Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez így milyen étrend? Vagy...

ChildOfGod kérdése:

Ez így milyen étrend? Vagy mit kéne változtatni rajta, hogy fogyasztó legyen?

Figyelt kérdés

Tehát most úgy néz ki a napi étrenden, hogy reggelire egy bögre tejeskávét iszok, mellé egy bolti zabkását. Napközben suliban vagyok, oda répát vagy almát viszek meg egy szendvicset. A szendvicset azt kettő óra környékén eszem meg és aztán már csak vacsi van. Azt este hét nyolc körül fogyasztom, egy két tányér főtt kaját(pl.: paprikáskrumpli, leves, bulgur, vagy éppen sütőben sült sültkrumpli). Esetleg még valami kis falat kaját mellé, ha nagyon kivagyok.


Tehát azt szeretném kérdezni, hogy ez milyen étrend és, hogy ezzel hosszabb távon tudnék e fogyni?


16 éves lány vagyok, 168cm magas és 80 kiló.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2019. máj. 17. 07:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az tűnt fel, hogy egész nap szinte semmi fehérjében gazdag ételt nem eszel. Mintha direkt kerülnéd őket... Pedig nagyon fontos tápanyag, neked kb. 70 g vagy valamivel több kellene belőle (ez kb. 30 dkg húsból jön ki, ha mást nem ennél, de nyilván eszel, úgyhogy az ételeidtől függően kevesebb is elég lehet).

Nincs gond az esti meleg étellel, főleg, ha ebédre hideget eszel. De akkor az legyen valami fehérjedús (hús, hal, tojás, sajt, túró), hozzá párolt zöldségek, főzelék, levesek. Krumplit, rizst stb. is ehetsz ezekhez, de minél kevesebbet, inkább csak "mutatóba", az még jobb, ha egyáltalán nem vagy csak ritkán.

Tejeskávé, bolti zabkása, hát ezek sem annyira jók fogyáshoz, főleg utóbbi. Akkor már inkább te készítsd natúr zabpehelyből a kását, tegyél bele egy marék apróra vágott olajos magot, kókuszreszeléket, fahéjat, esetleg egy kis gyümölcsöt is. Sokkal egészségesebb és laktatóbb lesz, főleg, ha nem cukrozod agyon. A magokban van némi fehérje és egészséges zsírsavak is.

A répa, alma jó (uzsonnára is ehetnél 5 körül), a szendvics is lehet jó, ha van benne főtt tojás, sajt, zöldségek is, és minél kisebb arányban a kenyér.

A péksütiket korlátozd heti 1 db-ra (ebéd után desszertnek), vagy hagyd el teljesen. Nem éri meg ilyeneket enni. Cukor, fehér liszt és töméntelen adalékanyag, még csak jól se lehet lakni velük, csak eszi és eszi az ember...

2019. máj. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Utolsó kettőnek különösen és az elsőnek is.

Sajnálom, ha úgy tűnt, hogy nem fogadom még a tanácsokat, csak én az ízek miatt nagyon szeretem az ételeket ezért nehéz elhagyni őket, de ha ez az ára, akkor bevállalom.


Akik kevésbé kultúráltan válaszoltak azoknak is köszönöm, bár tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy nem jó a testsúlyom és az étrenden is változtatni kell. Ezért tettem fel a kérdést és hálás vagyok az értékelhető válaszokért, amik alapján még tudatosabban érkezhetnek.


Ha valakinek van még jól bevált módszere továbbra is köszönöm ha leírja, akár sport tekintetében.

2019. máj. 17. 11:45
 13/23 lilla64 ***** válasza:
8%

A zabkása nem igazán diétás étel.A szendvics az jó,de az este 7-8 körüli két tányér étel az nem.Ha le akarsz fogyni próbáld meg,hogy 6 óra után ne egyél,csak gyümölcsöt ha nagyon éhes vagy.

Sok sikert!

2019. máj. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rossz. Rengeteg szénhidràtot eszel. ( érdemes lenne elmenned egy inzulinrezisztencia vizsgàlatra egyébkènt.

