Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit kezdjek az anyámmal? Így...

Mit kezdjek az anyámmal? Így hogy fog lefogyni?

Figyelt kérdés

Néha, mikor szólok neki, hogy sok lesz az, megsértődik, meg mindig panaszkodik, hogy nem tud lefogyni, kapszuláktól várja a csodát, meg mondja, hogy nem eszik sokat, de a kcalt nem számolja, szóval honnan tudja, hogy ami látszatra kevés, az kcalban is? Meg titokban éjszaka kekszeket, csokikat eszik meg elég sokat iszik is, a ruhásszekrényben rejtegeti. Meg a súlya miatt fáj mindene ezért mondja, hogy nem tud sportolni. A beleegyezésével vettünk egy szobabiciklit, így nem fáj a térde, mivel csak ülni kell és tekerni. De soha nem használja, közben azt mondja, hogy éjjel szokta használni, de én is éjjel mindig fentvagyok(én délelőtt alszok, du dolgozok, ő fordítva) és sose használja, viszont többször eszik. Minden hétvégé süt vmit, megsértődik, ha nem akarok benne segíteni(gondoltam, ha nem segítek ő sem áll neki, néha bevált).

Egyszerűen már olyan tehetetlen vagyok, segítsetek! Vki hasonló helyzetben?


2019. márc. 27. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Már pedig ilyenek a nők. Az én feleségem is ilyen, mindent megmagyaráz, mindenre van valami indok vagy kifogás. De ilyen az anyja is meg tesója is.

Állandóan esznek, igaz mindíg csak keveset, de folyton.

Annyira gyenge az akaratuk hogy szörnyű. Te sem tudsz semmit kezdeni vele, ha ő nem akarja. Én is már meguntam belefáradtam hogy segítsek rajta.

2019. márc. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Semmit. Az ő magànügye. Amíg ő nem dönti el, hogy valóban vàltoztatni akar és ezért tenni is akar, addig bàrki bàrmit mondhat. Hidd el, tapasztalat.

Nemrég vàltottam életmódot, és nem a kalóriàkat szàmolgatom mert hülyeség. Szénhidràtot szàmolok. A makro tàpanyagok arànya milliószor fontosabb.

Kalóriaszàmolgatàs mellett kopogott a szemem az éhségtől. Ennek màr nyoma sincs.

2019. márc. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gyomorszűkítő műtéttel le tudna fogyni. Sok ember nem gyengeségből kövér, hanem mert állandóan éhes, nem tud jóllakni. Az természetes, hogy egy bizonyos súly után nem tud mozogni. (Próbáljon valaki 40-50 kg-s hátizsákkal mozdulni.)

Közben meg ott van benne a "program", a tanult elvárás, hogy akkor jó háziasszony, ha hétvégén süteményt süt -pedig senkinek sem kell, hát megeszi maga.

Nekem a férjem hasonló, most vállalta be a műtétet sok-sok év után.

2019. márc. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha valaki nem szokik le önerővel a falàsról, annak a gyomorszűkítő még veszélyes is ha utàna bezabàl. Meg ugye a diéta tartàsa nehezebb mert önuralom kérdése. Egy műtét nem tanít meg arra hogy jó döntéseket hozz, azért mert az szolgàlja az érdeked, mesterségesen kényszerít. Olvastam hogy bezabàlàs utàn hànyàst, rosszullétet okoz. Volt aki meg is halt az ilyen műtét utàn. A rossz viselkedésmintàkat nem így kell kezelni. De persze megműttetni a gyomrot könnyebb mint szabàlyok szerint diétàzni, mozogni és visszafogni magunkat.
2019. márc. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Vagy 20 éve "próbál lefogyni", minden egyes reklámozott tablettát, teát, elválasztós diétát, kaja helyettesítő italport, minden létező dolgot kipróbált. Nem tudom mennyire tartotta be, de azt mondta, hogy amíg ezzel meg azzal 20 kilót fogyott, addig ő 2-t. Én már erre azt mondtam, hogy menjen el zsírleszívásra, azt nem akarja. Már nekem sincs semmi ötletem. Hiába mondjátok, hogy hagyjam, ha vele élek és látom, ahogy tönkreteszi magát. Azt is csináltam, hogy én főztem nekünk. pároltam Zöldségeket, gombát összefőztem nem sok kölessel(semmi olyan, amit ne szeretne, mert vega és a hús-,hústermékeken kívül mindent megesz. Erre mit csinál? Főz egy rakat tésztát bele .. -.-
2019. márc. 28. 15:43
 6/8 A kérdező kommentje:
amíg ez meg az 20 kilót fogyott, addig ő 2-t ****
2019. márc. 28. 15:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Értem én, hogy bánt ezt közvetlen közelről végignézni, de ő egy külön emberi lény. Szabad akarata van. Ha hülyeséget akar csinálni, hülyeséget fog csinálni.


Szóval szerintem pszichológushoz menj. De komolyan. A végén még az is lehet, hogy ha sikerül magadat lelkileg függetleníteni az ő problémáitól, akkor a maga kezébe veszi az ügyet és végre tényleg tesz valamit.

2019. márc. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Főz bele tésztát....Ennyi. Nem akarja eléggé. Addig a fejedre is állhatsz, akkor is ez lesz amíg ő fejben nem dönti el, és nem korlátozza saját magát.
2019. márc. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!