Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy kezdjek neki? (minden lent)

Hogy kezdjek neki? (minden lent)

Figyelt kérdés
173cm,73 kg vagyok. Egyre jobban veszem észre a testemen a striák kialakulását, ami engem zavar nagyon. Pajzsmirigy alulműködésem van, elég nehezen fogyok, többször próbáltam már de feladtam. A múlt nyáron naponta 2x edzettem Rubint Réka videókkal, és oda figyeltem a táplálkozásra de 3 hónap alatt 1 kg-ot fogytam. Szeretnék leadni 3-5kg-ot.Hogy kezdjek neki? Látható lesz az eredmény? Hogy tartsak ki? Mit tegyek a stria ellen?
2019. máj. 29. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én is hasonló cipőben járok. (169 cm 64 kg) Ha gondolod "szenvedhetünk" együtt. Én most álltam rá az LCHF diétára, vagyis kevés szénhidrátot (kb napi 80 g + amit lemozgok) és sok zsírt, fehérjét eszek, igyekszek 1300 kalória alatt maradni, és úgy látszik, hogy működik. Nem tudom, hogy milyen eredetű a betegséged, de ha csak szimpla jódhiány akkor arra lehet jódot szedni. Én sok ideig Rossman-os pajzsmirigy + szelén-t szedtem, napi 2-t endokrindológussal egyeztetve napi 150 microgrammot szedhettem. Aztán most találtak valami ezért már nem szedhetem a jódot, de ez egyéni probléma. Ne érts félre, nem szeretnék webdoktort játszani, csak saját tapasztalatból mondom. Rajtam 3-4kg minusz már meglátszik és sajnos 1-2 kg plusz is, szóval viszonylag könnyen észrevehető, ha fogyok de ez alkat kérdése is.
2019. máj. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én 3 hónapja vàltottam életmódot LCHF diétàval és heti 3x 1 óra edzéssel.

Kalóriàk nem érdekelnek de mivel az elején még figyeltem a szénhidràtra, fehérjére, zsírra, tudom hogy 1900-2500 kalória közt szokott lenni egy napom.

12 kilót és sok sok centit fogytam a körméreteimből.

Ennek a diétànak pont az a lényege hogy alacsony szénhidràt mellé több zsírt eszem és picit több fehérjét. Kalóriàkkal nem kell foglalkozni. Èn sem teszem. Cserébe olyan dolgok megengedettek amiket imàdok de ha hülye kalóriàkon aggódnék, kerülni kellene. Pl olajos magvak, és úgy àltalàban a zsíros ételek, zsíros húsok, sajtok. Mindet lehet enni.

Egy ideig amíg beàllítottam az étrendet, írtam mit eszek ès figyeltem a tàpanyagokat. Akkor a rendszer kiírta a kalóriaértéket is. De erre a naplózàsra màr nincs szükségem, egyszerűen betartom azt a rendszert amit kialakítottam a diéta alapjainak megfelelően.

Ha ilyen étrend mellett kalóriàkat megszorítja valaki akkor túl kevés energiàt fog bevinni ami nem tesz jót.

2019. máj. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja és pajzsmirigy alulműködésem , PCOS, és inzulinrezisztenciàm is van. Pont erre jó ez a diéta. 2. Voltam.
2019. máj. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is LCHF étrendet követek, néha átmegy paleóba, néha lazább, ahogy éppen jónak érzem. A glutént igyekszem teljes mértékben kerülni, mert olvastam, hogy ha autoimmun eredetű a pm betegség, akkor gluténérzékenység állhat a háttérben. A tejre/laktózra fiatal korom óta érzékeny vagyok, úgyhogy az összes tejterméket is kiiktattam. Nekem sikerült lefogynom (-15 kg), akkor még nem is tornáztam, csak akkor kezdtem el, amikor már nem volt rajtam felesleg, mert láttam, hogy igencsak elférne rajtam egy kicsit több izom. Meg úgy általában jó a hatása, formásít, segít megőrizni az izmokat fogyás közben is, illetve nekem fontos a gerincem miatt is. De az étrend a legfontosabb, sok zöldség, normál fehérje, mérsékelt ch (nálam max. 100 g). Most gyógyszer nélkül is normális a TSH-m, a tipikus tünetek elmúltak, a vércukrom is stabil.
2019. máj. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!