Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem megy a fogyás, mert...

Nem megy a fogyás, mert lélekben, belül még mindig az 50 kg-os lány vagyok. Hogy tudatosítsam végre magamba, hogy kövér vagyok?

Figyelt kérdés

Soha nem voltam még ennyire kövér mint most. 16-20 évesen 54 kg voltam, 20-24 évesen 62 kg, majd terhesség 78 kg lettem a végére, 26 évesen 56 kg voltam.

Visszamentem dolgozni, 27 évesen 62 kg lettem, majd új munkahely 28-29 évesen semmit nem híztam. Ismét új munkahely és akkora stressz, hogy 1,5 év alatt 78 kg lettem. Jött egy újabb terhesség, mindössze 3,5 kg-ot híztam, 80 kg-al jöttem haza. 2 hónapja szültem, az első hónapban további 2 kg-ot szedtem fel. Jelenleg most ott tartok, hogy 82,5 kg vagyok. Lassan 30 kg felesleg lesz rajtam. A derekam most vastagabb, mint az első szülés után a csípőm.

De nem látom magam kövérnek és szerintem emiatt nem tudok fogyni. Tudom, hogy nagyon durván elhíztam, de mégsem fogom fel. Mit lehet ezzel kezdeni?


2019. márc. 12. 07:39
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Ha legalább 190 cm magas vagy hozzá, akkor nem gond.

Nézd meg magad teljes alakos tükörben, oldalról is, na akkor majd kövérnek látod magad.

2019. márc. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
160 cm vagyok. És bele szoktam nézni a tükörbe, látom is, kommentelem is magamba, de 2 perc és eltűnik ez az érzés ez a tudat.
2019. márc. 12. 08:26
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

Ha nem latod magad kovernek akkor pontosan mi zavar a tulsulyodban?:) ha az egeszegugyi problemak, akkor el kell fogadnod , hogy ha egeszseges akarsz lenni le kell fogynod.

De alapjaraton en ugy gondolom , ha te jol erzed magad igy ahogy vagy, pl nem latod magad nagydarabnak akkor minek szenvedj a fogyassal? En peldaul nagyon vekony testalkatu vagyok, de volt egy idoszak amikor meghiztam 5 kg-ot (ami egyaltalan nem sok), de mar ennyitol kikeszultem es a tukorbe se tudtam nezni. Igy lefogytam.

De ha nem zavart volna a dolog akkor szenvedtem volna azzal hogy fogyozzak :)

2019. márc. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha nem nézek tükörbe nem erzem magam kövérnek, de ha fel kell öltözni (értsd farmert kelk felvenni) kibuggyan a hasam és jön a lefelé nézés, a szemkontaktus kerülés, mert szégyellem magam. Ezért hordok mar csak pizsit és melegítőt. Vagyis kezdek lefelé haladni a lejtőn és borítékolható, hogy ha nem változtatok hízni is fogok. Na meg a férjem nem nagyon nyúl így hozzám. Soha nem mondaná hogy kövér vagyok, de lehet rajta látni, hogy nem tetszik neki ez az állapot. Elfogadja, mert mást nem tehet, de nem rajong érte. De van még okom: magas vérnyomas, állóképesség hiánya (büfiztezéskor nem bírok állni, pedig az csak pár perc), és a rugalmatlanság, jobb lában nem bírom felemelni a bal térdemre, hogy fel vegyem a zoknim, lehajolni pedig a hasamtól nem tudok. 😫
2019. márc. 12. 08:46
 5/10 anonim válasza:
78%

Ahogy írod, tudod, hogy gond van, de aztán elfelejted. Sokan vannak így. Kényelmes beletörődni.

Jön az, hogy lefogyok, majd holnap el is kezdem. Vagy jövő héten.

Majd kikapcsolom a tévét, és csinálok valami értelmeset, kirándulok, kertészkedek, sportolok, nyelvet tanulok, csak ma még nem, mert most pont stresszes vagyok.

A sport az egyik legjobb gyógyszer stressz ellen.

Sőt, a tanulás is, ha nagyon csinálod.

Meg bármi, ha nagyon csinálod. Adrenalinnal.

Gondolj a gyerekedre is.

Kövéren nem akármit tudsz vele játszani.

Nehezebben tudsz vele kirándulni, vagy versenyt futni.

És gondolom, hogy jobb érzés lenne neki, ha azt látná, hogy anya sportol, nyelvet tanul, kertészkedik, aktív életet él.

Manapság sajnos sokan mondják neked, hogy fogadd el magad olyannak, amilyen vagy.

Ne higgy nekik. Higgy a szándék erejében, a fejlődésben.

Az rendben van, hogy szeresd magad így is, de nem árt a vágy a fejlődésre.

