugyanezt akkor, ha túlzottan fogyna. Nagyon nem egészséges irány ez, ez már nem pár pluszkiló, gyorsan jött és esélyes, hogy folytatódik a folyamat...

2018. dec. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
Akkor ne adj neki pénz és nem fog gyorséttermebe járni. Az esztétika egy dolog, de ez rohadt egészségtelen.
2018. dec. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%

160 cm-hez a 68 kg nem ideális, de nem is egészségtelenül sok. Úgyis változik még az alkata.


Az elsőt lepontozták, de abban igaza van, hogy az én anyám is folyton megjegyzéseket tesz a mai napig a súlyomra (pont úgy vagyok, mint a lányod, csak felnőttként), és duci boltokat ajánlgat meg hasonlók, amikor 38-40-es ruhákat hordok, ami nekem megfelel. Igaz, sokáig voltam ideális súlyú is (ehhez a magassághoz 52-55), de most ez van, sok a teher rajtam, ezért elhanyagoltam az étkezést, és sajnos sok CH-t eszem napközben, mert az a legegyszerűbb:S

Amikor kicsit könnyebb periódus jön, akkor mindig leadok pár kg-t, aztán, ha nagyobb a hajtás, visszajön...

Amúgy nem hiszem, hogy annyit jár gyorsétterembe, hogy csak attól hízott 11 kg-t fél év alatt. Valami más is van ott a háttérben.

2018. dec. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%

Nem kell ezt erőltetni neki, úgy sem fog tenni semmit sem ha nem akar.

Max mondd el a hátrányait.

De én is úgy vagyok vele hogy inkább a belül legyen jobb, nem ez fogja meghatározni az értékét.

Különben sem kövér, csak túlsúlyos, idővel rá fog jönni hogy mi ez

2018. dec. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%

en is 160 cm vagyok, es valoban nagyon sok a 68 kg. ėn szülės után voltam 64,de ennyivel is ducinak ėreztem magam.


Próbálj vele nem ugy beszėlni, hogy kritizálod. kėrdezd meg hogy valoban jol ėrzi e igy magàt. ės azt is mondd el hogy te nagyon szereted es csak jot akarsz. ja ės a legfontosabb:ha igy folytatja nyàrra már 80 kg felett lesz..


nem bántásbol.., de honnan van arra pėnze hogy mindig ilyeneket egyen? mert ez azėrt nem olcso dolog

2018. dec. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
Mért jár állandóan gyorséttermekbe? Nem fizeted be az iskolába vagy nem főzöl otthon? Legyen normális kajája, és nem lesz szüksége gyorsétteremre.
2018. dec. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
37%
14 éves kislányról van szó.. nehogy már ledagadtozzuk meg diétára fogjuk 🤦🏻‍♀️ ismétlem, nem NŐről, KISLÁNYról, akinek még kvára nem kell fiúkkal meg hasonló ökörségekkel foglalkoznia. örülj neki ha nem emészti magát amiatt hogy nem tetszik a társadalomnak. jófej kiscsaj lehet. a gyorsétterem nem egészséges és nem jó, de azt is tudni kéne hogy miért megy oda állandóan. nem főzöl?? nem adsz neki rendes ételt? vagy csak nyomod pénzzel és azt meg nyilván arra költi amire akarja? ha már étterem meg ennyire van pénzetek, vidd el egy rendes kajáldába. vagy simán csak főzd meg a kedvenceit, vagy a gyorséttermi kaják otthoni, minőségibb változatát. az egyetlen baj amit én itt látok az ez. és erről meg te tehetsz. erről próbáld meg levezetni finoman, de KÖNYÖRGÖM nehogy elkezdd azzal bsztatni hogy kövér vagy valami. örülj neki hogy nem érdekli és nem egy lelki roncs mint rengeteg ostoba kislány manapság akik azt hiszik hogy az a menő ha úgy néznek ki mint egy auschwitzi menekült és enni se hajlandóak. csak ajánl neki más alternatívát. 🤦🏻‍♀️
2018. dec. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!