Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Koplalással mennyire lenne...

Koplalással mennyire lenne hatásos eredmény?

Figyelt kérdés

Most elsősorban a fiatalabb korosztályhoz fordulnék..

Sok mindent próbáltam, hogy lefogyjak. Be is tartottam, edzettem is mellette. Sem az edzés, sem a rossz ízű ételek, sem a pirulák nem segítettek. Arra gondoltam, hogy megprobálomazt, hogy nem eszek napokig. És az étvágyamat vízzel próbálnám csillapítani. Mondjuk két naponta ennék egyszer-egyszer.

Valaki folyamodott már ilyen "módszerhez"? Tapasztalatok?

És még valami.. Ha valaki esetleg ki akarna oktatni, akkor ne! Nem vagyok rá kíváncsi :)

16/l



2019. ápr. 7. 11:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

Lehet csak nem voltál elég kitartó hogy látszódjon a többi módszer eredménye? A koplalás is csak addig látványos amíg nem eszel, vagy míg bele nem halsz. Ahogy abbahagyod, látványosan vissza fogod hízni, mert a tested működését nem tudod becsapni (a koplalási időszak után elkezd minden zsírraktárakba tolni, hátha megint jön egy ilyen időszak - a test nem tudja, hogy a koplalás az saját döntés vagy kényszer).


Remélem nem volt kioktató a válasz, viszont ha nem vagy tisztában azzal hogy mivel jár az ételmegvonás, akkor a végén csalódni fogsz, mert nem kivitelezhető. Nem mellesleg iskolába járni, koncentrálni, tanulni hogy fogsz? Energia nélkül csak egy zombi leszel míg kórházba nem kerülsz. Nem úgy van hogy naponta van testnevelés óra? Ha nem eszel, hogy végzel testmozgást? Ezt te sem gondoltad át. Iskolai órákon majd a te egész nap korgó gyomrod lesz a napi poén?

2019. ápr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Hát őszinte leszek. 16 évesen lefogytam 80 kgról 52re koplalással. Szép és jó volt, míg miután abba nem hagytam a koplalást, és 120 kg-t mutatott a mérleg... utána bekattantam, és neki láttam egy szálkásító diétának, és szobabicikliztem mindennap egy órát. 1 év alatt 120 kgról ismét 52re fogytam, 6 éve tartom a súlyom, pedig régóta nem diétázom, sütit, csokikat is eszek csak mértékkel.


Ennyit számít, hogy valaki koplalással vagy normális étrendel és mozgással fogy le.

2019. ápr. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem eszel a tested felemészti saját magát ami ideiglenes súlycsökkenést okoz, ha meg hosszú távon nyomod akkor elérhető végleges eredmény is de azt már csak a ravatalozóban csodálhatják meg a rokonok. A legegyszerűbb lenne egy normális étrend az mellé megfelelő mennyiségű mozgás, és ezt évekig csinálni. De most ne az ilyen kamu szétválasztós norbiápdét meg paelo csoda diétákra kell gondolni, hanem egy rendes teljes értékűre ahol mindenből beviszel annyit amennyi kell. Vannak erre jó kis kalkulátorok számolgass utána hogy mennyi kalóriát viszel be miből viszed be aztán az arányokat normalizálni, az elégetett és a bevitt kalóriát először egyensúlyba hozni majd kicsit eltolni abba az irányba hogy beálljon a súlyod egy egészséges szintre. Én ezt csinálom, 3 év alatt lement majdnem 20 kiló és nem kellett éheznem, szenvednem, rosszízű ételeket ennem sem pedig pirulákat szedni. Szóval az a lényeg hogy ez nem két hét alatt fog eredményt hozni ha meg két ilyen fellángolás között a mekis kaját tolod be hányásig kólával akkor nem is kell csodálkozni hogy nincs semminek eredménye.
2019. ápr. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%

Milyen magas vagy és hány kiló? Mennyit akarsz fogyni?


Szimplán az egészséges étkezés és a rendszeres mozgás nem jutott eszedbe? Nem kell sem koplalni, sem pirulákat szedni, sem rossz ízű ételeket enni.


Ha hasznos tanácsot akarsz, akkor inkább tapasztalt, tanult emberekhez kéne fordulnod, nem más anorexiás fiatalokhoz.

