Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Heti 3x 3-4 km kocogástól...

Heti 3x 3-4 km kocogástól milyen eredményt várhatok?

Figyelt kérdés

Fogyni szeretnék kb 5 kilót májusig és combon, popsin csinosodni.


Lehetséges?



2019. febr. 21. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Ez kevés mozgás. Naponta ugyanennyi séta és kevesebb evés is megteszi.
2019. febr. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
11%
Nem sokat :) Inkább funkcionális edzésre menj, TRX, HIIT, ilyesmi, a kocogástól csak tönkremegy a térded.
2019. febr. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Függ attól is, hogy naponta hány kcalt viszel be.

Lehetőleg ne menj napi 1200 kcal alá, mert az nem egészséges, de túl sokat se egyél, mert az már hizlal.

Heti 3x 3-4 km kocogás valóban nem sok, de sokkal jobb, mint a semmi (és a magyarok túlnyomó többsége szinte semmit sem mozog).

Én is fogyózok jelenleg, kb. 1,5 hónap alatt 6 kg-t fogytam (90 kg- ról 84-re), úgy hogy naponta kb. 2000-2500 kcalt ettem, de minden 2. nap (beleszámítva a szombatokat, vasárnapokat is) kb. 5-12 km-t (a megtett távolság attól függ, mennyi kedvem van/volt) kocogtam-futottam-meredek lejtőn gyors tempóban sétáltam (mindezt felváltva) + egyetemre is gyalog mentem a kollégiumból (napi kb. 4 km heti négyszer).

Mondjuk ez már kissé megerőltető tempó, és talán annyira nem is egészséges, mert elvileg heti 0.5 kg fogyás az egészséges, de én nagyon kövér voltam, és még most is túlsúlyos vagyok, szeretnék még 4-5 kg-tól megszabadulni (20/F, 180 cm magas).

2019. febr. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Biztos, hogy alakul tőle a combod és a popsid, de fogyasra ne nagyon számíts szerintem
2019. febr. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Mivel a futás is kalóriát éget, így fogyhatsz tőle, természetesen ha az étkezésre is odafigyelsz közben (ez a fontosabb). A mozgás azért fontos, hogy formád is legyen, ne valami löttyedt alakot kapj végül. Biztos jók a javasolt edzések is, de szerintem mindenki csinálja azt, amit úgy érez, hogy tud csinálni, és szereti is.

Ha még nem futottál előtte, tehát mozgásszegény életformát éltél eddig, nem biztos, hogy fog elsőre menni a 3-4 km, de ha kevesebbet tudsz csak, ne keseredj el. Idővel úgyis hozzászokik a szervezeted, és nemhogy sok lesz a 3-4 km, hanem kevés, akkor majd emelheted is a távot, illetve érdemes játszani is a sebességgel (ezt majd ha már jobban belejössz), tehát sprintelést és lassabb kocogást váltogatni, mert az hatékonyabb.

2019. febr. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%
Ez lószar. 1400 kcal étrend, és rendes alakformáló edzés.
2019. febr. 23. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ennyitől nem látszott semmi, amikor átléptem az öt km-t és stabilan le tudtam futni, akkor kezdtem érezni hogy formálódok. 7-8km után már nagyon gyors a fejlődés is a stabil 10km-ig. Az már érzetben nekem teljesen más volt. Érezhetően feszesebb lettem itt ott.
2019. febr. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2019. febr. 25. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!