Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért fogyókúrázunk állandóan,...

Miért fogyókúrázunk állandóan, miért nem eszünk egyszerűen egészségesen és mozgunk rendszeresen? Nekem az utóbbi jobban bejött, de miért nem csinálja így mindenki?

Figyelt kérdés

Szerintem aki egészséges, tehát nem szervi/egészségügyi okok miatt hízott meg vagy nem tud lefogyni, annak elég lenne, ha pusztán helyesen étkezne és rendszeresen mozogna, máris megtörténne a "csoda", persze csak lassan, nem 2hét alatt 10 kiló és hasonlók, sőt könnyen be tudná tartani, hiszen életmódot váltott és nem fogyókúrázik és ha ehhez igazodik a későbbiekben is, akkor egészséges is marad.


Én így gondoltam, ezért 6 hónapja felhagytam a "fogyókúrával" a szó klasszikus értelmében és semmi különöset nem csináltam, csak figyeltem az egészséges étkezésre és a testmozgásra. 170 centi vagyok és fél éve 96 kiló voltam. Most 74 kiló vagyok és még hátravan jópár, de közben nagyon jólérzem magam.


Szóval bocsánat a bőbeszédűségemért, de miért csinálnak az emberek ilyen-olyan csodaizéket, miközben valószínűleg az egészségüknek is ártanak? Tudom, hogy gyors eredményt szeretnénk, de csak távolabb kerülünk a céltól és így még tovább tart. Ha elfogadnánk, hogy ez időbe telik, akkor "egyszerű" lenne, nem?


2010. júl. 9. 19:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Mert sokan valójában nem is akarnak lefogyni, csak 1-1 alkalomra "jól" kinézni, ezért adnak neki 1-2-3 hetet sok kérdésben. Valamint szidják a vékony lányokat, anorexiás, botsáska stb. Szeretnek kövérek lenni.

Neked viszont sok sikert! A te eredményeid biztosan tartósak lesznek!

2010. júl. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Na látod ez egy jó kérdés. Nem tudom. A probléma az, hogy őszitne legyek, én sem tartozok azok közé akik ezt választották:S Pedig tisztába vagyok vele, hogy egészségesebb lenne. Januárba kezdtem el fogyókúrázni, először nagyon keveset ettem, aztán ugye nem jött a várt csoda, végigcsináltam mindenféle villámdiétát, egyiket a másik után. Aztán amióta nincs olyan diéta amit nem csináltam még meg, csak szimplán fele annyit eszek mint amennyit megennék. Volt egy kis szünet amíg nem figyeltem oda már besokalltam :S Zabáltam össze-vissza mindent. Csoki, fagyi, pizza, hamburger és társai. De egy grammot sem híztam. Most visszatértem a "fogyókúrámhoz" mert még elég sokat kellene fogynom, és tudom, hogy tényleg az életmódváltást kellene válaszzam. De ha úgy nézem életmódot váltottam, mert anno 2 pofára zabáltam a tortákat, megettem napi 3-4 jó nagy melegszendvicset. Ma meg már el sem tudom képzelni, hogy tudtam annyit enni régen. Lisztet, cukrot, minimálisra csökkentettem. Sőt... Olajat is csak akkor ha nagyon muszáj, nagyon keveset. És nem tudnám elképzelni az életemet, hogy megegyek egy hatalmas tál csicsógó zsíros sültrumplit, vagy beüljek a mekibe és telezabáljam magam. És egyáltalán nem is hiányzik, nem vágyom rá :) Ja persze ezek mellett, rendszeresen mozgok. Napi 1-2 órát. Elnézést a hegyibeszédér. Nem tudom miért írtam le, mert nem igazán ez volt a kérdés. De jólesett :)
2010. júl. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!