Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Létezik hatékony fogyókúra,...

Létezik hatékony fogyókúra, diéta autoimmun pajzsmirigy-alulműködés, PCOS és inzulin rezisztencia betegségekben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A segítségeteket, tanácsotokat szeretném kérni.

Néhány évvel ezelőtt autoimmun pajzsmirigy alulműködést diagnosztizáltak nálam. Mivel állandó fáradékonysággal, koncentráció zavarral, ízületi és csontfájdalmakkal küzdök.

A gyógyszeres kezelés mellett is fennmaradtak ezek a problémák, így abba kellett hagynom a sportolást, olyan mértékű volt a fájdalom (7 éves korom óta kézilabdáztam, 14 éven keresztül).

Az utóbbi két évben derült ki az IR és a PCOS, az orvosom hiába emelte a gyógyszert (jelenleg 200 mg Letrox, 25 mg T3 (Cynomel), és 500 mg Meforal), folyamatosan hízom, hiába tartom a glutén-, cukor-, és tejmentes diétát. Jelenleg ott tartok, hogy a 165 centisen 85 kiló vagyok, ez már kétségbeejtő, és az önbizalmamon is meglátszik.


Szóval, aki volt már, vagy éppen hasonló helyzetben van, esetleg van érdemi tanácsa. Mit tegyek? Hogyan tudnék fogyni?



2019. máj. 19. 21:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Az a baj, hogy ha nem mozoghatsz, akkor nagyon-nagyon keveset ehetsz csak, hogy fogyj. Főleg, ha IR-es vagy, ugyanis a mozgás jelentősen növeli az izmok inzulinérzékenységét. Ezért mást nem nagyon lehet javasolni, mint hogy valahogy mégis meg kéne oldani ezt a mozgás dolgot. Lehet, hogy gyógytornásszal is jó lenne, ha konzultálnál. Az a baj, hogy oké, hogy már most is mindened fáj, de ha tovább hízol, akkor még nagyobb terhelést kapnak az ízületeid, és lehet, hogy még többet fogsz szenvedni, mint amennyire most kellemetlen lenne a torna. Nem vagyok orvos, csak az általános ismereteim alapján próbálok következtetni, hogy mire számíthatsz.


Ugyanakkor ha legalább sétálni tudsz, akkor sétálj evés után! Már 15-30 perc séta is csökkenti az étkezés utáni vércukorcsúcsot, inzulinérzékenyebbek lesznek az izmok (meg lassítja az emésztést, így lassabban szívódik fel a szénhidrát és lassabban emeli meg a vércukrot). Ezt nem én találtam ki, a napokban olvastam egy orvosi cikkben. Az is segít, ha evés után csinálod meg a mozgásos házimunkákat, mint teregetés, porszívózás - amit amúgy is muszáj megcsinálni.

2019. máj. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Reverz T3 hogy áll?

Ezt feltétlen nézess, csak magánban fog menni.

Mellékvese fáradtság is lehet az ok.

Érdemesebb lenne NDT-t kiíratnod.

2019. máj. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos autoimmun pm-ben nem vagyok jártas, nekem alulműködésem van, PCOS, és Inzulinrezisztencia. Én drasztikusan csökkentettem a szénhidrátbevitelemet, mert a szokványos 160grammos ch diétával semmit se tudtam fogyni mozgás mellett sem, amit eredetileg orvos javasolt. Sajnos sablon ajánlást kaptam ami az én IR-emre nem volt megfelelő, ezért nagyon sokat kínlódtam mire megtaláltam a megoldást, hogy mégis hogyan kellene.

70-és 95 gramm közt tartom a szénhidrátot, és ezzel sikerült elérnem, hogy meginduljon a fogyásom. Bő 2,5 hónap alatt eddig 11kg ment le.

2019. máj. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Előző vagyok.

Mennyire vagy tisztában a betegségeddel és annak hormonális összefüggéseivel?

Ki a dokid, hogy felír T3-at is? Alig van pár az országban. N...dy, kecskeméten? Vagy pesti?

Az f betűvel kezdődő közösségi oldalon van több pajzsmirigyes zárt csoport, ezek közül a legjobb a "pajzsmirigy betegek közössége" nevű.

Keresd meg, csatlakozz, a fájlokban minden - laikusok számára is jól érthetően - le van írva.

2019. máj. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

#2 #4 vagyok, bocs hogy csapongok, de kevés infót írtál.

Érdemes ezen a blogon elolvasni a srác saját tapasztalatait.

Van hasonló névvel fb. zárt csoportja is.

[link]

2019. máj. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok.

#1 Igazad van, és erőltetem is. Jelenleg hetente kétszer járok úszni, a kutyámmal sétálunk, és a ház körüli munkákat is megcsinálnom, de ez még csak meg sem közelíti a régi életmódom (heti 4 edzés és a mindennap 5-10 km futás).

#2,4 Köszönöm a sok hasznos tanácsod, megnézem őket. Kecskemétre járok az említett orvoshoz.

Igen mélyen beleástam magam a témába, szerettem volna visszatérni a pályára. Még a közösségi oldalakon nem keresgéltem, de majd most fogok. Rendesen néznek minden hormont, az ehavi: TSH 5,2 mU/L (a felső határ felett), a T4 és T3 normális (13,6 pmol/L és 3,9 pmol/L), a reverz T3 egy picit magasabb a normálértéknél.

A következő labornál megcsináltatom majd a kortizol tesztet is, ahogy javasoltad.

2019. máj. 19. 22:22
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért lettem lepontozva?

Amíg a hormonrendszered nincs teljes egészében kivizsgálva, addig nem fogsz fogyni.

A mellekvese alap!

Kortizol 5 pontos nyáltesztből, T3-rT3 arány, aTPO-d mennyi?

Értsd meg a metformin, meg a diéta nem lesz elég és itt senki nem fog tudni segíteni, amíg nem vagy kivizsgálva!!!

Ilyen megborult hormonrendszerrel soha nem fogsz lefogyni!

Először azt kell rendbe tenni!

Gondolom a pajzsmirigy hormonjaid sincsenek optimális szinten.

2019. máj. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi, akkor nem te húztál le...
2019. máj. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az említett doki igen megosztó, sokan dicsérik, de legalább annyian panaszkodnak rá.

Az említett csoportban keresd meg a fájlokat, ha már most is jól képben vagy, akkor meg fogsz mindent érteni.

Egy Hasis...

2019. máj. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#7 Én biztos nem pontoztalak le, mert eddig te hasznosabb vagy számomra, mint egy orvos. Az endokrinológus soha még csak meg se említette a mellékvesét, vagy az anti-TPO-t. ( Anyukám Hashimostos és csak miatta mondta azt, hogy nekem is az van.)

TSH, T3 T4 és cukorterhelésre küld 3 havonta. A laborban szerencsére van lehetőség magán vizsgálatra, kérni fogom amit írtál. :)

2019. máj. 19. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!