Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy diétázzak glutén mentesen?

Hogy diétázzak glutén mentesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni hogy mit ehetek ha gluténérzékeny vagyok és diétázni szeretnék? Tudom hogy natúr húsokat igen, de például köretekből a salátát kívűl mi az ami jó és nem egy vagyon az ára. Kenyeret, tésztát gondolom nem mert azok többségében kukoricásak. Falun lakom, így még nehezebb beszerezni ilyesmit.

Előre köszönök mindenféle segítséget!



2019. márc. 6. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Keress rá a ketogén diétára. Abban szinte csak húst esznek hússal, meg tojást tojással.
2019. márc. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tejtermékek, tojás, zöldségek lehetnek párolva, levesben, főzelékek búzaliszt helyett gm liszttel sűrítve (én zabpehelylisztet használok, de jó a kölesliszt, rizsliszt is), némi gyümölcs is beleférhet. Ezekből már elég sokféle ételt el lehet készíteni. Ehetsz rizst és krumplit is köretnek, csak ne túl sokat, legyen mellettük sok zöldség. Pár tipp: túró v. joghurt bogyós gyümölcsökkel, rakott kel/zöldbab/karfiol, lecsó, paradicsomos káposzta, székelykáposzta. Húst sem muszáj mindig natúr szelet formájában enni, készíthetsz ragukat, pörköltet is, nem muszáj sok zsírt tenni bele.
2019. márc. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy értette, hogy a gm tésztában és kenyérben gyakran kukoricaliszt van, ami fogyás szempontjából nem valami jó.
2019. márc. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kukoricában lévő keményítő is pont olyan, mint a többi gabonában lévő vagy a krumpliban. De ha jobb a lelkednek, akkor egyél rizst meg zabot.
2019. márc. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!