Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy fogyjak le, ha számomra...

Hogy fogyjak le, ha számomra az evés jelenti az örömöt?

Figyelt kérdés

Szeretnék lefogyni egy 10-15 kg-t, de egyszerűen nem megy, mert számomra az étkezések, az evés a nap fénypontja.

Alapvetően nem vagyok boldog az életemben, sem otthon sem a munkában, igazából örömöt és boldogságot akkor érzek csak leginkább, ha valami jót eszek. Jellemzően édes péksütemények, sütik és tészták. Az a 2-3 perc amíg megeszek egy jó édes lekváros táskát, az maga a boldogság, akkor nagyon jól érzem magam, és egyszerűen nincs erőm sokszor megálni, mert úgy vágyom már egy kis boldogságra, vagy ugyanez egy jó adag milánóinál.

Amikor reggel felkelek az egyik első gondolatom a reggeli, valami péksütemény vagy gabonapehely, 11 óra körül meg szabályosan olyan érzés kerít hatalmába mint Karácsonykor, hogy izgulok, hogy vajon mit fogok aznap ebédre venni magamnak.

Nagyon nem jó ez így, mert gondolom egy lapos has is nagy örömömet jelentene, csak az odáig vezető út annyi önmegtartóztatással és öröm nélküli nappal járna, hogy egyszerűen nem tudom rászánni magam.


2019. máj. 24. 09:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hedonista életvitelt folytatsz. Az örömöt is lehet adagolni, mértéket tartani, sőt időben elnyújtani. Az alapvető gond nyilván az, hogy magadat minden különösebb teljesítmény miatt is díjazod, érdemtelenül is örömet szerzel magadnak, azaz elkényezteted magadat.
2019. máj. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 lilla64 ***** válasza:
100%
Ha nem változtatsz nem fogsz tudni lefogyni.Nincs semmi egyéb ami örömet jelent? Valami hobbi,olvasás,egy kis sport...
2019. máj. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Ha így élsz, én sürgősen változtatnék a dolgokon. Nem Változtass, keress új melót, költözz el, valami.
2019. máj. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Egészségügyi kockázat még azért nincs, nem 120 kg vagyok, mondom összesen 10-15 kg súlyfelesleg van rajtam, meg jó lenne izmot is felszedni.

De munka után mikor hazaérek, totál nincs erőm és motivációm már semmihez, csak leülni és meginni 1-2 doboz sört, utána meg egy jó kis vacsorát. Az a 10-20 perc a legjobb része a napnak.

2019. máj. 24. 09:57
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj az, ha szeretsz enni, én is szeretek. De meg kellene találnod azokat az ételeket, amik ízlenek, jó élményt nyújtanak neked, viszont több hasznos tápanyagot tartalmaznak, laktatóak, és egészségesebbek.

A fogyáshoz nem muszáj éhezni, de vannak olyan ételek/összetevők, amik egyfajta függőséget okoznak és annyira finomak, hogy nehéz belőlük keveset enni (pl. cukor, finomlisztes ételek, ízfokozók, aromák). Ezeket jobb kiiktatni, vagy minél ritkábban enni. Ha sok zöldséget eszel az ételekhez, kevesebb kalóriával is rendesen jól tudsz lakni, és sok vitaminhoz, rosthoz hozzájutsz. Édességnek pedig ott vannak a gyümölcsök, vagy készíthetsz valamilyen cukormentes nasit.

Milánóit és bolognait én is szoktam enni, de a ragu mellé nem tésztát eszek. Úgyis a szósz adja a lényegét íz szempontjából, lehet hozzá más köretet is enni, csak megszokás kérdése.

A napi szintű sörözés szerintem nagyon nem jó, ha fogyni szeretnél. Ha szednél B-vitaminokat, talán nem is hiányozna. A magnézium és a D-vitamin is sokat segít, hogy jó közérzeted legyen egész nap. Este sörözés helyett feküdj be a kádba, közben hallgass jó zenét vagy olvass, ez is segít kikapcsolódni egy fárasztó nap után.

2019. máj. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Na például a sört hanyagolhatod is , mivel nagyon hízlak.
2019. máj. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A baj az, hogy az embernek szüksége van a boldogsághormonokra és ha hozzászoktattad az agyad az ilyen instant örömökhöz mint a kaja, a maszturbáció, a sorozat nézés stb. Akkor nagyon nehéz visszaszokni a hosszas munkával megszerzett örömökre. Pedig biztos te is emlékszel milyen volt rengeteg munkát beleölni egy iskolai projektbe és 5-öst kapni rá. Amit tanácsolni tudok az a mozgás. A sport instant örömöt ad és hosszútávon is segít. A másik, hogy próbálj reggelente korábban felkelni mint szoktál. Ha eddig 7-kor akkor most 6-kor mert ez megint instant öröm, hogy túlkerekedtél magadon. Ha ilyesfajta kis sikereket érsz el akkor a többi sem tűnik elérhetetlennek. És ha finomat akarsz kajálni akkor próbálj egészséges dolgokat. Nem foglak átverni, egy zabkása sosem lesz olyan finom mint egy csokitorta...de majdnem. És a lényeg hogy kezdd egyel. Ha felkelsz korán akkor az edzésre csak akkor szokj rá ha a koránkelés már akadály és kínlódás nélkül megy
2019. máj. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ps: a maszturbációt ne vedd magadra :D magamból indultam ki
2019. máj. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha hajlandó vagy nagyon sokat mozogni, akkor viszonylag sok édességet fogyasztva is lefogyhatsz. A nagyon sok mondjuk napi másfél-két óra kardió, például ha biciklivel jársz munkába (és megfelelő távolságra van a munkahelyed, 15 km már bőven jó). Ennyi mozgás nekem elég ahhoz, hogy ~2200-2400 kcal-t fogyasztva is fogyjak kb. havi 1 kg-t a 70 kg-os induló súlyomból.


A plusz mozgás abból a szempontból is jó, hogy az izmaid sokkal inkább hajlandóak lesznek felvenni a cukrot a véredből, így nem fog egy jó krumplipüré után órákig az egekben időzni a vércukorszinted (amit érdemes is elkerülni, mert a tartósan magas vércukorszint károsítja az ereket). Amit még érdemes megpróbálnod, hogy kettévágod a lekváros táskát, és először csak a felét eszed meg. Utána eldöntöd, hogy megeszed-e a másik felét is (ne előtted legyen, csomagold el és tedd be a szekrénybe, és ha meg akarod enni, akkor vedd elő). Nekem mostanra a fél lekváros táska ugyanakkora öröm, mint régen az egész volt. Ha a másik felét is megeszem, akkor dupla öröm :-)

2019. máj. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!