Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyen aki dagadt de éhes?

Mit tegyen aki dagadt de éhes?

Figyelt kérdés

160 cm 77 kg nő vagyok. Kb 3 hónapja diétázok, de amúgy kb egész életemben, de 3 hónapja úgy hogy mérek is mindent.

Napi 1500 kcal-t eszek, 75 gramm fehérje, 140 gramm ch, 60 gramm zsír.

Mellé sportolok.

De állandóan éhes vagyok.

Persze a 45 kilos kolleganőim egész nap csokika, sütike, fagyika, kóla, chips, rántott hús stb-n élnek, egész nap rágnak, mégis ennyik, én meg egész életemben ezt csinálom mégis ilyen vagyok. De akármit csinálok én ezzel az 1500 kalóriával nem tudok jól lakni, éhes vagyok nem tehetek róla. Mikor egyszer megjegyeztem hogy de jó nektek hogy ennyit ehettek mi volt a válasz? "Hát fogyjál le.."

Mintha ők a nagy önmegtartóztatástól lennének 45 kilók. Én is éhes vagyok, nem csak ők...

Nem lehet az éhséget valamivel megszüntetni?


2019. jún. 22. 18:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Vércukrod liftezhet fel-le. Próbálj alacsony GI értékű ételeket enni, és kipróbálhatod a króm tablettát. Ha így is éhes vagy, vizsgáltasd ki magad inzulinrezisztenciára.
2019. jún. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi.


Amúgy ilyenen voltam tavaly és idén januárban, és rendben van teljesen a cukrom.


Mérem folyton..

Éhgyomri értékem 4.5 kb, evés utáni 60-120 percee érték meg ugye kaja függő de max 6.2 kb. Terheléses cukrom 120 perces 5.4 lett.


Már ha ilyesmire gondoltál.

2019. jún. 22. 19:01
 3/17 A kérdező kommentje:
Utána nézek a krómnak.
2019. jún. 22. 19:03
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mennyi mozogsz? A mostani súlyoddal, ha csak napi fél óra intenzívebb mozgást végeznél, simán nyernél még 300-400 kcal-t a kalóriakeretedhez, sőt akár többet is. Viszont nem lennél annyival éhesebb. De az is lehet, hogy simán emelhetnél is a kalóriakereteden 200-300 kcalt.


Megpróbálhatod variálni a makrotápanyag-arányokat is (kevesebb ch-több zsír vagy akár fordítva), és esetleg a cukorral is manipulálhatsz (ha most nem eszel egyáltalán, akkor egyél minden étkezés után 10 g cukornak megfelelő édességet három napig, és nézd meg, mi történik. Ha most eszel cukrot, akkor meg próbáld csökkenteni). Az is lehet, hogy éppen az segít, ha csupa lassú felszívódású szénhidrátot eszel. Vagy ha most csak azt eszel, akkor próbáld ki, hogy eszel gyorsat is.


Persze, ezeknek a próbálkozásoknak egy része szembemegy az ökölszabályokkal, mint hogy kevés szénhidrát, kevés cukor stb., de mindenki más, szerintem érdemes kísérletezni.


A kolléganőid viszont hülyeséget mondanak. Attól még, hogy lefogysz, nem ehetsz majd egész nap csokit meg rántott húst. Továbbra is mértéket kell majd tartanod, mert különben visszahízol.

2019. jún. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Van otthon vércukormérőd? Akkor szerintem mérj egy evés utáni 30 perceset is párszor, és ha az 7 mmol/l vagy pláne 8 mmol/l fölötti, akkor lehet, hogy érdemes lenne változtatni azon, hogy mit eszel. Főleg, ha 60 percre meg visszaesik a normál éhgyomri szintre, mert egy ekkora cikkcakk simán okoz éhséget.


Azért írom, mert nekem is van vércukormérőm, pont azért vettem, hogy az ilyen evés utáni cikkcakkozást nyomon tudjam követni (nem vagyok cukorbeteg). Az jött ki, hogy attól leszek nagyon éhes, ha fél óra alatt kb. 2 mmol/l-t esik a vércukorszintem (mindegy, hogy 8-ról 6-ra vagy 6-ról 4-re). Nekem 60 percnél gyakran már az evés előtti érték szokott lenni, de bizonyos ételeknél a 30 perces az evés előttihez képest a +2.5 mmol/l-t is eléri akár. Ez még mindig a teljesen egészséges tartományon belül van, de attól még farkaséhséget okozhat. Amikor arra vagyok kíváncsi, hogy egy étel mit okoz, evés előtt szoktam mérni egyet, aztán az étkezés kezdetétől számítva 30 és 60 perccel, esetleg 90 és 120 perccel is, az alapján, hogy mit látok. 60 perc után följebb nekem már nem megy, az első két mérés közül az egyik a maximum mindig. Persze ezek a házi vércukormérők nem teljesen pontosak, bele kell számolni a hibát, de a tendenciát azért ki lehet venni így is, pl. hogy kb. mennyit ment fel, mikorra ment vissza, és főleg hogy mennyire zuhanásszerűen ment vissza.

