Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek ha hetente 1,5...

Szerintetek ha hetente 1,5 kg-t fogyok, edzés nélkül akkor ez jojó diéta lesz?

Figyelt kérdés
2019. máj. 25. 08:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ha izmot veszítesz akkor garantáltan.


zsírt kell leadj, azt meg edzéssel lehet úgy, hogy az izomzat ne épüljön le.

Kajálni kell, koplalással izomvesztés van ráadásul a glikogén és a megkötött víz és az izom fog lemenni, aminek semmi értelme. Zsírt kell lefogyni, a mérleg ezt nem fogja elárulni, hogy miből mennyit fogytál.

2019. máj. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 lilla64 ***** válasza:
Edzés nélkül,csak koplalással nem lehet lefogyni.Annak rossz következményei lesznek.
2019. máj. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fogyhatsz hetente 5 kilót is (tudom hogy lehetetlen, de csak a példa kedvéért), csak akkor lesz jojó a vége, ha utána ugyanúgy elereszted magad, mint előtte.

Példa: én annó koplalással fogytam le (és mostmár tudom is, hogy jó hülye voltam) de miután abbahagytam a diétát és elkezdtem edzeni, ugyanúgy folytattam a számolgatást (a mai napig) és így nem lett jojó a vége.

Namármost a koplalás viszont nagyon egészségtelen, és egy nem extrém túlsúllyal rendelkező egyén esetén az egészséges fogyás/hét mértéke max 1kg, szóval ehhez azért tartanám magam a helyedben, mert minél gyorsabban fogysz, annál nagyobb az esélye valamilyen ebből adódó (rövid vagy akár hosszú távú) betegség kialakulásának. Amit meg ugye el szeretnénk kerülni.

2019. máj. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha koplalsz akkor igen , a végtelenségig nem lehet azt bírni. Nekem legalàbbis sose ment. Szàmtalan jojóeffektuson vagyok túl. De szerencsére megjött az eszem és most màr direkt figyelek arra, hogy ne kevés energiàt vigyek be hanem a tàpanyagok minőségére és arànyaira fókuszàlok.

Amúgy valahogy kételkedem abban hogy testzsírból el lehet égetni heti 1,5 kilót, plàne mozgàs nélkül. Annak inkàbb jó része visszatartott víz. Ha fogyunk amúgy is az megy le előbb és az a könnyebb dolog, az még nem is fogyàs. Ahogy az izomvesztés sem előnyös. Nekem nagyon sok a feleslegem de így is épphogy megvan a heti 1 kiló. Persze az első hónapban vízzel együtt több mint 5 kg ment le. A màsodikban 3, és 1 hét múlva kiderül hogy a 3. hónapra sikerül- e a 12 kg vagy marad a 11kg mínusz amit napokkal ezelőtt mértem.

Ha rendesen diétàzol, nem èhezteted magad, akkor a test tudja mennyi felesleget engedjen el. Amiatt nem kell aggódni. Jojóeffektus akkor van főleg ha valaki koplalva próbàl lefogyni de azt egy idő utàn nem bírja és újra enni kezd. Vagy ha megunja az odafigyelést és visszaveszi a régi étrendjét. Nem attól, hogy gyorsan fogy valaki.

2019. máj. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!