Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez így milyen étrend? Vagy...

ChildOfGod kérdése:

Ez így milyen étrend? Vagy mit kéne változtatni rajta, hogy fogyasztó legyen?

Figyelt kérdés

Tehát most úgy néz ki a napi étrenden, hogy reggelire egy bögre tejeskávét iszok, mellé egy bolti zabkását. Napközben suliban vagyok, oda répát vagy almát viszek meg egy szendvicset. A szendvicset azt kettő óra környékén eszem meg és aztán már csak vacsi van. Azt este hét nyolc körül fogyasztom, egy két tányér főtt kaját(pl.: paprikáskrumpli, leves, bulgur, vagy éppen sütőben sült sültkrumpli). Esetleg még valami kis falat kaját mellé, ha nagyon kivagyok.


Tehát azt szeretném kérdezni, hogy ez milyen étrend és, hogy ezzel hosszabb távon tudnék e fogyni?


16 éves lány vagyok, 168cm magas és 80 kiló.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2019. máj. 17. 07:41
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Szia!


Még két tipp, ami azóta jutott eszembe. A sárgaborsó nagyon olcsó, és magas a fehérjetartalma. Ha a családod szereti a sárgaborsófőzeléket, csinálhatna anyukád gyakrabban. Akár rántás nélkül is lehet készíteni, a fűszeres vízben, hagymával főtt sárgaborsót simán leturmixolva. Egy-két adagot le is lehet belőle fagyasztani, és ha olyan étel van este, amit jobb lenne kerülnöd, akkor előveheted. Én szoktam belőle a hűtőben is hagyni egy bő fél bögrényit, mert szendvicskrémnek is jó.


A Korpovit keksz szerintem nem annyira olcsó, de van egy Cukor Stop nevű korpás háztartási keksz, 170 Ft a 200 g-os csomag. A Korpovit finomabb, ez igaz, de szerintem ez is finom, főleg, ha még friss (nem szabad hagyni, hogy megszikkadjon, mindig jól vissza kell zárni a zacskót, és ollóval nyitni ki, mert különben széthasad az egész). Édesség gyanánt is szoktam ezt enni, két keksz közé berakok egy kis kocka étcsokit, és sok vizet iszom mellé (amúgy a Lidl-ben étcsokit is kapsz elég olcsón).


Azt én is akartam írni, hogy érdemes lenne elmenned a háziorvoshoz és legalább egy éhgyomri vérvételt kérni (glükóz+inzulin), de rendes cukorterheléses vizsgálatot is lehet. Sajnos ilyen életmód mellett már fiatal korra is kialakulhatnak ezek a betegségek, ezért érdemes lenne megnézetni. De ne csüggedj, a legjobb úton vagy afelé, hogy megelőzd a betegséget, vagy ha már kialakult volna, akkor elkerüld a szövődményeket.

2019. máj. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Látom, azért megtaláltak a normális válaszolók is. Szerintem sok segítséget kaptál.

Amit még így kiegészítenék,hogy igyál sok vizet. Tényleg. Az eltelít.

Illetve én is édes szájú vagyok, viszont mivel a reggeli zabkásám is édes, így egész napra le van tudva a csoki/cukor stb.


Valaki írta, hogy ha egy tányér vacsi után még éhes vagyok, akkor egyél még ezt meg azt. Kérlek, este ne egyél 2tányérral. Akár mit is eszel, ne tedd. a Gyomrod össze fog szűkülni egy idő után, és ennyi mennyiséget nem fogsz kívánni.


A zsebpénzedet meg ne költsd el. Amit anyukád reggelire szánna zsemle+felvágott pénzt, vegyen belőle egy zacskó zabot. Pennyiben a legolcsóbb, 2 fajta van, nézd meg a hátulján, melyikbe mennyi a cukor.


Most akkor hogy is áll össze a napod? Leírod, kérlek?

reggeli, ebéd, mikor érsz haza, mikor kész futni, mikor eszel még otthon. :)


Köszi

2019. máj. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Igazából ez az egész még elég képlékeny. De most vagyok, hogy ez az átmeneti időszak. Mert szerintem kell egy kis idő ami alatt átállok és kialakítom ezeket a full új dolgokat az életemben.


De van haladás is. Elhagytam a bolti zabkását és ügyelni fogok, hogy ne is nagyon jöjjön vissza. Ezen a héten már több, mint öt km-t futottam. És igyekszem az étkezéseimben átrakni a hangsúlyt dél körülre.

És többen dicsértek is, bár szerintem csak azért, mert nem értik, hogy miért csinálom, de nagyon édesek voltak, tök jól esett. 😊😅

És én is egyre jobban érzem magam a bőrömben, jó érzés, hogy teszek valamit.


Mondjuk az folyamatos küzdelem, hogy ne adjam fel az egészet ott ahol van, de hiszem, hogy sikerülni fog és, hogy gyönyörű állatok lesz és élvezni fogom a tesi órákat. 😋😅


Köszönöm, hogy segítetek!!!😘

2019. máj. 23. 18:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!