Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Le szeretnék fogyni. Leírnátok...

Le szeretnék fogyni. Leírnátok nekem a sikertörténeteiteket?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 17 éves lány vagyok, 160 cm és 70 kg.

Le szeretnék fogyni kb. 20kg-ot. Rengeteget olvasgattam a témában, a tudás része már megvan, csak a kitartás hiányzik. Írjátok le a sikertörténeteiteket, a fogyásotokat, segítsünk egymásnak a cél elérésében.



2019. júl. 2. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Nekem eddig csak gyógyszerrel (orvos által felírt) sikerült, j9pár éve, de betiltották. Én már idősebb vagyok, kezdem feladni a reményt, nekem is 20-30 kg feleslegem van. Várom én is a történeteket.
2019. júl. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
2019. júl. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A sikersztoritól messze vagyok, de hàtha érdekelnek apróbb eredmények is:)

Én 18 éve próbàlok lefogyni sikertelenül. Szàmtalan fogyókúràt kipróbàltam, koplalàs, nem evés, napi 2 étkezés, 90 napos, fehérjepor diéta, 1000 kalóriàs diéta, 1500 kalória, orvos javasolta 160gramm szénhidràt diéta. Rosszabbnàl rosszabbak voltak, folyton éhes voltam, àllandóan àlmos, fàradt voltam, nem bírtam... Mindig ami lement, duplàn jött vissza miutàn besokalltam egy épp aktuàlus kísérlet utàn.

Idő közben kiderült hogy anyagcserezavarom van-inzulinrezisztens vagyok, pajzsmirigyem alulműködő, és petefészek cisztàim vannak, a vérzésem hónapokra is kimaradozott. Az anyagcserezavar kapcsán, miutàn összeszedtem magam lelkileg, a legutóbbi szülinapomon, elkezdtem a neten kutatni, és ràtalàltam egy életmódra ami segíthet Ir- vagyis az anyagcserezavar esetében ( meg amúgy fogyàsban is) Infókat gyűjtöttem, nekiàlltam, és bevàlni làtszik, de még az elején vagyok.

Fogytam eddig 15 kilót 4 hónap alatt, amióta csinàlom. Ami viszont meglep, hogy nem küzdök éhséggel, rengeteg energiám van, és imàdom csinàlni:) Amúgy bevallom, elég nagy fàba vàgtam a fejszém így egyedül, mert extrém szinten elhíztam a sok jojóeffektus nyomàn, azokban az időszakokban amikor annyira belefàradtam a koplalàsba, hogy nagy zabàk lettek belőle. Az eddigi kis részeredményemben is elég sok meló van . Teljesen àtalakítottam a mindennapi étrendemet, amennyi telik tőlem ilyen àllapotban, elkezdtem rendszeresen mozogni is.

Szóval nem koplalok, és nem vonok meg kalóriàt.

Alacsony szénhidràttal , sok zsírral és sok fehérje bevitellel, + rendszeres edzéssel életmódot vàltottam. Ennyi.

2019. júl. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem a 20 kg fogyás irreálisan sok számodra. Tűzzél ki reális célt.

Ami nagyon hizlal, az az édesség, amit a fogyókúrázók önjutalmazásként meg-megengednek maguknak, ezzel lenullázva az addigi összes erőfeszítésüket.

Mozgás kellene, heti 2x egy-másfél-két óra.

2019. júl. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
135ről fogytam 65re. Semmi csodadiéta, semmi bogyó, szimplán kalóriát számoltam. Még kb 10 kg van hátra amit szeretnék lefogyni, de most a súlytartással próbálkozom. Lassan 1 eve tartom a súlyom és már nem számolok kalóriát.
2019. júl. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

3 hónap alatt 18 kilót fogytam, ketogén diétával+kalóriaszámolással.

Igaz csak 186/93 voltam de úgy néztem ki mint egy terhes férfi.

2019. júl. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
16%
Minek történet? Jó étkezés és mozgás, eddzés. Ehhez semmi sikersztori sem kell csak csinálni kell és kész, vagy egy dagadék maradsz. Először viszont ajánlanék pár könyvet vagy leírást, hogy a testeddel, tapanyagokkal, és magával az egész fogyással legyél tisztában, hogy egyaltalán mi ez az egész.
2019. júl. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon biztató, amiket írtak szerencsétlennek. ettől legfeljebb a főbelövésen gondolkodhat el komolyan.


