Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lenne jobb?

Hogyan lenne jobb?

Figyelt kérdés

Nos, elég sok cukros dolgot eszek, minden nap sajnos. Le akarnék szokni erről de 2 módszert hallottam és nem tudom melyik a jó.

1. Fokozatosan csökkentgetni azt a "napi adagot"

2. Nem enni cukoros dolgot 2-3 hónapig, amíg meg nem szűnik a vágy



2019. jún. 28. 05:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a 2.at választottam. Na azért nagyon ritkán eszem édeset(ha szülinapra vagy esküvőre vagyunk hivatalosak) , de az mar csak töredéke annak, amit azelőtt ettem.
2019. jún. 28. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nalam sem valt be a fokozatossag, de embere valogatja. Az a legjobb, ha minimalisra csökkented a heti edesseg bevitelt. Pl. csak hetvegen eszel.
2019. jún. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én 3. változatot javasolnék. Normális mennyiségre csökkenteni. Nem fokozatosan, de nem teljesen kizárni. Hanem meghatározni, hogy pl. csak hétvégén eszem csokit, sütit. Akkor is észszerű mennyiségben. Egy kis szelet csoki, nem egy tábla. Egy szelet sütemény, nem felfalni a fél tepsivel. Vagy csak alkalmakkor, pl. szülinap, stb.
2019. jún. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Környezetemben azt tapasztaltam, hogy a fokozatos változtatás volt a tartósabb, vagyis egy-egy területen kezdtek csökkenteni, aztán ezek adódtak össze. Pl. első körben sütik, csokik, üdítők, chips és társaik jelentős csökkentése, majd gabonapelyhek, müzlik cukortartalmának csökkentése, utána joghurtok és hasonló késztermékek címkéjének átböngészése, teljes kiőrlésű pékárukra áttérés.


De persze ez egyénfüggő, lehet, hogy te pont a drasztikus váltást fogod jobban viselni és tartani.

2019. jún. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!