Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Fogyókúrák » Egyéb kérdések

A kérdés

Mennyi idő alatt fogyhatok le 20 kg-ot?

Olyan válaszoljon csak aki hasonlóan elszánt a fogyásban mint én. 73 kg vagyok, és 53 kg szeretnék lenni augusztus elejére. Ha napi 1000 kalóriát eszem, és kb. 300-at elégetek sétával, akkor mikorra érhetem el? Motivációra lenne szükségem, egy társra akivel együtt támogatjuk egymást.

Keress kérdéseket hasonló témákban: fogyás, kg, diéta, életmód, séta, egészség, cél, elszánt, kitartás, erő

febr. 24. 20:54  Privát üzenet  

A válaszok

Szia én benne lennék, bár már ,,csak'' 6 kilót kell fogynom.

Én leadtam már eddig 7 kilót szívesen megosztom veled hogy hogyan:)

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont febr. 24. 20:57 Privát üzenet

73 kiló mellett ha napi 700 kcal viszel csak be rosszul leszel 1-2 héten belül, nem fogsz tudni így leadni 20 kg-t. Csak a számokat nézve összejönne így addigra a 20 kg minusz, de reálisan nézve már márciusban feladnád ezt a módszert.

Napi 1200 kcal vigyél be, ha mozogsz is mellette aznap inkább 1500-at, séta mellett nem ártana egy kevés aerobic és saját testsúllyal végzett gyakorlatok se. Tovább tart így leadni a túlsúlyt, de legalább ez tartható és nem készíted ki a szervezeted, mint a napi 700 kcal koplalással. Arról nem is beszélve milyen csúnya tud lenni a bőr hirtelen fogyás után, 20 kg minusz ezzel a módszerrel szép kis lógó bőrt eredményezne.

A válasz 66%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont febr. 24. 21:25 Privát üzenet
3

A válaszíró 37%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont febr. 24. 21:47 Privát üzenet

Én úgy tudom hogy heti 1 kiló fogyás még egészséges, de az igaz ha 20 kilót akarsz így fogyni akkor elképzelhető hogy a bőröd meg fog ereszkedni 1 ideig.

[link] 1. ezzel kalkulálj hogy mennyi kalóriát fogyaszthatsz a célod elérése érdekében

2. napi 1000 kalória deficit alá ne menj mert az már nem fogyás lesz hanem sorvadás. (tudtommal 7000 kalória deficit 1 kg fogyás)

3. Figyelj oda a makró tápanyagokra különben megint csak sorvadni fogsz (izmot veszíteni zsír helyett). Röviden az elfogyasztott kalóriák úgy álljanak össze hogy fehérjéből MINIMUM a súlyod 2x esét edd meg grammban szénhidrátból pedig MAXIMUM a 2x esét. Cukrot kerüld mint a leprást, zsírra is figyelj oda mert 1g zsír 9 kalória. A tápanyagod is minőségi legyen. Fehérje pl: zsírszegény túró,pulyka/csirke mell,hal félék, szénhidrát: pl barna rizs, teljes kiőrlésű termékek,zab egyél zöldséget is eleget: leginkább a brokkolit ajánlom, gyümölcsből ne sokat de napi 1 mehet.Igyál sok vizet próbálj meg 3 óránkén (max 4 óránként)

étkezni kb napi 5-6 alkalom.(vércukorszint szinten tartása miatt)

4. Bár a fogyásod 90%-ban az étrendedtől függ attól még a NORMÁLIS testmozgás nem csak hogy elősegíti a célodat de még egészségesebbé és fittebbé is tenne.(nem árt 1 kis izom a nőkön se) Ehhez viszont NORMÁLIS testmozgás kell azaz a sétálást le kéne váltani valami intenzívebb edzés formára. Tudtommal (tapasztalatom szerint) a leghatásosabb a súlyzós edzés és a kardió kombója. Ezzel a módszerrel nem csak időt spórolnál hisz gyorsabban égetnéd a kalóriákat de még fejlődnél is fizikálisan. Sőt ha soha életedben nem sportoltál intenzíven hosszú ideig még képes lennél a newbie gain-re is azaz fogyás közben még egy kis izomzatot is tudnál építeni.(ami amúgy másképp lehetetlen naturálisan)

Ha ezeket amiket írtam megfogadod és betartod akkor a célod 1általán nem lehetetlen. Viszont azt nem tudom hogy a bőröd egy ilyen cél mellet meg fog e ereszkedni és ha igen akkor mennyire.(amúgy hosszútávon lényegtelen mert idővel "visszasimul" a testedhez.

Motivációt nem tudom hogy tudnék adni. Neked kell tudnod hogy mennyire fontos neked hogy a célodat elérd én jelenleg 85kg vagyok és 70kg-ra szeretnék/fogok lefogyni legalább augusztus végéig szóval hasonló cipőben járunk.Csak nekem annyival lesz nehezebb hogy utána vissza kell híznom 80kg-ra de ezúttal háj helyett izmot kell majd felpakolnom.

Ui: Sok sikert kezd el és ne add fel.

A válasz 67%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont febr. 24. 23:28 Privát üzenet
Hardyboii nevű felhasználó válasza:

Fogyni akarsz de lusta vagy edzeni? Ha setalni van idod ne setalj orakat hsnem irany a terem vagy otthoni gyakorlatok!! Vedd ki a fejed a nutellas uvegbol es hajra! Ha van celod tenned kell erte minden erobol. A gyoztesek harcolnak es lenyaljak a vesztesek konnyeit. A vesztesek haza setalnak!! Ne akarj setalni! Szeresd a sos izt! Le az edessel. Holnaptol csecsemok konnyeit fogod inni!! Reggel 6 kor keles.

A válasz 55%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont febr. 25. 00:45 Privát üzenet
Hardyboii lett a példaképem ezen válasza után. Lescreenshotolom és minden nap el fogom olvasni. Reggel 6-kor.

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 44%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont febr. 25. 01:12 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mennyit fogyhatok ezzel a tervvel? Hasonló programot csinált már valaki? Tapasztalatok?
Nyárig mennyit fogyhatok?
Mennyit fogyhatok így?
Hogy, fogyhatok combra?
Ha nem eszek, csak iszok két hétig, mennyit fogyhatok?
Ha eddig minden nap megittam egy üveg bort és most elhgyom, de nem változtatok az étkezési szokásaimon akkor is fogyhatok?

Kérdések a Fogyókúrák rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!