Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexia utáni hízás? Szüksége...

Anorexia utáni hízás? Szükséges? Hogyan épüljek föl szépen? Kell egyáltalán híznom?

Figyelt kérdés

43-45kg körül mozog a súlyom, 176cmes lány vagyok.

Igazából szeretnék meggyógyulni, de attól félek, hogy a végén elhízott leszek.. Mostanában megjött a kedvem az evéshez, és azt vettem észre, hogy 4 óráig simán megeszek/iszok 2000kcalt. A legfőbb célom az, hogy ne hájat növesszek magamra vissza, hanem valahogy izmosodni szeretnék. Ehhez elég otthoni torna, gyakorlatok?

Nagyon félek, hogy hájas leszek,emiatt 5 után már nem nagyon szoktam enni...

Ja és normális napi majd em 2kg súlyingadozas?

(+nincs menstruációm)

Előre is köszönöm a segítő válaszokat!



2019. júl. 3. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs menstruaciod meg amugyis szerintem mindenkepp kell egy kicsit hiznod, foleg ha vannak ilyen tuneteid mint pl menstruacio kimaradas, hajhullas , extrem ehseg stbstb...azert nincs menstruaciod sem mert a szervezeted mas fontosabb dolgokra hasznalja azt a keves energiat nem pazarolja ilyen dolgokra mint pl hogy megjojjon. Kezdj el normalis mennyisegeket enni de mellette persze kezdj el mozogni , viszont eloszor lehet meg nem lesz hozza erod.. ha van csinald nyugodtan, ha nincs akkor adj magadnak idot ...

ez az 5 utan meg 6 utan nem eves egy nagy hulyeseg , ezeket felejtsd el , egyel amikor tudsz es jolesik.

Es a merleget is felejtsd el... amit a tukorbe latsz arra alapozz, a merleg egy szam, nem jelent semmit... foleg gyogyulo anorexiabol pont ne a merleggel foglalkozz, hidd el semmit se jelent, mert nekunk betegeknek mutathat barmennyit , sose lesz jo, nemigaz?...:) Egyebkent meg teljesen normalis de ne merd magad naponta, sot mint mondtam , semmikor.

Kivanom ,hogy sikeruljon felepulnod! ❤️🙏🏽

2019. júl. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A 2000 kcal elég jó, csak az utolsó étkezést told ki este hét órára. Menj el orvoshoz, pszichológushoz a problémáddal, és keress meg egy személyi edzőt is, hogy erősítő gyakorlatokat állítson össze neked, azokkal tudsz egészséges tömeget, izmot növelni. Legalább 65 kg-nak kéne lenned, hogy egészséges legyél. Jobbulást kívánok.
2019. júl. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

elso vagyok

a 2000kcal BORZALMASAN keves!

2019. júl. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat!

Igazából már voltam mindenkinél, csak személyi edzőnél nem, pedig az penne a legjobb szerintem. Fejben már elraktam magamnak, hogy ez így nem jó, de nagyon félek attól, hogy zsírt fogok felszedni, amit persze mindenképp el akarok kerülni..

A 2000kcal kevés??

És köszönöm a biztatást 😊

2019. júl. 3. 20:29
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
43 kilósan, az anorexia határán simán tudsz hízni 2000 kalóriával is. Az anorexiások 0 kalórián tengődnek, papírzsepit esznek és vizet isznak. Szóval kezdetnek elég jó az a 2000, nem cél, hogy most meg hányásig edd magad. Persze a cél az legyen, hogy ezt fokozatosan felvidd 2500-3000-re, amikor már van erőd rendszeresen erősítő edzéseket végezni.
2019. júl. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

az edzés a kulcs.

Ha rendszeresen edzel, akkor izmosodni fogsz, és szinte lehetetlen így elhízni. Az izom ugyanis rengeteg energiát fogyaszt, még nyugalmi helyzetben is. Így szinte bármennyit ehetsz (és kell is, mert a mozgás energiát igényel). Szép formás, feszes leszel.

45 kg 176 centihez nagyon kevés. Én 173-hoz vagyok 55kg, és így is mindenki cseszeget, hogy túl vékony vagyok. (olyan 58-60 kilóval lennék tökéletes szerintem, közérzetileg és anatómiailag is)

2019. júl. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én nem voltam ilyen "nagyon nagyon durván anorexias". Nagyjából megvolt minden nap minimum 800 kcal.


Amúgy utolsó, régebben eléggé izmos voltam és jó sokat mozogtam.. Na, akkor tényleg annyit ettem, amennyit akartam, mert nem látszott meg rajtam semmi, csak aztán elkezdtem magam máshogy látni..

2019. júl. 3. 21:43
 8/10 anonim ***** válasza:
Keress fel egy dietetikust.Ne itt kérj tanácsot és ne személyi edzőtől...Az anorexia betegség,komplex kezelést igényel,maga a gyógyulás pedig hosszú folyamat....valószínüleg egy pszichológus segítségére is szükséged lenne,viszont a szakemberek teamben dolgoznak,elég ha egyikhez elmész.Semmi bajom a személyi edzőkkel,de nekik hagyd meg az edzésterv összeállítását,ha a kezelőorvosod jóváhagyja az edzést.
2019. júl. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nagyon hosszú és nehéz folyamat lesz teljesen kigyógyulni belőle. Ne számolj kalóriát ha lehet hanem mondjuk egyel úgy mint a fogyókúra előtt. Tudom eleinte nagyon ijesztő lehet, de nagyon lassan fogsz hízni még akkor is ha nagyon sokat eszel. Nekem most sikerült végleg kigyógyulni egy 3 évig tartó anorexiából, szívesen segítek neked még ha szeretnéd és sok sikert szeretnék kívánni!
2019. júl. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én is pont olyan magas vagyok, mint te és a legalacsonyabb súlyom 45 kg volt. Én itthon szoktam tornázni és néha, ha van kedvem, akkor szoktam lemenni konditerembe, de ott is leginkább futni szoktam. Most vagyok 56-7 kg, de még mindig ugyanazokat a nadrágokat, ruhákat hordom, mint 45 kilósan, centikben mérve még kisebb is vagyok, mint akkor. A súlynövelés nem annyira szembetűnő, mint azt mi gondoljuk/látjuk, szimplán csak annyira a testünkre vagyunk fókuszálva, hogy azt hisszük. Persze, nem mondom, hogy nem látszik a változás, de ez a változás más. Végre nem úgy nézek ki, mint aki haldoklik. A súlyingadozás az teljesen normális, ne aggódj amiatt, az mind csak víz/kaja ami még benned van.😊

Ne félj, biztosan nem leszel túlsúlyos, egyél annyit amennyi jól esik és azt ami jól esik, tudom, hidd el tudom milyen nehéz, de annyira megéri.

2019. júl. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!