Amit nagyrészt emni kéne egyéb fehérje, zsír, Hús+ zöldség. 1 adag, nem 2. Krumplit tèsztàt, rizst max heti egyszer kène enni vagy egyiket vagy màsikat. Ha nem akarsz 80 kg maradni. Zabkàsa helyett jobban jàrnàl tojàssal.

Nem tudom milyen kenyeret eszel de a finomlisztből készültet nem ajànlom. Ahogy a tésztàból sem. Rizsből barna rizs, ne a fehér.

Vagy eldöntöd hogy vàltoztatsz vagy maradsz így és mantràzod hogy nem tudod megàllni. Nasinak ehetsz egy kis gyümölcsöt, olajos magvakat, vagy mértékkel cukormentes èdességeket. Csak te tehetsz önmagadért. Senki màs.

2019. máj. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok, nem tudom, kik pontoztak le, de egészségükre:DD


ha insant, zacskós zabklását eszel, annak cukortartalma kb 18gramm, legalábbis amit én eszek. Szerintem sok benne a cukor, de jobb,mintha az ember bevágna 2szendvicset reggelre.

Esetleg ha van egy kis pénzed, vegyél fehérjét, és idd meg este vagy reggel. Persze vacsora vagy reggeli helyett.


Kollégám fogyókúrázik, szakember segítségével, pl ő reggelre 5tojásos reggelit eszik(2teljes tojás+3tojás fehérje) plusz 2-3 db pufi rizs korong.

Ebédre rizs+csirke, vacsira rizs+csirke. Répát, gyümölcsöt nem ehet. napi 1paradicsom, amit szabad ennie. Viszont, light kólát ihat, mert a cukortartalma minimális. Más kérdés, hogy milyen egyéb dolgok vannak benne. mellete mozog, kardió és erősítő edzés. Így 3hét alatt a súlya ---> 90,7-->86,6 kg.


Ő ezt az étrendet követi, neki így bevállt.


Reggilvel szerintem tudsz változatosan bánni, mondjuk egyiknap zabkása, másik nap rántotta/főtt tojás, némi zöldés, répa, paprika.


Ha főtt kaját tényleg csak este tudod megenni, akkor szerintem 1hét akatt azért hozzá szokik a szervezeted ahhoz, hogy ne ekkora mennységet egyél meg. Fokozatosan csökkentsd az adagot.


Mivel jársz futni, így érthető az éhséged. De este akkor sem kell "bezabálni". a vacsorán változtass! :)

2019. máj. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Még olyan tekintetben kérnék segítséget, hogy mit vegyek.

Például olvastam, hogy jó az ha egy hétre előre megcsinálom az egészséges ennivalót és akkor nem eszek majd szemetet az elkészítés nehézségei miatt.


És most akkor ezt a technikát akarom kipróbálni. Ehhez kérdezném hogy tudtok e írni olyan bevásárló listát amiből egy hétig tudok enni és nem is drága.


(Tudom hogy ez nem kifogás és nem akadály és nem is azért írom csak h jobban átlátva a helyzetet tudjatok válaszolni. Tehát nyolc tagú családban élek és viszonylag kevés pénzből tartanak el minket a szüleink. Az étkezés legkevésbé sem mondható egészségesnek és anyukám kivételével mind csak röhögnek meg értetlenkednek azon, hogy én elhagyom a fehér enyeret meg hogy számolgatom a kalóriákat. Zsebpénzt se akarok kérni apáéktól mert az öcsémék is kérnek eleget és ugye a hónap utolsó hetére már így se marad elég pénz. Félretett pénzem van úgy 20ezer és ebből kéne néhány hónapig úgy étkeznem, hogy lássák komolyan gondolom és legyen eredmény.)


Nem azért írom a plusz kérdéseket mert kibúvót keresek az eddigi segítségetek alól hanem mert szeretném jól csinálni és nem egy év "diéta" után döbbenni rá arra hogy amúgy teljesen rosszul csináltam.


Köszönöm ha ezt megértitek és hajlandóak vagytok további tanáccsal ellátni.

