Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kontrolláljam a a...

Hogyan kontrolláljam a a féktelen étvágyam?

Figyelt kérdés

A testalkatomról annyit, hogy 15 kiló mínusszal teljesen jól néznék ki.

Sportolok is, heti 2-3 alkalommal, de a súlyleadás nem sikerül.


A probléma az, hogy ha belelendülök az evésbe, akkor nagyon nincs határ.

Egy ideje már próbálok napi 1x enni (harcos étrend), de nem megoldás, mert hétvégén amikor egész nap otthon vagyok nem megy, illetve egy étkezésre is meg tudok enni annyi kalóriát hogy hízzak.


Kipróbáltam a water fasting-ot, amikor csak vizet lehet enni, pár napig bírtam, éreztem, hogy jól alakul, a mérleg és a tükör is ezt mutatta és érzésre is könnyebb voltam.

De aztán a 4. nap végén nem bírtam és húsz perc alatt megettem kb. 3500 kcal-t, ami elég kiábrándító.


Mit tegyek, hogy kontrolláljam ezt a dolgot?



2019. júl. 8. 22:02
1 2
 1/11 zsofi 1295 válasza:
91%
A sportolást semmiképp ne hagyd abba. Nem kell heti 8x edzeni csak legyen egy rendszeres heti 3 alkalom mondjuk. Kaja terén nekem a sokszor keveset vált be. Tehát sokszor ettem, viszont mindig csak keveset. (Pl napközbe egy alma vagy egy műzliszelet stb.) Emellett fontos, hogy megfelelő mennyiségű folyadékot vigyél be a szervezetedbe, mert velem előfordult, hogy nem ittam eleget viszont többet ettem mert nem volt elég folyadém a szervezetmbe és emiatt bebeszéltem magamnak hogy éhes vagyok(lehetőleg vizet és ne kólát meg ilyeneket igyál. Ha nem bírod a víz ízét(van olyan ismerősöm) akkor facsarj bele mondjuk egy kis citromlevet) Ha úgy van ragassz ki valami kis cetlit vagy valaki vicces üzenetet vagy akár magadra parancsolást mondjuk a hűtőajtóra és amikor mondjuk mennél a nasiért a hűtőhöz elolvasod és inkább iszol egy pohár vizet.
2019. júl. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Próbáld meg úgy enni a kajákat, hogy egy ici pici só sincs benne. Úgy hátha nem jön meg az étvágyad, vagy kevesebbet eszel, mert nem ízlik. Ha meg nem vagy válogatós, és azereted a kajákat só nélkül, akkor nemtom :/ (ebben nem sokat tudok segíteni, nekem pont, hogy híznom kéne 😅 tudnál adni pár kilót? :D)
2019. júl. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Sose várd meg, amíg éhen halsz, mert akkor jön a "mindent megeszek, amit látok"-állapot! Legyen nálad egészséges nassolnivaló - mosott-felvágott gyümölcs,zöldség, egy fél marék dió, mogyoró, mandula, natúr (!) joghurt, túró. Ha kezdesz éhes lenni, és még nincs ideje a fő étkezésnek, ezekből nyugodtan nassolhatsz. Ha hosszabb ideig éhezel, akkor utána egyrészt jön a falóroham, másrészt a tested raktározó üzemmódba vált át, és minden kalóriát elraktároz, amit csak beviszel.


TÉVHIT, hogy a koplalástól hosszú távon fogyhatsz (persze, aki ténylegesen nem jut táplálékoz hosszú ideig, az lefogy, de ha csak magadtól vonod meg, egyébként pedig elérhető az étel, akkor nem fogod kibírni. Ez nem akaratgyengeség, hanem túlélési ösztön).


A sport nagyon jó, azt folytasd! A napi 3 fő étkezés legyen meg, este is egyél (nem kell 6-ig enni utoljára, lefekvés előtt 2-3 órával egyél még), de az legyen a legkönnyebb fő étkezés; tízóraira meg uzsonnára nassolj egészségeset! A napi 5-6 kisebb étkezés felgyorsítja az anyagcserét.


Ja, és üdítőitalok meg gyümölcslevek helyett igyál vizet! Rengeteg üres kalóriát fogyaszt el az ember cukrozott italokból (még a 100%-osokból is).


Hajrá!

2019. júl. 9. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A #3-as iszonyatos nagy hülyeséget beszél, nem szabad elhinni azt sem amit kérdez.

Szerinted Christian Bale hogyan fogyott le a gépész című filmre mi???!

2019. júl. 9. 09:14
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja, ha úgy akarsz kinézni, mint ő a gépész című filmben, akkor visszavontam, hajrá, csináld, amit elterveztél! Azt hittem, jól akarsz kinézni...
2019. júl. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
De szerintem tényleg keress rá a honlapokra, amit mondtam, legalább olvasgass belőlük, meglátod, hogy szakemberek is ugyanazt mondják, mint én. Az Intensetet Szentgyörgyi Rómeó többszörös fitneszbajnok alakította ki, ő pont ugyanezt írja. Ennyit arról, milyen hülyeségeket beszélek. Amúgy nem azt mondtam, hogy nem lehet lefogyni, hanem hogy egészségesen nem. De, még egyszer, azt csinálsz, amit akarsz.
2019. júl. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

jó módszer lehet, hogy csak annyi kaját szedsz magadnak, amit megfelelő adagnak gondolsz és utána nincs repeta

ezt pedig próbáld meg nem befalni, hanem lassabban, jól megrágva megenni

ha jól határozod meg az adagokat, akkor jól is laksz tőle, de túlenni se fogod magad és úgy végre tudsz fogyni

onnantól meg már csak akarat kérdése, hogy ne iktass be több étkezést, nasit és ilyeneket

2019. júl. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A gépész című filmben szuperül nézett ki a Christian Bale.
2019. júl. 9. 12:24
 9/11 anonim ***** válasza:

kérdező, erre gondolsz?


[link]

2019. júl. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, arra a képre gondoltam, olyasmi forma a cél.

De én nem izmos testből indulok ki, mint Ő, hanem túlsúlyosból.

2019. júl. 10. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!