2019. jún. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Csak azért nem tudod elengedni a kalóriahazugságot, mert még nem volt veled olyan, hogy fél óra fekvés közben híztál 2 kilót.

Jon Gabriel: Gabriel-módszer.

2019. jún. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A számolás szerintem tök jó dolog,már csak azt kéne tudni miből állnak a kalóriák? Én ha úgy csináltam a számolást hogy ,,szemét" kajákkal vagyis ami gyorsan emeli a cukor szintet akkor voltam túlzottan éhes. Én úgy csinálom ezt az egészet,hogy 80%-ban kb egészségesen étkezem és belecsempészek a napjaimba olyat ami a lelkemnek tesz jót. Viszont pl a cukrot jobb kerülni. Én régen ha bementem egy kávézóba mondjuk és megéreztem az édes illatokat egyből vettem volna valami sütikét is de ha nem akkor minden percben azon kattogtam volna hogy de jó lenne. Legutóbb az történt,hogy nem kívántam meg semmi édes vackot. Megéreztem az édes illatot egyszer eszembe jutott hogy de jó lenne és utána már mással foglalkoztam. Azt kéne elérni,hogy leszokjon a szervezeted a sok cukorról. Csoki helyett pl én eszek egy alacsony cukortartalmú fehérjeszeletet,belecsempészek a zabkásámba egy kocka édesítős csokit. Nekem napi 1 rendes csokitól vagy egy tál müzlitől nem lesz ilyen kívános a szervezetem. Viszont mikor voltam szülinapon és ettem mindenféle tortát,cukros löttyöt utána két napig én is folyton azt éreztem hogy mindent ennék. Megnyugtatásképp én most az odafigyelésemnek köszönhetően jobban nézek ki,mint azok a picsk.. akikre régen irigykedtem hogy mindent ehetnek. Előbb utóbb elhíznak ők is addigra te meg már tudod hogy kell helyesen táplálkozni. Én is hasonló adatokkal voltam megáldva pont egy éve mint te, tarts ki jövő ilyenkorra bomba leszel ! Én se hittem el,de megtörtént.
2019. jún. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem eszem cukrosat és nem is iszom. Szerencsére sosem voltam édesszájú. Se a süti, se a csoki stb nem hoz lázba.

Amiről nekem nehéz lemondani az pl a bolognai, hamburger stb. De ezt egészségesebb verzióban szoktam néha ebédre enni.

Cukrot és cukrosat szinte majdhogynem 0-t fogyasztok.

2019. jún. 22. 21:44
 9/17 A kérdező kommentje:

#7


Köszi, remélem.


Fehérjeszeletet én is szoktam havi 1-2t enni uzsonnára.



Az a baj húst szinte nem eszek pl, mert utálom, kivéve a sertéscomb amit megeszek 1-2 kajában. De baromfitól meg egyebektől ráz a hideg.


Amiből viszont nagyon sokat eszek az a hal és a tejtermékek, azt nem tudom elengedni: sajt, túró, kefír, joghurt. Ez teszi ki a kajáim nagy részét, hiába ellenzik sokan.

2019. jún. 22. 21:50
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
hmmm,mondjuk igen a tejtermék is elég para ebből a szempontból én attól is éhesebb leszek.. de ha keverem az ilyen kritikus ételeket zöldséggel/hússal akkor jobb szokott lenni sőt akkor meg se hat.. az meg nem hiszem hogy baj ha halat eszel és nem csirkét én pont fordítva vagyok vele :D amúgy van valami életcélod ami lekössön? az is sokat segít vagyis nekem segít,hogy ne a kaján pörögjek folyton ,plusz azt is le tudnád szarcsizni hogy mások mit csinálnak. Plusz még annyi,hogy én ha el kell osztanom a kajákat 5-6 felé az megvisel viszont ha 3 részre megy akkor nincs problémám nem kattogok egésznap az evésen csak letudom pl a reggelit és haladok a dolgaimmal/megyek edzeni/dolgozni ebéd aztán a többi dolog stb. tudom hogy sokan preferálják az sok kicsi étkezést engem a világból ki lehet kergetni vele sajnos..de ígyis ment a fogyás
2019. jún. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!