Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az utolsó kilók leadása. Ti...

Az utolsó kilók leadása. Ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

Ez rohadt nehéz, de tényleg. Nagyobb súlyból könnyű, akár heti 1 kiló is lemegy. 163 cm és 62 kg vagyok, tehát már nincs annyi feleslegem. Viszont épp ezért nehéz leadni... 7 hónapja nem fogyózok, azelőtt 72 kiló voltam. Most viszont nagyon nagyon nehéz... ide már nem férnek bele csaló étkezések, mint túlsúlyosabb koromban.


Sok mozgás és szigorú diéta kell? Ti hogy csináltátok? 1200 kalória való nekem?


23/L


2019. máj. 11. 14:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha már a kajában nem tudsz, vagy nem akarsz lejjebb menni, told meg az edzésedet. Legyen többször egy héten mint eddig, és intenzívebb (de hosszabb ne).
2019. máj. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Nem mindegy miből mennyit eszel, mennyi szénhidrátot például. Ha kevesebb szénhidrátot eszel, jobban fogysz, de ehhez a fehérjével és a zsírral is foglalkozni kell.

Mivel nemrég váltottam életmódot, beszélgettem 1-2 emberrel, kiderült, hogy akik könnyebben leadták az utolsó kilókat is, azoknak fingja nem volt arról mennyi kalóriát esznek, egyszerűen lényegtelen adat. Kevés szénhidrátot ettek sok zsírt és fehérjét. Volt aki többet fogyott, mint amennyit akart, mert azért persze a vége felé már ilyen havi 2 kilót fogyott, nyilván belassult neki a dolog, de emiatt ritkábban is mérte magát. Aztán mire feleszmélt, valami 2 hónapig nem mérte magát, 5 kilóval túlment a célsulyán, és észre se vette. Úgy mondogatták neki, hogy ne fogyjon már, mert elfújja a szél. 170 centi, 60 kilót tervezett elérni, és 55 lett. Ennyi.

Szerintem van benne igazság, mert míg kalóriaszámolgatással 5 hónap alatt kínkeservesen, sokat éhezve, szar közérzettel lefogytam 7 kilót több szénhidráttal, addig tápanyagokkal foglalkozva, kevés szénhidráttal sok zsírral és fehérjével fogytam 9 kilót bő 2 hónap alatt úgy, hogy gyakorlatilag napi 3 étkezés mellett sose vagyok éhes, és tele vagyok energiával. Ég és föld.

2019. máj. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 lilla64 ***** válasza:
58%
Én néhány körrel többet szaladtam.
2019. máj. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A 2. Válaszolnak.

A kalória számolás nem lényegtelen dolog. Ha az lenne nem alkalmaznak a sportolók.

Ha pedig kaloriaszamitassal éheztel akkor szarul csináltad a dolgokat. Ne oszd az észt ha nem értesz a dolgokhoz!

2019. máj. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
A sportolók tàpanyagokkal foglalkoznak. Fehérje, szénhidràt, zsír. Nem kalóriàkkal.
2019. máj. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

Tanulj valamit, tessék. A kalóriákat nem kell úgy isteníteni. Önmagában szart se ér azt számolni.


[link]

2019. máj. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Na, azért az emberek többsége tisztában van azzal, hogy a különböző ételekben úgy kábé milyen tápanyagok vannak. Legalábbis mi erről tanultunk általánosban bioszból (meg háztartástanból, de az talán nem minden iskolában van). Sőt, azt is tanultuk, hogy az egészséges étrend változatos, van benne elég fehérje, zöldség stb.


Lehet, hogy csak nekem természetes, hogy ha hétfőn tésztát főztem, akkor kedden inkább zöldségköret lesz, szerdán túrógomóc stb. Nem úgy, hogy hétfőn tészta, kedden palacsinta, szerdán császármorzsa, csütörtökön tejberizs stb, mert az csak a neveket illetően lenne változatos. Persze lehetséges ilyen étrend mellett is fogyni, csak kínkeserves lesz a dolog. Lehet, hogy csak illúzióim vannak a közoktatás hatékonyságát illetően, de én azt gondolom, hogy ez közismert dolog (bár a kérdéseket elnézve tényleg kételyeim támadnak...)


Ezeket a - szerintem teljesen triviális, alapvető és magától értetődő - elveket betartva már tényleg elég a kalóriákat számolni. Más kérdés, hogy minek állna meg valaki ennyinél, mikor lényegében az összes netes kalóriaszámoló eszköz a makrotápanyagokat is számolja, jobb esetben a cukrot is, tehát külön azért kell erőfeszítést tenni, hogy azokat ne számold.

2019. máj. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Osztom a 2-es véleményét. Én is úgy jártam, hogy 65 kg-ról pár hónap alatt 47 kg-ra fogytam (163 cm-hez) ezzel a módszerrel. Mivel a fehérje, a sok rost és a zsíros ételek elég laktatóak, sosem éheztem, nem számoltam a kalóriákat sem, csak arra figyeltem, hogy elég fehérjét és sok zöldséget egyek, és a magas ch tartalmú ételeket kiiktattam. Már aggódtam a súlyom miatt, ezért lazítottam a diétámon, így sikerült visszatornáznom a súlyomat 50 fölé, azóta is tartom. Kb. 1600 kcal-ra álltam be (néha figyelem pár napig), kicsit több mozgással, mint korábban.
2019. máj. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A 6. Válaszolonak

Látom nem érted. Először a kalóriát kell kiszamolni hogy megtudod a makrokat.

Számomra semmi újdonság nincs abban amit belinkeltel. A makro és a kalória számítás együtt működik csak. Azt hittem ez egyértelmű attól függetlenül hogy nem írtam le részletesen.

2019. máj. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!