Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most kezded a fogyókúrát?...

Most kezded a fogyókúrát? Jelentős súlyfelesleged van? Szeretsz enni? Nem vagy már huszonéves esetleg harmincas is elmúltál? Túl meleg van az edzéshez? Én így vagyok. Ha te is, oszd meg velem a tapasztalataidat.

Figyelt kérdés

2019. júl. 1. 18:12
 1/9 A kérdező kommentje:

Ki mit eszik? Imádok enni. De valahogy el kell kezdenem.

Most próbálom kihasználni a szezont: sok uborkasaláta, uborka+paradicsom+lilahagyma+sajt+halkonzerv saláta, csupa zöldséges leves egy kis tésztával, dinnye, barack. Most próbálok ezekből többet enni, és egy kicsit csökkenteni az egyéb ételekből a mennyiségeket. És erőltetem a vízivást, mert megszoktam, hogy keveset iszok. És ha csak tíz-tizenöt percet, de hangos zenére tornázok egy kicsit, de csak óvatosan, mert elszoktam a mozgástól. És meleg is van. :-)

2019. júl. 1. 18:15
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Dobj be egy Snickerst!


Komolyra véve, nem most kezdtem, több mint 8 hónapja, viszont az elmúlt 2 hétben semmit nem mozogtam, kajára se figyeltem nagyon oda, igaz nem is híztam vissza,izmot sem veszítettem, hanem inkább rájöttem arra, hogy kényszerből csinálom az egészet és nem azért mert én élvezem. Most próbálom újrakalibrálni az egész tudatos étkezést/mozgást az életembe, hogy nekem az élvezetes legyen.

Egyébként enni nem szeretek, azért eszek hogy ne éhezzem, meg legyen erőm a napi tevékenységeket vagy épp a semmittevést elvégezni. :)

Egyébként elég embert próbáló IS lehet ez az út, ha nem tartod magad szigorúan ahhoz amit elhatároztál mert ugye kitartást nélkül nincs győzelem. Ezt megcáfolnám, mert egy valami fontos a kitartáshoz, és nem, nem a cél hanem hogy szeretetből/élvezetből csináld. Mihejst elkezd rajtad uralkodni az az érzet hogy ez olyan mintha kényszerítene téged rá valaki esetleg te saját magad, akkor abba fogod hagyni és motiválatlan leszel. Így 8 hónap után 20 kg minusz és az utóbbi 4 hónapos stagnálás után jöttem erre rá. :)

2019. júl. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
78%

Szia :) Habár én nem tartozom az általad a kérdésben feltüntetett korosztályba, (még csak 18 éves vagyok) de már most jelentős súlyfelesleggel rendelkezem, 163 cm-hez vagyok 86 kg. Nem fogok hárítani, csakis a féktelen zabálásomnak köszönhetem a jelenlegi állapotomat. Sajnos imádok enni, az édesség a gyengém. Bár ahogy te is írod, ebben a hőségben valóban könnyebb dolga van az embernek, ha diétáról van szó :) Én a nyár beköszöntével mindig telepakolom a hűtőt mindenféle nyári gyümölccsel (személyes kedvencem a nektarin és a görögdinnye), és mikor már jó hideg, befalatozom őket, persze fő a mértékletesség, a gyümölcscukor komoly dolog ;) A sport már persze nem annyira könnyű ebben a melegben (na jó, a diétás étkezés se kifejezetten könnyű, mondjuk azt, hogy könnyebb :D). Bár őszintén szólva roppant szerencsés vagyok, hiszen balatoni leányzó vagyok, így naponta-kétnaponta esténként le szoktam járni úszni. Futással is próbálkoztam, egyelőre annyi elég is volt belőle, na de majd ha vékonyabb leszek, talán ez is megváltozik. Egyébként a kerékpározás is nagyon élvezetes számomra, bár most tartok egy kis pihenőt (már ami a biciklizést illeti), mivel a nyereg eléggé feltörte a hátsó fertályamat (pedig hidd el, ki vagyok párnázva ;) )

Na de sok sikert kívánok neked, kívánom hogy érd el a céljaidat! :)

18/L

2019. júl. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
pontosan...kezdeném én...edzéshez meleg van, meg most egy nagyon durva csípés is van lábamon. Előtte meg más gondok, pedig tök jól nekiálltam már tornázni
2019. júl. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Basszus, olyan vagy mint egy teleshopos reklám XD
2019. júl. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Eddig minden válasz szuper!!! :-)
2019. júl. 1. 22:21
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

163 centi vagyok és 73kg vagyok. Valami egészségügyi gondom lehet, mert nagyon nehezen fogyok. Tavaly egy feszített napi beosztás miatt alig ettem és mellette heti 40km-t futottam hetente, de mégsem ment le a feleslegem, 6 hónap alatt csak 5kg-ot fogytam. Igazából csak akkor fogyok, ha beteg vagyok és képtelen vagyok enni a hányinger, étvágytalanság miatt, de amint újra étkezem, egyből beállok megint 73kg-ra. Nem izgat, elfogadtam, hogy ez van, a sportot ma már képes vagyok önmagáért, a mozgás öröméért csinálni és nem csak fogyási célzattal, teherként megélve. A betegségem felkutatását átmenetileg felfüggesztettem, de majd tovább fogom folytatni. Régen nagyon sokat foglalkoztam a külsőmmel, de a figyelmem más témák felé terelődött, ezért manapság már sokkal kevesebbet törődők a kinézetemmel, nem sminkelem magam, nem veszek magamnak új ruhákat, kozmetikumokat csak na nagyon kell. De nehogy ápolatlan hippiként képzelj el. Én relatíve megtaláltam a belső békémet a testemmel, sokkal pozitívabb a testképem, mint anno. Nincs meleg az edzéshez, Írországban örülök, ha nyáron 20 fok van, szóval itt nincs ilyen kifogás. :)

23/N

2019. júl. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Duenna ***** válasza:
Kérdező! Érdemes lenne elmenned a háziorvoshoz vérvételre. Abban megnézik a pajzsmirigyműködésedet. Ha nem jól működik a pajzsmirigyed, akkor a fogyás bizony nagyon nehezen megy, vagy egyáltalán nem megy. Az orvos majd erre ad valamit, vagy tanácsol valamit. Ha nincs probléma a pajzsmiriggyel, akkor a kalóriát kell csökkentened még erőteljesebben.
2019. júl. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy endokrinológushoz nem árt elmenni minden egyes fogyás kísérlet előtt és után is. Egyrész nem egy személyre szabott tanácsot tud majd adni, hogy hogyan közelítsd meg a fogyást, másrészt meg a fogyás után a hormonjaid tombolni fognak, szóval akkor is érdemes rájuk nézni, hogy minden rendben maradjon.
2019. júl. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!