Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy váltpztassak életmódot...

Hogy váltpztassak életmódot ha nem szeretem azok az ételeket amik passzolnának a mindennapi átlagos kalóriabevitelhez?

Figyelt kérdés

Nem tudom elképzelni az életem cukor meg fehér lisztes dolgok nélkül , én mindennap ezeket eszem , hogy lehet ezt megváltoztatni? Én sosem ettem mást mert nem szeretem őket.

Pl. Karfiol , brokkoli , bab , karalábé , zöldbab , répa , saláták, rosszul vagyok tőllük

Még nyersen a répát el is fogyasztom de ha puha.. erőltetem esküszöm megettem belőlle egy jo adag köretet tegnap de hát majdnem kifordult a számból és nem is érzem hogy ettem valamit utánna.

Krumplit meg a rizst felejtsem el köretnek? Basszus mjndig ezeket ettem , mit egyek helyette?? Hat a salátától kivagyok parqdicsomot utálom , egyszer kényszeritek hogy megegyem ovodásként hát kihánytam 5perc után.

Akkor ki is lőttem azt hiszem mindent amitől egészséges lehetnék.

Gyümölcsök .. szeretem a banánt , almát sajtal , és akkor ezeket megint kikéne írtani az étrendemből és átállni valami másra. Palacsintához lisztet vettem a norbis boltban de hat miota csinaltam egy adagot soha tobbet hat inkabb kidobom mint hogy megegyem olyan semmilyen ize van.

Husik.. csirkemellet eszek többnyire vagy combfilébőp csinálom a pörit dehá luxus mindíg ez.


2019. márc. 30. 09:48
 1/10 A kérdező kommentje:
Sokszor elhatározombhogy csak egészséges dolgokat eszek , és megvalósítom mától , kb egy hétig megy mert van hogy 2 nalpig nem eszek semmit mert nem tudom rávennni magam hogy ezeket megegyem. Utánna olyan falási roham tör rám hogy megyek a pékségbe és veszem a jó nagy adag pizzás csigát 😞
2019. márc. 30. 09:50
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom ti hogy csináljátok ezt az életmódváltást , mindent kiírtanibaz étrendemből amot szeretek és csak azt tukmálni le amitől hányinger kerülget , há le a kalappal azok előtt akiknek sikerül tartani , olyan irígy vagyok.

Írjátok le hogy csináltátok , mert nekem muszáj lesz váltanom nagyon nemjó ez nekem de nem tudom megcsinálni képtelen vagyok rá

2019. márc. 30. 09:52
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű. Egyél kevesebbet olyan ételekből amit szeretsz. Letöltöd a kalóriabázis alkalmazást, veszel egy konyhamérleget, és mindent grammra pontosan vezetsz benne.


Én igy fogytam 40 kg-t. Ettem krumplipürét, de nem rántott hússal, hanem natúr csirkemellel. És nem egy nagy tányérral, hanem csak pár kanállal.

Ha rántott húst ettem, akkor meg bizony lenyomtam a zöldségköretet is.

Ettem palacsintát is, de nem hatot, hanem csak kettőt.


Ha elfogyott délben a kalóriakeretem, egyszerűen nem ettem aznap már, vagy ha igen, 1 órával többet tornáztam.


A jó alakért meg kell szenvedni. Vagy egészséges ételekből eszel rengeteget, vagy egészségtelenekből keveset.


A titok kulcsa a kompenzálás.


Én pl a karfiolt nagyon szeretem magába. Rántott hús mellé, mindig karfiol pürét csinalok, mert ha a hús szénhidrátdús, de a köreted nem az, azzal szuperül lehet kompenzálni. Es ugyanez fordítva.


Szintén jó megoldás, ha figyeled a makrókat. Ha bevágtál reggelire 2 kakaóscsigát, a nap további részében kerülöd a szenhidrátot.

2019. márc. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Fehérjét sokat ehetsz, halat, tojást, csirkét stb.

Salátát is mellé esetleg öntetet rá.

Alacsony ch-ájú zöldséget mellé nyersen vagy párolva.

Ha gyümölcs akkor inkább alma, narancs...mint banán, barack, szilva, szölő.

Zabpehely szerintem még megengedett reggelire, zsírszegény túrós édességek stb. édesítővel.

Krumplinak édesburgonya.

Szénhidrát: Chia, köles, hajdina, kukoricapehely

2019. márc. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Próbáld minimalizálni az olajban sütést, szóval lángos, bundás kenyér, rántott csirke, fánk ... nem diétás kaják.
2019. márc. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Én szénhidrátot számolok. Némi utánajárás alapján a kalóriák számlálgatásának nem látom értelmét.

Szénhidrát pedig pont ezekben van a legtöbb - fehérlisztes cuccok- pékárú, cukor, krumpli, tészta, rizs, - ezeket a mindennapjaimból kitakarítottam. Igaz, a rizst eleve nem szeretem, meg a többi gabonafélét se- köles, bulgur, zab, nekem az nem étel.

