Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt fogyhatok le...

Mennyi idő alatt fogyhatok le 20 kg-ot?

Figyelt kérdés
Olyan válaszoljon csak aki hasonlóan elszánt a fogyásban mint én. 73 kg vagyok, és 53 kg szeretnék lenni augusztus elejére. Ha napi 1000 kalóriát eszem, és kb. 300-at elégetek sétával, akkor mikorra érhetem el? Motivációra lenne szükségem, egy társra akivel együtt támogatjuk egymást.

2019. febr. 24. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia én benne lennék, bár már ,,csak'' 6 kilót kell fogynom.

Én leadtam már eddig 7 kilót szívesen megosztom veled hogy hogyan:)

2019. febr. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

73 kiló mellett ha napi 700 kcal viszel csak be rosszul leszel 1-2 héten belül, nem fogsz tudni így leadni 20 kg-t. Csak a számokat nézve összejönne így addigra a 20 kg minusz, de reálisan nézve már márciusban feladnád ezt a módszert.


Napi 1200 kcal vigyél be, ha mozogsz is mellette aznap inkább 1500-at, séta mellett nem ártana egy kevés aerobic és saját testsúllyal végzett gyakorlatok se. Tovább tart így leadni a túlsúlyt, de legalább ez tartható és nem készíted ki a szervezeted, mint a napi 700 kcal koplalással. Arról nem is beszélve milyen csúnya tud lenni a bőr hirtelen fogyás után, 20 kg minusz ezzel a módszerrel szép kis lógó bőrt eredményezne.

2019. febr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
3
2019. febr. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 SZücsöm ***** válasza:
68%

Én úgy tudom hogy heti 1 kiló fogyás még egészséges, de az igaz ha 20 kilót akarsz így fogyni akkor elképzelhető hogy a bőröd meg fog ereszkedni 1 ideig.


[link] 1. ezzel kalkulálj hogy mennyi kalóriát fogyaszthatsz a célod elérése érdekében


2. napi 1000 kalória deficit alá ne menj mert az már nem fogyás lesz hanem sorvadás. (tudtommal 7000 kalória deficit 1 kg fogyás)


3. Figyelj oda a makró tápanyagokra különben megint csak sorvadni fogsz (izmot veszíteni zsír helyett). Röviden az elfogyasztott kalóriák úgy álljanak össze hogy fehérjéből MINIMUM a súlyod 2x esét edd meg grammban szénhidrátból pedig MAXIMUM a 2x esét. Cukrot kerüld mint a leprást, zsírra is figyelj oda mert 1g zsír 9 kalória. A tápanyagod is minőségi legyen. Fehérje pl: zsírszegény túró,pulyka/csirke mell,hal félék, szénhidrát: pl barna rizs, teljes kiőrlésű termékek,zab egyél zöldséget is eleget: leginkább a brokkolit ajánlom, gyümölcsből ne sokat de napi 1 mehet.Igyál sok vizet próbálj meg 3 óránkén (max 4 óránként)

étkezni kb napi 5-6 alkalom.(vércukorszint szinten tartása miatt)


4. Bár a fogyásod 90%-ban az étrendedtől függ attól még a NORMÁLIS testmozgás nem csak hogy elősegíti a célodat de még egészségesebbé és fittebbé is tenne.(nem árt 1 kis izom a nőkön se) Ehhez viszont NORMÁLIS testmozgás kell azaz a sétálást le kéne váltani valami intenzívebb edzés formára. Tudtommal (tapasztalatom szerint) a leghatásosabb a súlyzós edzés és a kardió kombója. Ezzel a módszerrel nem csak időt spórolnál hisz gyorsabban égetnéd a kalóriákat de még fejlődnél is fizikálisan. Sőt ha soha életedben nem sportoltál intenzíven hosszú ideig még képes lennél a newbie gain-re is azaz fogyás közben még egy kis izomzatot is tudnál építeni.(ami amúgy másképp lehetetlen naturálisan)


Ha ezeket amiket írtam megfogadod és betartod akkor a célod 1általán nem lehetetlen. Viszont azt nem tudom hogy a bőröd egy ilyen cél mellet meg fog e ereszkedni és ha igen akkor mennyire.(amúgy hosszútávon lényegtelen mert idővel "visszasimul" a testedhez.


Motivációt nem tudom hogy tudnék adni. Neked kell tudnod hogy mennyire fontos neked hogy a célodat elérd én jelenleg 85kg vagyok és 70kg-ra szeretnék/fogok lefogyni legalább augusztus végéig szóval hasonló cipőben járunk.Csak nekem annyival lesz nehezebb hogy utána vissza kell híznom 80kg-ra de ezúttal háj helyett izmot kell majd felpakolnom.


Ui: Sok sikert kezd el és ne add fel.

2019. febr. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
52%
Fogyni akarsz de lusta vagy edzeni? Ha setalni van idod ne setalj orakat hsnem irany a terem vagy otthoni gyakorlatok!! Vedd ki a fejed a nutellas uvegbol es hajra! Ha van celod tenned kell erte minden erobol. A gyoztesek harcolnak es lenyaljak a vesztesek konnyeit. A vesztesek haza setalnak!! Ne akarj setalni! Szeresd a sos izt! Le az edessel. Holnaptol csecsemok konnyeit fogod inni!! Reggel 6 kor keles.
2019. febr. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
74%
Hardyboii lett a példaképem ezen válasza után. Lescreenshotolom és minden nap el fogom olvasni. Reggel 6-kor.
2019. febr. 25. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!