A gyerekednek mit akarsz tanítani, milyen mintát akarsz mutatni?


És mellesleg, ha rászánsz 1-2-3 hónapot, merthogy óvatosan kell kezdeni, nehogy futással a túlsúly miatt túlterheld az ízületeidet, akkor rájössz, hogy a sport élvezetet ad, boldogság hormont, jobb mint a zabálás.

Felszedtem én is 20 kilót. Elkezdi az ember érezni a hátrányokat, lépcsőn liheg, nehezebb a cipőt bekötni, stb.

Na, mondom, állj, nem jól van ez így...

2019. márc. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hogy-hogy mit lehet kezdeni? Tudod, hogy jelentős túlsúlyod van, akármit is látsz a tükörben. Ha fogyni akarsz, kevesebbet kell enni.
2019. márc. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A FB-n láttam ezt a kérdést.


Anorexia miatt kerestünk fel dietetikust. Segített felszedni x kg-t, hogy az normál tartományban legyen a súlyom. Amúgy ő nem csak a súlygyarapodásban segít a pácienseinek, hanem a súlyvesztésben és azt mondja, azért nem megy a diéta sokszor, mert az emberek nem életmódot váltanak, hanem lemondanak.


És tényleg; sokak fejében fogyókúra címszó alatt a saláták meg a koplalás jut eszébe. Így persze, hogy nincs meg a motivációja az embernek.


Mindent lehet, csak mértékkel és egészségesen, olyan anyagokból elkészítve, amikből az ember szervezete profitál.


Nagyon sok páciensét segítette úgy lefogyni, hogy nem kellett semmiről lemondaniuk és egészséges életmódra átálltak, amit követtek utána is.


Szóval javaslom, írd le kis noteszbe, hogy a héten mit ettél, közben kérj időpontot dietetikushoz és ő segít egy rendes diétát összeállítani.


A másik; ezt is a dietetikus mondta; amíg az embernek nem jelent egészségügyi gondot a súlyfelesleg és, ha jól érzi magát a bőrében, nem kell erőltetni a fogyást.


Mivel nekem az egész időszak, amíg gyógyultam, nagyon nehéz volt; maga az állapot is, amibe előtte belevittem saját magam, én is ezt tudom tanácsolni - ha Te szereted magad úgy, ahogy vagy, jól érzed magad, nincsenek eü gondjaid, nem fontos szerintem a fogyás. Ha mégis fogynál, ne lemondással; életmódváltással tedd. :)

2019. márc. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha különben egészséges vagy, a leírás alapján igen, akkor a legegyszerűbb elolvasni a gyomorgyűrű működéséről szóló lerást és látni fogod, hogy ezt gyomorgyűrű nélkül is könnyen megcsinálhatod (agyi gyomorgyűrű). Az egyetlen hatékony fogyási módszer a gyomorgyűrű. Az egy dolgot csinál és még egyet. Nem tudsz egyszerre sokat enni és ami a lényeg: nem tudsz zabálni (gyorsan enni). Az elhizás leggyakoribb oka egészséges embereknél a gyors evés. Mivel gyorsan eszel, ezért jóval többet eszel, mint kellene, mert egyszerűen éhesnek érzed magad.

A következőt kell csinálni: figyeld meg magad evés közben és szánj időt az evésre. Rágd meg alaposan az ennivalót és élvezd az ízét. Bármit ehetsz, de az finom legyen. Az első 1-2 hét nehéz, mert a vércukorszinted libikókázni fog, szédülhetsz stb, ezért tarts magadnál mindig csokit, kekszet ilyesmit. Ha ebbe belejössz, látni fogod, hogy jóval kevesebbet eszel és kevesebb alkalommal. Ha erre ráérzel, akkor már nem lesz lényeges a testsúlyod meg semmi, csak az a felszabadultság, amit a normális evés jelent.

2019. márc. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Pep e ***** válasza:
40%

"Na meg a férjem nem nagyon nyúl így hozzám.."


És az jó? Ezt akkor Te is elfogadod? Ő elfogadja, hogy ilyen vagy, mást nem tehet.

"De nem látom magam kövérnek" De a baba böfiztetése is már kihívás, fájnak a lábaid.

Az igazi felismerés az, amikor belátod, hogy azért van egészségügyi probléma és akarok tenni ellene valamit.


Tegyél egymásmellé két képet magadról (56kg/82kg) és nézegesd melyik tetszik, kérdezd meg a férjed, melyikhez nyúlna és legyen őszinte.

2019. márc. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

160 cm a 80 kg tényleg olyan sok nem már.

pláne hogy szültél is.

szerintem légy büszke magadra szépen lassan majd le adod.

2019. márc. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!