Figyelj, ezt csinálnám a helyedben:


1. reális célt kell kitűzni. Fiatal korban előfordul, hogy túlzottak a várakozások és ha nem jön be, akkor jön a cél feladása. Szerintem is előbb a 10 kg-ot kell kitűzni. Ha megvan el lehet gondolkodni a következő lépés. Ez sem egyszerű, mert nincs nagy többleted, viszont fejlődésben vagy, ami azt jelenti, hogy egyébként is többet eszel, mint ennél, ha nem lennél fejlődő,


2. Ki kell találnod pontosan miért akarsz fogyni. Mi zavar a jelenlegi helyzetedben? Pasizni akarsz vagy mi?


3. Meg kell találni azt a módszert, ahol kínlódás nélkül tudsz fogyni, azaz el tudod fogadni a fogyást mint normális mindennapi helyzetet. Illetve ez nem elfogadás inkább felismerés. Miszerint a normális testsúly a normális helyzet. A dagiság meg valamiféle kilengés ebből a helyzetből. Nálam több lépéses volt a felismerés: az első pont az volt, hogy megértettem, hogy az alkohol számomra semmit nem jelent, így elhagytam az alkoholt. Ez most egy éve történt. Nem vagyok abszcinens, de csak nagyon indokolt esetben iszom alkoholt. Ez egyébként a fogyás egyik fontos pillére. Aki sokat iszik, sokat eszik. Érdekes, hogy az abszcinenciám erősödik, azaz kezdetben még csakcsak ittam, most már szinte egyáltalán. Az éleminőségem ettől jelentősen javult és szociálisan sem szenvedtem miatta hátrányt.


4. A következő lépés kb 5 hónapja az volt, hogy rájöttem, hogy túl gyorsan eszem, ami az elhízás leggyakoribb oka. A zabálás (gyorsevés) egy végtelen zabálási körbe hajszol, aminek a vége az elhízás. A legjobb és legegszerűbb módszer, hogy le kell lassítani az evést, ami úgy történik, hogy a rágás idejét el kell nyújtani és élvezni kell a kaja ízét. Rá kell szánni az időt az étkezésre. Lassan élvezettel, ehhez nagyon gyorsan betársul az, hogy kerülni fogod a szemét kajákat, mert azon kívül hogy nem egészségesek, nem is finomak. Nálam pl a meki esett ki először, de azóta minden gyorskajáldát elhagytam. Nagyon ritkán eszem ilyen helyen.


5. A következő lépés ebből következik: mivel kevesebbet eszel, ezért keresni fogod a finom kajákat. Kezdetben nem annyira, de én már nagyon megnézem, hogy mit fogyasztok, de abból kevesebbet és így érkeztem el odáig, hogy figyelem, hogy ne egyek felesleges kalóriákat. Ebben az évben pl eddig nem ettem sem fagyit, sem jégkrémet. Brutális kalóriabombák, feleslegesen. Most hagyom el a cukros üdítőket:) Mondjuk a kólát szeretem, így azt iszom is.


6. Következő pont: testmozgás. Ha elkzdesz fogyni érezni fogod, hogy egy csomó energiád marad, amit le kell vezetni, illetve az anyagcserédet fel kell gyorsítani. Én futok.


Eddig ezzel a módzserrel kb 14 kilót fogytam 5 hónap alatt. Ez igazából csak eredmény, én azt élvezem benne, ahogy napról napra jobban érzem magam és ez erősen motivál. Menet közben elhagytam a kávét is. A vérnyomásom és a pulzusom is teljesen helyre jött, a fizikai terhelhetőségem viszont iszonyatosan megnött.


HA van még kérdésed, akkor keress!

2019. júl. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Mint már írtam, a dolgok tudományos részével tisztában vagyok, sokan a jánlották a Sárga kapszula című könyvet, abban is rengeteg hasznos dolog van. Tehát helyesbítek: nem az a problémám, hogy nem rendelkezem megfelelő háttértudással, csupán akaratgyenge vagyok. Folyton éhes vagyok, bármit eszem, és így könnyen eszem túl sokat, hiszen nem lakom jól, ha pedig mégis , akkor már 15 perc múlva újra éhes vagyok.
2019. júl. 3. 22:39
 10/11 A kérdező kommentje:
Gratulálok a fogyáshoz mindenkinek!
2019. júl. 3. 22:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!