Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem tudok fogyni?

Miért nem tudok fogyni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 30 éves nő vagyok, 170 cm s jelenleg 70 kg. Pajzsmirigy alulműködésem van már 10 éve, de rendben tartották. Nyár elején felborult a hormonszintem, 10 kg rám jött. Már beállították ismét, 1500 kcal étrendet tartok, heti 5x 25 perc kardiót csinálok, de meg sem mozdul a súlyom. Már idegileg ki vagyok tőle. Mit javasoltok, mit tudok tenni? Fogyi tabletta?
2019. márc. 29. 07:26
 1/6 anonim ***** válasza:
A csodaszereket felejtsd el. Nőknek 1200 kalóriás napi étrendet szoktak javasolni, tehát próbáld meg lejjebb vinni a napi adagot. A második a számítások llenőrzése. Tényleg annyi kalória az elfogyasztott étel? Pontosan méred az étel súlyát? A harmadik, hogy néhány nap alatt ne várj változást, mert a testsúly ingadozik, nőknél különösen. Ha mindent jól csinálsz, egy hónap alatt kb. 2 kiló fogyással lehet számolni, de ez szinte biztosan nem úgy fog mgvalósulni, hogy minden nap fogysz 67 grammot.
2019. márc. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
f
2019. márc. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A kalóriaszámolgatásnak nincs sok értelme. Ha szimplán csak lecsökkented a kalóriabevitelt, a szervezet alkalmazkodni fog hozzá, és nagyon belassítja az anyagcserét, belassul-megáll a fogyásod. Ha le is fogysz vele, a szervezeted kevesebb kalóriát fog égetni alapállapotban, mint átlagos esetben és nagyon nehéz lesz megtartani a súlyodat.

Az amerikai nagy fogyás versenyzőinek vizsgálatából ezt már kiderítették. A dietetikus akinek az életmód-fogyni vágyóknak szóló videóit megnéztem, és ami alapján életmódot váltottam, szintén nem ajánlja a kalóriaszámolást, pont ugyanezért. Mert a kalóriaelmélet hibás. Ugyanis az energiamegmaradás törvénye, zárt rendszerekre vonatkozik. Az emberi test pedig nem az. Az, hogy mennyi kalóriát égetsz, el soha nem mindig ugyanannyi. Változik. Persze lehet vele fogyni, de nem biztos, hogy egészségesen. Ilyen 1200-1500 kalória tök kevés. De persze te döntöd el. Én csak segíteni szerettem volna azzal, hogy nem ajánlom.

Hidd el, én is próbáltam. 1500-al kezdtem 175 centihez. 2-3 hétig fogytam, majd 2-3 hónapra megállt. Csökkentettem a bevitelt. Megint pár hétig fogytam, megint több hónapra megállt. Már alig 1000 kalóriát ettem és mégse fogytam szinte semmit, szarul éreztem magam, éhes voltam állandóan, nem bírtam... Enni kell!

Javaslom, hogy nézd meg mit eszel. Mennyi fehérjét, mennyi szénhidrátot, mennyi zsírt. Ha a szénhidrát van túlsúlyban, azt kell csökkenteni, a másik kettőt kicsit felnyomni. Én is így csináltam lényegében. Bár gyakorlatilag fehérjét korábban is ugyanannyit ettem.

Nekem orvos javasolt 160grammos szénhidrát diétát, de semmit se fogytam 3 hónap alatt. Persze a gyógyszereket azokat tukmálta... Keresgéltem, és rátaláltam jobb lehetőségre.

Az alapján levittem a szénhidrátfogyasztásomat maximum 100 grammra, ez heti 2 napot ennyi, a többin 60-90 gramm közt van. Azonnal fogyni kezdtem, és folyamatosan megy le. Most még ennek egy része víz, mert a sok szénhidrát megköti a vizet a szervezetben. Pár hét után már a lábam is rendbe jött. Nagyon vizesedett. Ez megszűnt.

Amúgy pajzsmirigy alulműködésem, inzulinrezisztenciám, PCOS-em, magas prolaktin- és magas kortizol szintem is van. A gyógyszereket nem szedem mert elegem lett a mellékhatásokból. Már az életemet keserítették meg.

Inkább életmódot váltottam. Csak egy adat: eltelt 3 hét. A derekam 12 centivel kisebb mint volt. Hétfőn mértem utoljára. Vasárnap lesz az utolsó ebben a hónapban. Szóval még mehetett le egy kicsi. És nem csak a hasamból fogytam. Mellből, mell alatti részből, és csípőből is. Több centit.

Nem éhezem, jól érzem magam, több az energiám mint valaha. A nyamvadt kalória meg le van sz....va. Már nem érdekel. Amúgy kalóriabázison a szénhidrátfigyelés miatt látom a kalóriabevitelt is. 1800-és 2000 között van.

Ennyit a kalóriacsökkentésről.

Ha kérdésed van, írj nyugodtan privátot, akár a videó linket is elküldöm és végignézheted. Abból minden információt megkapsz ami a fogyáshoz kell.

2019. márc. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3as. Attól, hogy neked nem vált be a kalóriaszámlálás másoknak igen.

Természetesen nem mindegy miből viszi be az ember a kalóriát.

Ha egészséges kajákat eszel, alapból csökken a szénhidrát.

2019. márc. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

" Ha egészséges kajàkat eszel csökken a szénhidràt"


Vagyis több értelme van szénhidràtot szàmolni. Amúgy menj neki mégegyszer ha nem értetted. Egy szóval se mondtam hogy nem lehet vele fogyni. Csak annyit, hogy miért nem jó a módszer.

2019. márc. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Normál esetben paragrafusokat írnék, de írtad hogy homonális problémáid vannak.


Ilyenkor inkább profi segítséget ajánlok ... azaz kérd el a vérképedet, meg minden adatot ami ezzel kapcsolatban van.


Menj egy dietetikushoz...


(Csak 1 tanács ... az edzést kicsit megnövelhetnéd. Pl.: Nem tudom hogy az a 25 perc mennyire intenzív, de ha esetleg az is lenne jobb a lassú hosszútartamú kardió ... nem véletlenűl csinálják azt a testépítők verseny előtt)

2019. ápr. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!