2019. máj. 17. 14:13
 17/23 A kérdező kommentje:

Első/utolsó!

Köszönöm!😊

2019. máj. 17. 14:16
 18/23 anonim ***** válasza:

Szia!


Két jó hírem van. Az egyik, hogy mivel most még 80 kg vagy, viszonylag sok kalóriát ehetsz és úgy is fogsz fogyni. A másik az, hogy sok mozgással elég jól lehet egy nem annyira ideális összetételű étrendet kompenzálni. Sőt, van egy harmadik is: mivel a saját testsúlyod még elég nagy, a saját testsúlyos gyakorlatokkal is elég nagy súlyt fogsz tudni megmozgatni, így sikerülhet építened egy kis plusz izmot, ami növeli a kalóriafelhasználásod (vagyis ugyanannyi evés mellett gyorsabban fogsz fogyni, sőt, az izmok elég sok szénhidrátot tudnak tárolni, így nem zsír lesz belőle).


Vacsorakor azért vagy olyan éhes, mert előtte nem eszel eleget sajnos :-( A te súlyoddal ennyi étel úgy, hogy még futni is mégy, majdnem koplalás. Viszont a szénhidrátban gazdag ételek tényleg sokkal olcsóbbak, ezért az anyagi körülményeket is figyelembe véve okosan kell megszervezned a dolgokat.


Ami nem kerül sokba, és tudsz vele segíteni magadon:

- bolti zabkása helyett otthon készítsd, ez jóval olcsóbb és egy csomó cukrot megspórolsz. Vegyél zabpelyhet (220 Ft/500 g körül szokott lenni), hántolt napraforgómagot, kókuszreszeléket, őrölt fahéjat stb. Édesítésnek almát és más gyümölcsöket tehetsz bele, mértékkel, persze ami éppen olcsón kapható.

- este jobb híján eheted azt, amit anyukád főz, akkor is, ha van benne bőven szénhidrát. De próbáld az adag egy részét zöldségekkel, főtt tojással helyettesíteni. Erre költheted, amit megspóroltál a zabkásán. A répa, fagyasztott zöldborsó nem olyan drága, a paradicsomnak is kezd lemenni az ára, padlizsánt, cukkinit is szoktam olcsón látni stb. Én gyakran veszek leértékelt zöldséget is, és azonnal feldolgozom otthon, kivágom a rossz részeket, így egy-két napig eltartható. Ritkán van olyan, hogy sokat kell kidobni belőle.

- vegyél egy szabócentit, vagy kérj kölcsön anyukádtól, és mérd hetente a combod, csípőd, hasad, felkarod, nyakad kerületét (persze írd is fel). Mivel csak most kezded a dolgot, előfordulhat, hogy a súlyod nem csökken, de mégis kevesebb lesz rajtad a zsír, és a centi megmutatja (de a ruháidon is érezni fogod, csak a számszerű adat mégis jobb).

2019. máj. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Amúgy ismerős sztori:( Mikor még a szüleimmel éltem, nàlunk is ez ment de szerencsére anyuékban volt annyi hogy 2 gyereknél megàlltak. De még így is krumpli tèszta rizs volt àllandóan:( Nem is csoda hogy gyerekként kövér lettem aktív mozgàs és sport mellett is. Ebből meg aztàn nagyon nehéz kivergődni:( Igaz, nàlam vastagon betegség is közrejàtszott a hízàsban de akkor még nem gondoltak rà anyuék, nem vittek orvoshoz. Màr felnöttként derült ki a dolog. És még onnan is hosszú volt az út mert az orvosok se mindig a beteg érdekét nézik és rossz tanàcsokat adnak, meg gyógyszereznek ahelyett hogy megmondjàk valóban hogy kell enni. Utólag egyedül derítettem ki, most bezzeg gyógyszer nélkül fogyok. Az orvosok tanàcsaival azzal együtt se tudtam.

Azért is írtam kérdező, hogy érdemes lenne elmenned inzulinrezisztencia vizsgàlatra. Ha esetleg beigazolódik hogy beteg vag y talàn a szüleid is komolyabban vesznek.

