Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Páros diéta, kinek mi vált...

Páros diéta, kinek mi vált be, hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi illetve olyan tapasztalatok érdekelnek, amikor a párotokkal együtt diétáztok.


Milyen étrendet követtetek?

Mennyit és mit mozogtatok? (otthon vagy személyi edzővel, együtt vagy külön)

Minden ezzel kapcsolatos dolog érdekel :) esetleg ha tudtok olyan oldalt linkelni ahol tapasztalatok vannak leirva azt is értékelem :)


Páromnak jó pár kilótól meg kéne szabadulnia és így szeretnék neki segíteni, hogy vele együtt csinálom.


Nekem közel se kell annyit le adnom mint neki, de én is szeretnék pár kilótól megszabadulni.


Előre is köszönöm a válaszokat! Lehet időközben eszembe jut még egy-két dolog :)


2019. febr. 25. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem párommal, hanem kolis szobatárssal fogyóztam, szóval azért volt egy kis eltérés az étrendünkben, nem ugyanazt ettük ebédre mindig, volt hogy otthonról hoztunk vmit.


Külön étrendet nem követtünk, mint pl a keto, paleo, de kalóriát számoltunk. Átálltunk a teljes kiőrlésű dolgokra, köretnek csökkentettük a rizs, krumpli stb adagját és inkább több salátát, párolt zöldséget ettünk, meg a cukor mennyiségét csökkentettük (hagytuk az üdítőket, helyette mindenféle gyümölcsös vizet csináltunk, tejcsoki helyett étcsokit vettünk meg ilyesmik). Gyakran jártunk gyorsétterembe, kínai kajáldákba ezt azért nagyjából elhagytuk, ami mondjuk anyagilag se volt rossz volt döntés. :D


Koliban van edzőterem oda szoktunk lejárni, külön edző nem volt, netről néztünk gyakorlatokat és az alapján állítottunk össze magunknak 1 órás programot. Többnyire együtt mentünk le, úgy azért könnyebb volt, motiváltuk egymást. Heti 2-szer 1 órát voltunk közösen, aztán egy idő után én elkezdtem futni egyedül, a szobatársam meg beiratkozott jógára.


Annyiból hasznos volt így, hogy rá tudtunk szólni a másikra, hogy ne csábuljon el egy hamburgerre vagy éppen lerángattuk egymást edzeni, de maga a fogyókúra kb olyan volt mintha külön csináltuk volna. Mármint minden fogyásnak ennyi az alapja, hogy kalória deficitbe kell kerülni lehetőleg kiegyensúlyozott étkezéssel és heti 2-3 alkalommal nem árt mozogni.

2019. febr. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mivel mindketten dolgozunk (és suliba is járunk esténként külön), napközben egyáltalán nem tudjuk támogatni egymást, csak hétvégén. Ilyen szempontból tök mindegy, hogy együtt diétázunk-e vagy sem. Hétköznap mindenki a saját útját járja, hétvégére igyekszünk közös aktív programokat szervezni és egészséges ételeket főzni. Nem tartunk otthon olyan ételeket, amik kifejezetten hátráltatnák a fogyásunkat és nem eszik előttem két marékra csipszet, amikor én nem tehetem. Ez a legnagyobb támogatás igazából szerintem.

Mivel nem egyforma mértékben kell fogynotok, ezért a kalória és mozgás igényetek is más. Persze együtt sokkal könnyebb fentiek okán, ez tény. Az a fontos, hogy megtaláljátok azt a közös étrendet, ami mindkettőtöknek jó és azt a mozgásformát is.

2019. febr. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Heti háromszor főzünk, felváltva, csirke rizs klasszikus, más más fűszer, sütési mód, egészséges köret. Reggelinek zabkása, tojás, tk pékáruból szendvics. Tízórai gyümölcs. Aztán vacsira sajt, hús, bármi fehérje. Picit lapos, de egyikünk sem nagy konyhai varázsló. :D

Heti 3 vagy néha csak 2 edzés. Eleinte személyi edző, majd 5 hónap után egyedül már.

Jó,mert tudjuk egymást húzni, bár néha mindkét irányba.

2019. márc. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!