Én elég könnyen váltottam lassan egy hónapja. Mégpedig azért mert eleve szeretem a zöldségeket, csak lusta voltam főzni, pedig amúgy szeretek, csak egyszerűbb volt nyilván egy zacskós tésztás levest összerakni, mint mondjuk kitalálni, hogy miben mennyi ch van. De nekem amúgy se volt sok választásom, mert már a sok túlsúlytól nagyon beteg lettem, és ezek a betegségek csak még jobban elősegítették, hogy még tovább hízzak. És ha nem változtatok, cukorbeteg leszek, vagy megdöglök 40 előtt szívrohamban. Hát kösz nem.

De a lustaság már a múlté, mert sokkal finomabb kajákat eszek. Ritkán eszem csirkemellet mert drága és még száraz is. Jobb szeretem a csirkecombot, bőrrel együtt!!!! illetve pulyka és sertéshúst szoktam enni. Plusz nálunk állandó karácsonyi étel amúgy a marhapörkölt is:) Szeretem a salátákat is, én olajos magvakkal párosítom. A kígyóuborkához nagyon jól megy a natúr joghurtos fokhagymaborsos sós öntet amit kikeverek, és a kesudió, meg a trappista sajt:)

Én sokkal jobban érzem magam mióta váltottam. Nekem a szénhidrátban dús étrend nem tett jót. Kövér és beteg lettem tőle. Így már ritkábban eszem ilyesmiket. Havonta 2 alkalommal eszek még tésztát, 2x krumplit, nekem ennyi elég belőlük. Egyenlőre erre álltam be, aztán idővel az is lehet, hogy fokozatosan elhagyom őket, még nem döntöttem el.

Kenyeret, amihez ragaszkodtam, azt teljes kiőrlésűre cseréltem, annak lassabb a felszívódása, kevésbé emeli meg a vércukorszintem.

Az nem valami jó, ha semmilyen zöldséget nem eszel meg.

Az én férjem pl lazábban mint én, de ő is diétázik, mert a sok szénhidrát és cukor neki se tett jót. 3 fajta zöldséget hajlandó megenni. Borsó, kukorica, sárgarépa. Nála úgy oldottuk meg, hogy kevesebb tésztát, rizst, krumplit eszik, és hozzájuk arányaiban több zöldséget, és elhagyta a cukros édességeket. Máris fogyott 3 kilót.

Szénhidráttal meg cukorral nem lesz könnyű fogynod. Ha nem eszel zöldségeket, vitaminhiányos is lehetsz.

Én már nem kívánom a korábbi életmódom. Se a több tészta, se a több krumpli, de még a fehér lisztes zsemle sem hiányzik.

Ha szereted a gyümölcsöket, lehet enni őket, de pl a banánban sok a cukor. Én pl egyáltalán nem eszem gyümölcsöket, mert nem bírja a gyomrom. Bőven elég a sok zöldség, hús, zsírok, olajos magvak, tejtermékek, tojás, teljes kiőrlésű kenyér, óvatosan hüvelyesek, és a minimális tészta és krumpli amit egyenlőre eszem. Idővel szerintem azokat is elhagyom majd, csak nem szeretnék egyszerre drasztikusan mindent megváltoztatni.

2019. márc. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

Van, amit én se vagyok hajlandó megenni, hiába mondják, hogy jó ötlet, ha fogyni akarok. Pl főtt tojás, kefir, grapefruit, barna kenyér. Nem szeretem ezeket és kész. De van helyette csomó minden más, amit igen, vagy minimum megeszem kategória :) Te is biztos találsz ilyet. Régen én is péksütiken éltem és egy idő után rájöttem, hogy nem is szeretem, egyszerűen csak lusta voltam és nem is tudtam nagyon főzni, könnyebb volt ezt reggelizni, vagy rosszabb esetben ebédelni.


Meg vegyük példának a szendvicset. Sokszor ettem, mert egyszerű: kenyér, zsömle vagy kifli, rá vaj, sonka/szalámi, esetleg sajt, aztán lehet is enni. Na, de fogyókúra közben mégsem kéne fehéret enni... és mivel én nem szerettem más fajtát, ezért elkezdtem abonettet enni (pizzásat, mert csak annak van jó íze). 17 kalória/db, 3 elég is nekem. Erre jön a csirkemell sonka és a sajt, mellé paradicsom (tudom, te nem szereted. Edd nyers sárgarépával :)). Azóta már csak az abonettet szeretem, meg a sajtos kiflit, ami ritkán fér bele... :D


Meg nekem változott az ízlésem elég sokat, amikor életmódot váltottam. Nem ettem zöldséget, csak paradicsomot, csemege uborkát meg paprikát. Aztán elkezdtem brokkolit, bébirépát, cukkinit, kígyóubit... rájöttem, hogy eléggé finomak :)


