Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az elég ha mindennap csak...

Az elég ha mindennap csak zöldség- gyümölcs turmixokat fogyasztok és nem eszem mellette semmit?

Figyelt kérdés

Szeretnék lefogyni, mert az utóbbi hónapokban sokat híztam 26,05-ös lett a testtömegindexem. emellett mindennap legalább 1 órát aktívan edzenék.

Ma pl céklaturmixot készítettem, sok vitamin van benne, tettem bele almát, sárgarépát, narancsot és persze céklát, nagyon finom és még telít is, legalábbis úgy érzem.

Elég lehet, ha ilyen vitaminbomba turmixokat fogyasztok csak és semmit nem is eszek mellé, vagy ha mégis, nagyon keveset és kalória szegény ételt?

Ha nem értetek egyet azzal ,hogy csak turmixokat fgyasztanék, milyen ételt javasoltok mellé? és mennyit?

Szeretnék látványosan lefogyni... legalább 20 kilót.



2019. márc. 10. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

És ezt tudod csinálni életed végéig hogy aztán tartasd a súlyod? Étkezz normálisan ezt a hülyeséget meg felejtsd el, ésszel is lehet látványosan fogyni.


Kaloriabazis.hu-n be tudod írni az adatait, megadhatod mennyit akarsz fogyni és kiszámolja ahhoz napi mennyi kcal alatt kell enned. Azt szépen betartod és meglepő mód fogyni fogsz. 1200 kcal alá semmikép ne menj, úgyhogy reális célt tűzz ki.


Neten rengeteg mintaétrendet találsz, olvass utána miket ajánlanak ilyenkor. Leggyakoribb javaslatok úgyis olyanok, hogy kevés feldolgozott kaját vegyél, inkább frissen készíts ételt. Sok zöldséget és gyümölcsöt fogyassz, amit jobb normálisan enni a rostok miatt és nem turmixolva. Zsíros húsok helyett vegyél halat, csirkét, pulykát (szárazabb fehér húsokat a vörös helyett). Köretnek egyél párolt zöldséget, quinoát, barna rizst, bulgurt, kuszkuszt szemben a sima rizzsel vagy vajas krumplipürével. Kerüld a sok hozzáadott cukrot tartalmazó ételeket (pl a gyümölcsjoghurtok hekyett jobb a sima és ahhoz keverj villával összenyomkodott bogyós gyümiket). Fehérkenyér helyett jobb a teljes kiőrlésű, fogyassz zabkását (nem a bolti ízesítettet). Hogy miből mennyit ahhoz meg a kalóriabázis kell meg egy konyhai mérleg, aztán idővel megy méricskélés nélkül is.


Nem jó mindennap edzeni, hagyj időt a testednek regenerálódni. Heti 3-4 alkalom is bőven elég, kell kihagyni napokat hogy kicsit pihenjenek az izmaid.

2019. márc. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Teljesen életszerűtlen egy ilyen diéta. Mégis minek? Eltelik 2-3-4 hét és egyik reggel hirtelen a világ legvalószínűtlenebb dolga lesz az, hogy folytasd a diétádat, és egyből kompenzálni fogsz. Hiába érzed magad most motiváltnak, ez egy éjszaka alatt 100-ról átfodul mínusz 100-ba. A szervezet mindig benyújtja a számlát a butaságokért és mindig hirtelen teszi.


A vitaminok semmit nem érnek, ha a szervezeted nem kap fehérjét, összetett szénhidrátokat és fontos zsírokat. A te diétád teljes mértékben nélkülöz alapvető dolgokat. Nagyon hamar fog eljönni az összeomlás, úgyhogy bele se kezdj ebbe, kidobott 2-3 hét lesz az életedből.


Nincs új a nap alatt: egészséges, kiegyensúlyozott diéta, sport és TÜRELEM.

2019. márc. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Javaslom, nézd meg ezt a dokumentumfilmet, ha eddig nem tetted.


https://www.youtube.com/watch?v=-AimjkzeCjA&t=24s


Rám nagy hatással is volt, el is kezdtem ezt másfél évvel ezelőtt. Beruháztam egy 20 ezer forintos centrifugára, de pénzkidobás volt. Kb egy hetet bírtam a löttykúrát. Iszonyat savasodtam tőle és sokat fostam. Végül el is ájultam. Amit pedig leadtam azt mind vissza is szedtem. Szóval semmi értelme az egésznek.


A filmben a pasas más tészta, sok gyógyszert szedett és volt vagy 170 kiló, mikor nekivágott. Neki valóban volt értelme egy ilyen tisztítókúrának, valamint, amikor befejezte, akkor sem tért vissza a pizza, hamburger kombóra, hanem egészségesen étkezett. Ezt nem javaslom senkinek, főleg nem orvosi felügyelet nélkül.


Amit neked javaslok az egészséges étrend és kb napi 1500 kcal, sok vízfogyasztás. Ez a hosszútávú és tartós fogyás titka és kulcsa és nem a vitaminbomba löttyök fogyasztása. 26-os BMI vel olyan kövér nem lehetsz. Szóval kezdj el egészségesen étkezni, figyelni a napi kcal keretre és fogyni fogsz szépen, lassan, de tartósan.


Hogy milyen ételeket fogyassz? Egészégest! Nem tudom hány éves vagy, de ennek talán te is utána tudsz nézni a neten, hogy mit kell fogasztanod.

2019. márc. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A legszebb, hogy a tirmixokkal siman beviszel akár több kalóriát is mint, ha csak normalisan étkeznél. Zöldség-gyümölcsöknek magyon magas a szénhidráttartalma, fehérje pedig nagyon alacsony. 1 literben simán van 5-600kalória.
2019. márc. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!