Hidd el, senki nem akar kioktatni, nekünk édes mindegy, hogy te magaddal mit teszel, de mondjuk édesanyád pl. szomorú lesz, mikor a kórházban a 35 kilóra sorvadt kislánya kezét kell fognia, vagy hívni a mentőket, amikor vért hánysz a gyomorfekélytől, esetleg rohanni az iskolába, amikor felhívják, hogy a lánya elájult, mert nem evett 2 napja...


Koplalással el lehet sorvadni, de egészséges, szép alakod soha nem lesz. De tudok neked mondani embereket, akik az éhezéssel tartósan lefogytak: az összes auschwitzi rab. Biztos büszkék voltak az alakjukra, mielőtt meghaltak.


De persze istenments, hogy kioktassalak, ahogy már mondtam, nyugodtan csináld, csak utána ne csodálkozz, ha következménye lesz.

2019. ápr. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

Koplalással fogyni... 15 évesen még nekem is ennyi eszem volt. Jól meg is szívtam.

Ha testzsírodat akarod csökkenteni, akkor ne koplalj. Ha azt akarod, hogy egészségtelen módon csökkentsd a testsúlyodat, ami sok mindenből tevődik össze (visszatartott víz, izmok, zsír, csontok, belső szervek), akkor koplalj és meglátod mi fog történni. Leépülnek az izmaid, ami a tested formáját adja, gyenge leszel, éhes, erőtlen, csomókban fog hullani a hajad a vitaminhiánytól, és amint feladod, mert előbb utóbb fel fogod adni, elkezdesz enni, és sokat fogsz hízni, ami viszont zsír lesz.

Sok sikert.

És nem kioktattalak, meg akartalak kímélni attól amit én is átéltem fiatalon, mert nem volt elég ismeretem,hogy belevágjak, nem segített senki, csak bántottak a kövérség miatt. Nem volt elég ismeretem, hogy belekezdjek egy egészséges fogyási célzatú diétába, így nem volt jobb ötletem, mint a koplalás, és ezzel olyan lavinát indítottam el, amivel tönkretettem a szervezetemet egy életre. Felborult a hormonháztartásom, betegségeim lettek, amik elősegítették, hogy még tovább hízzak és még több bajom legyen.

Nemrég rátaláltam a megfelelő diétára- ami inkább életmód, és kezdek kitörni a hízás ördögi köréből.

Ajánlom neked is, hogy ésszel kellene fogyni, ha úgy érzed szükséged van rá. Egy csomó bajt elkerülhetsz.

2019. ápr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Koplalással nem lehet fogyni - ahogy előttem is mondták, a test elkezd védekezni, és elraktározza a táplálékot "nehezebb időkre".


Úgy lehet fogyni, ha alacsony zsírtartalmú, cukormentes ételeket eszel (fontos hogy minden nap eleget egyél, ne sokat de ne is keveset) és állj ellen a nasiknak - helyette zöldség, gyümölcs, ilyesmi.


És persze sportolás.


Hidd el, sokkal jobb mint amilyennek hangzik. Párom is szigorú diétán van, múltkor náluk voltam és ő csinált nekem reggelit. Csupa "light" és "diet" cuccokból rakta össze, de olyan finom reggelit még soha nem ettem :)

2019. ápr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
98%

Jó pár éve 2 hónap alatt ledobtam 20 kg-t. Szinte alig ettem valamit. Nagy volt a boldogság, mígnem a hajam katasztrofális mértékben elkezdett hullani a vitamin és ásványi anyag hiány miatt. ( Nő vagyok) Oldalt már szó szerint látszott a kopaszodás.Orvostól orvosig szaladgáltam, míg végül mindenféle hajszeszek és 3 hónapos vitaminkúra után megállt a hajhullás. Házi orvosom mondta, nehogy mégegysze ilyet csináljak, mert az ilyen mértékű koplalás szívmegállást okozhat.

Szóval inkább lassabban, de okosan csináld!

2019. ápr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

Lehet fogyni koplalással, de nem érdemes. Szintén 16 vagyok, 11 éves koromba volt egy hülye ötletem. Kb 63 kg lehettem, és 54-re fogytam nagyjából 3 hónap alatt. Kb 500 kcal volt a napi fogyasztásom, főleg gyülölcsökből, de néha ettem mást is. Mielőtt valaki írná hogy milyen felelőtlenek a szüleim hogy ezt megengedték: nyilván hazudoztam, kidobtam az ételt, kutyának adtam stb.

Kb 2 hét után érztem hogy nincs energiám, nehéz volt felkelni, tanulni, minden. Sportolni persze nem volt erőm, egy kis sétától is elszédültem.