2019. máj. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

18-as hozzászólás nagyon szépen összefoglalta, maximálisan egyetértek vele, ezt fogadd meg és ne törődj a sértegető emberekkel! egyáltalán nem eszel túl sokat, főleg nem a súlyodhoz képest. Azért eszel dupla adagot este, mert nem rendszeresen étkezel, hanem egy kis szendviccsel próbálod kihúzni estig, miközben még mozogsz is!


Ezt nem szabad csinálni. Egyél uzsonnát, akár egy natúr joghurtot kevés gyümölccsel vagy akár egy cukormentes müzliszeletn, ha már egy alacsonyabb kalóriatartalmú dolgot be tudsz dobni, azzal csökkentheted a farkas éhséget ami rád tör estére. Tapasztald ki, hogy mi az, amivel ki tudod húzni addig.


És ilyenkor ha 1 tál kajával nem laksz jól, a második legyen csak valamilyen sült vagy párolt zöldség mondjuk egy joghurtos szósszal pl. Ez csak egy példa, a lényeg, hogy ha nagy adagot kívánsz akkor a jelentős részét töltse ki a tányérnak valamilyen alacsonyabb kalóriatartalmú étel. Én így szoktam - sok sült zöldség, valamilyen fehérjeforrás és a legkevesebb a tányéron a szénhidrátforrás így estére.


Vagy ha nincs más, csak valami klasszikus kalóriadús főétel, akkor 1 tányér abból, majd egy plusz kisétkezés pl. cottage cheese 2-300 forint, aldiban egész biztos van, ez egy sós túrókrém jellegű étel, akár magában is szuper. Vagy lehet bármi itt, ami alacsonyabb kalóriaértékű.


Nem fogok belemenni az ideális összetételbe mert neked nem kell minden apróságra odafigyelned ahhoz, hogy fogyj. Kis változtatások is komoly eredményeket hoznak majd.


A szénhidrátból viszont, amikor megteheted, szerintem is vissza kéne venned - egyél nyugodtan több húst, tojást, tejtermékeket (light). Ezek laktatnak hosszú órákra. Inzulinrezisztenciát én is nézetnék mert lehet, hogy az is fennáll nálad. Gyakori sajnos, de ha ezt most nem is szeretnéd megtenni, a rendszeres fehérjefogyasztásra kérlek figyelj oda, nagyon fontos.


Pár olcsó kaja ötlet:

- zabpehely (valóban 2-300 ft fél kiló) megfőzöd tejben (vagy vízben, ha úgy is ízlik), rakhatsz bele pl kevés földimogyorót, kókuszreszeléket + gyümölcsöt, mértékkel. ez tényleg laktat

- tojásételek kenyér nélkül (vagy 1-2 szelet teljes kiőrlésű kenyérrel , ha van otthon)

- túró, natúr joghurt

- folyékony édesítőszer (nem túl egészséges, de sok dologra jó és ez is olyan, hogy sokáig tudod használni. így pl túrót joghurtot összekevered, bele kis édesítő, reszelt citromhéj, tök jó nasi akár vacsora után is.) de kicsi mézzel is helyettesítheted, ha ezt nem tudod megvenni

- sonka (a legtöbb alacsony kalóriatartalmú)

- hüvelyesek (csicseriborsó, bab, lencse, borsó) fagyasztva, konzervben olcsó, főételt is készíthetsz belőle,pl ragus vagy currys ételeket

-húsok ... csirke+rizs és ehhez hasonlók... de a csirkecomb is jó bárki bármit is mond... itt pl. helyettesítheted a rizst (vagy egy részét) savanyúsággal. esetleg több csirkével. :D

- korpovit keksz. olcsó, cukormentes, teljeskiőrlésű. anyukám sokat ette diéta alatt, kisétkezésre 3-4 darabot. (nem édes)



A futás tök jó amúgy, saját testsúlyos erősítést én is végeznék mellé. Ha pedig már megteheted, heti 3 kondi tök jó lenne, az izomépítés hatékony tartós zsírvesztést eredményez.

2019. máj. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!