Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért kivánja annyira a...

Miért kivánja annyira a szervezet az édes, cukros dolgokat, ha egyszer mindenhol azt hallani hogy milyen gonosz, ördögtől való dolog az?

Figyelt kérdés
A szervezet nem pont azt szokta jelezni amire épp szüksége van?

2019. febr. 5. 11:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Mert függőséget okoz...mint a drog...azt is kívánja az ember ha egyszer belekóstolt mégsincs rá szüksége a szervezetnek:)
2019. febr. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Jelen esetben konkrétan azért, mert a szervezet energiatermelésének zöme biokémiailag a szőlőcukorra alapozott, ezért is nem érezzük keserűnek vagy közömbös ízűnek. Az ilyen bonyolult biokémiai rendszerekre alapuló élő rendszerekben így lehet az önfenntartást biztosítani.
2019. febr. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A cukor nem ördögtől való, csak rosszul alkalmazzuk. Mértéktelenül. És ezzel van a baj, nem a cukorral.
2019. febr. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Mansour ***** válasza:
100%
Nem tudom, én kb. 30 éves korom után egyre inkább csak az egészséges dolgokat kezdtem el kívánni. Konkrétan édességet már csak nagyon ritkán kívánok meg. De ez nem mindenkinél van így.
2019. febr. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%

Valószínűleg túlszaporodott a candida a szervezetben a sok cukor (és egyéb miatt). Ez egy ördögi kör. Ki kell pucolni a candidát és nem fogja kívánni a cukrot annyira. Régebben el sem tudtam képzelni, hogy egy nap nem eszek meg tábla csokit, vagy fagyit, vagy bármi más édességet. Kiderült, hogy candidás vagyok, kipucoltam és azóta szinte semmi édességet nem eszek. Egyszerűen nem kívánom.

Legutóbb a szülinapi tortából sem kértem, pedig mindenki jóízűen ette körülöttem.

2019. febr. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Az ízfokozók és cukor kombinációja megszokottá függővé tesz . Ha természetes aromát mézet melaszt fogyasztunk azt kívánjuk ha ipari dolgokat az elvonási tünet miatt pakoljuk vissza magunkba . Cugi kávé szesz nem létfeltétel mégis azon élnek de ha beteg valaki nyers lédús terméseket vizet teát kíván ....
2019. febr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 kreténpali válasza:
100%

"A szervezet nem pont azt szokta jelezni amire épp szüksége van?"


A szervezet elsősorban az energiabevitelre figyel, azt pedig leggyorsabban cukorból, szénhidrátból tudja megtenni.

Ez viszont nem a leghatékonyabb. Ha renben működik az emésztés, akkor más arányban hatékonyabb az enrgiafelvétel, mintha 100%-ban cukrot ennél.

2019. febr. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
0%
A világ legidősebb aszonya röbb, mint 120 éves volt mértékkel cigizett, ivott és heti 5-6 kiló csokoládét evett. Nem kell bedőlni a pénzlehúzásra szakosodott egészségiparnak.
2019. febr. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
#8: mások meg ugyanezzel 50 évesen meghaltak. Nyilván tudott valamit a néni, hogy ezek ellenére ilyen sokáig élt, inkább ezt kellett volna megvizsgálni.
2019. febr. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok százezer éven át keveseket fenyegetett a túlsúly. Amelyik ősünk nem evett meg mindent, amikor volt miből és kerülte a zsíros, édes dolgokat, az a következő éhínséget jó eséllyel nem élte túl.

Így aztán mind a falánk, édesszájú ősemberek leszármazottai vagyunk. Viszont régen az átlagember nem hízott el, mert nem ehetett kedve szerint. A háziasszony őrizte a kamra kulcsát, kiadta a személyzetnek (ha volt) a napi főzéshez szükséges alapanyagokat, és azt ették meg. Senki sem járkált a kamrába, mert megkívánt egy kis ezt vagy azt. Ha egy gyereket azzal büntettek,hog nem kap vacsorát, az tényleg éhes maradt reggelig. Nem szolgálhatta ki magát a hűtőből...

A cukor drága volt, az átlagember sokáig hozzá se juthatott. A méz se volt olcsó dolog. A cukorrépából történő cukorgyártást valamikor a múlt század elején fejlesztették ki.

Magyarul, s szervezeted jelzi, hogy szüksége van rá, mert mikor ez a jelzőrendszer kialakult, képtelenség volt túl sok cukrot fogyasztani.

2019. febr. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!