Egész nyáron tartottam az alakom aztán ősszel visszahíztam. Szép lassan, észrevétlenül. Egyre többször fordult elő hogy ész nélkül zabáltam; amit nem is csodálok...

Aztán megint jött a koplalás, zabálás visszahízás. Nem tudom az évek alatt hányszor játszottam el ezt. Tele vagyok striákkal, nincs rajtam izom, csak zsír.

Sosem voltam nagyon sovány, amikor épp lefogytam akkor is kellemesen vékony voltam, nem csúsztam át a csont és bőr kategóriába, jól néztem ki. De nem mindenki jár így mint én, van aki anorexiás lesz.

De ha csak olyan leszel mint én azzal sem jársz jól. A yo-yozás egészségtelen, kellemetlen és nehéz visszaállni egy normális étrendre. Mert amikor elhatározom hogy ezentúl rendesen eszek akkor kb 1 hétig megy, aztán eltolódik valamelyik irányba. Most per pillanat kövér vagyok, és most is fogyózom. Persze kitaláltam hogy ésszel fogom csinálni, de nem tudom mikor esek át a ló túloldalára.

Szóóóval... szerintem inkább valami sportot kellene kipróbálnod és rendesen enni. Ne akard hogy lógjon a bőröd, hogy szédelegj, hogy egész nap feküdj, aztán falásrohamok jöjjenek rád. És hangsúlyozom hogy én megúsztam a yoyo effektussal, de van akinek komolyabb étkezési zavara alakul ki. Ja, és ne szedj hashajtót, meg mást se. Remélem sikerült lebeszélnelek.

Sok sikert az egészséges életmódhoz! ;)

2019. ápr. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is koplaltam, 19 évesen. És még csak nem is olyan durván, sosem hagytam ki teljes napokat, de tapasztalatból mondom, nem érdemes.


Az a helyzet, hogy a szervezet az egy eléggé okos dolog. Kb. 2 héttel azután, hogy elkezdtem baromi keveset enni, és kivágtam az összes szénhidrátot, a szervezetem megérezte, hogy ez hiányzik neki. Onnantól kezdve, ha baráti társaságban voltam, és valaki hozott ropit, sütit, kekszet, én az egészet porszívó módjára képes voltam eltüntetni. Ez a koplalás-falásroham kettősség egy idővel átment anorexia-bulimiába, arról még külön kisregényt tudnék írni, hogy mekkora pokol.


A másik meg, hogy a koplalástól olyan szinten ki is merültem, hogy 10 perces sétákat nem bírtam (alapesetben 2 óra sétától se fáradok ki), egy lépcső megmászása nehézséget okozott, állandóan szédelegtem, erőtlen voltam, nem tudtam koncentrálni, nem bírtam edzeni se, semmi. Most vagyok 22, 2 éve gyógyult, és még mindig vannak miatta emésztőrendszeri/egészségügyi problémáim. És valszeg így kell élnem életem végéig, ami sok idő. Ja, és miután befejeztem ezt az időszakot, én is híztam, nem annyit, mint a 2. válaszoló ugyan, de híztam, most próbálom leadni.


Inkább figyelj oda arra, hogy az étkezésed alapvetően egészséges legyen, fehérjét vigyél be sokat, sok zöldség-gyümölcs, legyen szénhidrát is, ne vágj ki egyetlen kajacsoportot se, és igyál sok vizet.


Ha csak egy kis ideje edzel, tök normális az, hogy még nem fogysz, és egyébként lehet, hogy a testedben a zsír súlya izomsúllyá konvertálódik, ilyenkor nem a mérlegnek érdemes hinni, hanem a tükörnek. Néha tarts pihenőnapokat is, mert akkor tud a tested regenerálódni.


A pirulákat meg nyugodtan felejtsd el, azok csak a pénztárcádat fogyasztják, nem a testedet. És nem kell semmi olyat enni, ami nem ízlik, próbálj meg találni valami olyat, ami egészséges, ami hasonlít rá, és amit szeretsz! Lehet, hogy XY diétaszakértő arra esküszik, hogy nassolj spenótos smoothiet mandulatejjel, de te mondjuk az olívabogyót jobban szereted, akkor hajrá, egyed azt, jót tesz neked az is.

2019. ápr. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Orvosnál voltál? Nem lehet, hogy valami anyagcsere-betegséged van, és a megfelelő kezelés mellett tudnál fogyni?

2019. ápr. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!