Nem is kell amúgy annyira hűdefinomakat enni. Gondolj bele, hogyha a kedvenc ételeidet ennéd hónapokig, milyen sokat elfogyasztanál belőlük. Inkább egyél olyat, ami nem rossz, de nem is a legjobb, így csak egy tányérral fogsz szedni :)


Sok sikert! :)

2019. márc. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Fokozatosan kellene elkezdened a változtatást. Ha zöldségekből csak a nyers répát szereted, gyümölcsökből az almát és a banánt, egyelőre edd ezeket minden nap. A cukros, lisztes ételek mennyiségét viszont csökkentsd, pl. két vastag szelet kenyér helyett 1 vékony szelet (vagy abonett), mindig egyél hozzájuk valami fehérjedús dolgot (pl. tojás, sajt), és bármilyen zöldséget, utóbbi aránya legyen minél nagyobb. A fehérje és a zöldségekben lévő rostok segítik a jóllakást. Ha a nyers répát szereted, próbálj ki más nyers zöldségeket is, pl. retek, uborka, paprika, karalábé. Nem baj, ha először csak pár falatot eszel belőlük, ahogy hozzászoksz az ízükhöz, egy idő után majd több is megy. Kipróbálhatnád a krumplipürét úgy, hogy főtt karfiolt is teszel bele, vagy ha nagyon bátor vagy, brokkolit :) Csak a színe miatt mondom, ízre kb. ugyanaz.

Lassan egyre több friss gyümölcsöt lehet majd kapni, egyél szamócát (ne cukorral), málnát. Ezekből ehetsz sokat is, nagyon kevés bennük a cukor (rakhatod natúr joghurtba is, édesítővel). Igyál limonádét édesítővel, így a vitaminbeviteled már nagyjából rendben lesz. A lényeg, hogy próbálj egyre változatosabban enni zöldségekből, gyümölcsökből (az édes gyümölcsökből ne egyél sokat).

A cukros ételeket elég könnyű helyettesíteni cukormentes verziókkal.

Borsót szereted? Bármilyen főzeléket? Leveseket? A főzelékek nagyon jók köretnek, a levesekben általában kevés a kalória és a ch (tészta, krumpli nélkül), és utánuk kevesebb másodikkal jóllakhatsz.

Ehetsz rizst és krumplit, akár tésztát is, de ezek arányát csökkentsd az étkezéseidben. Inkább egyél kicsit több húst, esetleg melléjük savanyúságokat, ha azokkal nincs bajod.

Ha kevesebb szénhidrátot eszel, és nem akarsz éhezni, egy kicsit több zsír sokat segít. A sok zsír akkor nem jó, ha mellé sok a ch is, nagyon sok hagyományos étel és sütemény ilyen, ezekkel jobb vigyázni (pl. paprikás krumpli). Ehetsz nyugodtan sült oldalast vagy marhapörköltet is, ha a napi szénhidrátbeviteled elég alacsony.

2019. márc. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem akar valamelyikőtök hozzám költözni és adagolni nekem? Tizata reménytelen vagyok de annyira jó olvasni a válaszaitokat hogy próbáltok segíteni.


Próbálkozom remélem bejön , a kukoricát szeretem de azt hittem az nem jó mert a malacok is azt kapják mindig azt mondta anyum az hízlaló. A karalábét , retket, zöldpaprikát, kígyóuborkág szeretem nyersen általában szendvicsre raktam őket . Most megpróbálok abonettet venni és azzzal enni hátha jól lakok vele is :D

2019. márc. 30. 21:28
 10/10 anonim válasza:
79%

Huhh, nehéz dolog. :D Hozzá kell szokni. Csak egy pár hét, és menni fog. Én a zabkását hányással kezdtem, mostmeg megveszek érte. :D Utáltam a brokkolit, ma már az egyik kedvenc zöldségem. Kelbimbó? :D A szagától is a frász tört ki. Ma azt nassoltam. :D

De így voltam a pufi rizzsel, a kölessel, a natúr joghurttal is. Szerintem csak megszokás kérdése. Nekem is az volt benne a legnehezebb, hogy gyakorlatilag mindent utáltam, amit ennem kellett volna. Mostmeg 100x inkább eszem teljes kiőrlésű kenyeret, mint fehéret.

Erőltesd meg magad pár hétig!

Ja, és az életmódváltás titka, hogy néha belecsalsz. Van, amikor nekem is leszalad egy sajtburger. Amig full komolyan számoltam mindent, addig kvázi nem is beszélhettem egészséges életmódról, mert nem volt egy tartható állapot. Folyton kattogtam a kajáért, és én személy szerint a fogyás miatt csináltam, tehát, hogy jól érezzem magam a bőrömben, de a kettő teljesen kizárta egymást. Lehet, hogy jól néztem ki, de rossz volt a közérzetem, mert állandóan a Mekin járt az agyam.

Szóval ne zárj ki mindent, amit szeretsz, csak vedd vissza!

2019. márc. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!