Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van valami tippetek, hogy...

Van valami tippetek, hogy fogyhatnék le 15 kg-ot tartósan?

Figyelt kérdés
5 hónap múlva szeretném elérni. Hajlandó vagyok változásokat hozni az étrendemben és valami könnyű mozgást végezni. Pl. torna, tánc, séta. Csak egészségesen szeretnék nekiállni, hogy egy életen át tartani tudjam az ideális testsúlyomat. Ezelőtt mindenféle evészavarral küzdöttem, de szeretném, hogy az abnormális étkezési szokásaim már csak a múlt része legyen. Most olyan "most vagy soha" érzésem van. Annyira szeretném elkezdeni. Kérlek, csak olyan emberek adjanak tippeket, akiknek sikerült tartósan lefogyni, mindenféle evészavarok kialakulása nélkül.

2019. febr. 22. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Mik a kiinduló adatok?
2019. febr. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kalóriadeficittel.

Sokan azt tartják jónak, ha az alapanyagcseréd (BMR) +100 kalóriát eszel, ha ennél nagyobb kalóriadeficitet akarsz elérni, akkor mozgással égetsz további kalóriákat.

2019. febr. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Öt hónap szerintem kevés. Heti fél kiló és akörüli fogyás tartható hosszútávon a tapasztalataim szerint.


Illetve ne éhezz, figyelj arra, hogy mindenhez hozzájuss (interneten sok anyagot találsz róla, illetve itt, a gyiken is, ha használod a keresőt). 1500 kalória alá ne nagyon menj.

2019. febr. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
168 cm vagyok, 73 kg. A célom 58 kg lenne.
2019. febr. 22. 20:34
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszaitokat.
2019. febr. 22. 20:35
 6/9 SZücsöm ***** válasza:

Ha nagyon komolyan veszed a diétát akkor elérhető a cél. Legtöbb helyen azt írják hogy a heti 1 kiló fogyás még egészséges. Ahoz hogy 1 kilót fogyj 1 hét alatt napi 1000 kalória deficitet kell "termelned". itt számolgathatsz: [link]

Továbbá azt is figyeld hogy a bevitt kalóriád úgy jöjjön ki hogy a testsúlyod 2x esét vidd be fehérjéből grammban azaz MINIMUM 146 gramm szénhidrátból pedig MAX 146 grammot vihetsz be. A fogyasztott táplálék minőségi legyen: fehérje: pl: csirke/pulykamell filé,zsírszegény túró,halfilé stb szénhidrát: barnarizs,teljes kiőrlésű ételek, pl zab, zöldségek főleg brokkoli, gyümölcs is mehet de ne túl sokat, zsírra oda kell figyelni 1gramm zsír 9 kalória. Cukrot hanyagolni kell. Sok víz,vitamin,omega 3. A könnyű mozgás meg semmire se jó, pont az a lényeg hogy a mozgás valamilyen szinten megterheljen különben SZINTE semmit se ér. Súlyzós edzést kéne kombinálnod valamilyen kardiós edzéssel legalább heti 4-5 órában hogy értelme is legyen. Szerencsédre a fogyás kb 90% ban attól függ hogy mennyit és mit eszel az edzés csak plusz. (amit viszont nagyon ajánlatos lenne csinálni rengeteg pozitív hatása miatt is)

2019. febr. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 SZücsöm ***** válasza:
Ja igen és tartós csak akkor lesz a fogyás ha a cél elérése után se mész kalória többletbe.
2019. febr. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is még fogyásban állok, de nekem ezek a tippjeim:

Pl lecseréltem a kávémat cukornélkülire, a teát is csak citrommal iszom. Ha ezt megszokom már később se lesz gond így inni.

Felejtsd el a bolti gyümölcsleveket, cukrozott kólákat (de ezt szerintem te is tudod)

Sokak hülyeségnek tartják, de soknak bevállt és nekem is a reggeli jó nagy pohár citromos víz (rendes citrom kifacsarva) én pl almaecet vizet is ittam csak elfogyott. Ez a kettő zsírégető és anyagcseremozgató.

Szerintem ez az egyik legsablon, hogy többször egyél kevesebbet inkább így összeszűkül a gyomrod ezáltal nem fogsz tudni annyit enni egy idő után.

Nem tudom, hogy jársz-e suliba vagy dolgozni, de én ha itthon vagyok unalmamban is eszek és nagyobb a csábítás ezért gyakrabban elszoktam menni barátokkal a városba stb megint eltelik úgy egy délután, hogy nem ettem összevissza. Hirtelen ennyi:)

2019. febr. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 sportember11 válasza:

Szia. fenntartható módon nem fogsz tudni lefogyni 5 hónap alatt 15 kg-ot. Az egyetlen megoldás a tartós fogyásra az életmódváltás.


Én 22 kg-tól szabadultam meg kb. 7 évvel ezelőtt, másfél év alatt. És ezt nem himi-humi diétákkal meg mindenféle fogyasztószerekkel értem el, hanem rendszeres mozgással és egészséges étrenddel. Azóta is tartom a súlyom, ami kizárólag az életmódomnak köszönhetem. Itt a sztorim: [link]


Persze vannak alapszabályok, meg tippek, irányelvek, de a lényeg, hogy nincs könnyű út, nincs kiskapu. Ha nem akarsz életed végig a súlyoddal küzdeni és folyton az alakodon rágódni, akkor életmódot kell váltani.


Nagyon lesarkítva: Fekvés helyett mozgás, csoki helyett alma, kóla helyett víz. És ne végletekben gondolkodj. Az életmódom miatt néha simán megehetek egy sütit, vagy ihatok egy sört. A lényeg a mértékletesség.


A legtöbbeknek a sport és az edzés nincs jelen az életében a kezdetektől. Ez később, amikor már felnőtt fejjel kezdenek el foglalkozni a témával, rengeteg bizonytalanság forrása lehet. Nem tudják mit és hogyan, és mindenféle könnyű és gyors megoldást keresnek. Ha nem akarod, hogy veled is ez legyen, akkor válts életmódot.


Itt még találsz egy jó írást a fogyásról: [link]

2019. febr. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!