Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi kalóriát...

Szerintetek mennyi kalóriát kellene ennem, hogy szépen lassan beinduljon a fogyás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 31 éves nő vagyok, 167 cm és 83 kg. Minimum 20 kg-t kellene fogynom és ehhez kérnék tanácsot! Heti 4-5 alkalommal szeretnék mozogni, azt tudom h miket kell ennem, de azt nem annyira h mennyit, főleg mozgás mellett. Tehát ha kb 1500 kcal az alapanyagcserém és mellette 1 órát mozgok akkor fogyhatok? Vagy meg kevesebb kalóriát egyek, vagy egy kicsit többet? Hogy van ez? Mozgásnak ellipszis tréner, kerékpározás, séta és súlyzós edzés jöhet szóba egyenlőre. Ha pedig pihenőnap van, akkor mennyi legyen az elfogyasztott kalória? És kérlek ne szóljatok le, az elhatározásom komoly, változtatni akarok az életemen és ennek az egyik szegmense, h nem akarok tovább elhízott ember lenni! Előre is köszönöm a válaszokat!
2019. júl. 14. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

egyél annyit amennyi a normál kalóriaszükségleted és napi 1000 kalóriát mozogj. Így két hetente fogsz 1 kg zsírt fogyni, egy hónap alatt meg ennyit (kb 2kg ami 5lbs):


[link]

2019. júl. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is hasonlo parametetekkel indultam marcius vegén,83 kg-ról 68-ra Eddig 15 kg-ot fogytam és közben izmosodtam is.

Ha 1500 kcal az alapanyagcsere szüksegleted, akkor ennyit egyél amikor nem mozogsz, hogy az izmaid védve legyenek a leépüléstől. Fehérjét 1-1,5g/tkg közé probald belőni. Ez azert fontos,mert igy nem lassul le az alapanyagcseréd, mivel nem fogsz izmot vesziteni. Súlyzós edzes nagyon jó, mivel kezdőként meg kaloriadeficitben is epül az izom es tudjuk, az izom is éget kalóriákat. Kezdetben heti 3 sulyzós teljes testedzest ajanlom pl. hétfő, szerda, pentek. Köztes napokon csinalhatod az aerob edzeseket, lehet felváltva elipszis, kerekpar, seta, hogy ne legyen unalmas. Edzös napokon emelni kell a kaloriakon, annyit amennyit mozgassal elegettél. Fehérjét is többet kell ilyenkor bevinni.

2019. júl. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem inkàbb a tàpanyagok minőségére, arànyaira és a tested jelzéseire érdemes odafigyelni, mintsem kalóriàkra. Ha nincs semmi tàrsbetegséged, ami miatt drasztikusabb megszorítàsokra lenne szükség, szàmolni sem kell ( az elején sem). Ne mindenek felett a fogyàs legyen a cél, hanem az egészségesebb életmód. Idővel pedig a testzsírfelesleg csökkenése egy pozitív mellékhatàs lesz, de ehhez idő, rengeteg türelem és kitartàs kell. Plusz vàlassz valami mozgàsformàt amivel jól érzed magad. Nem kell a tüdődet kiköpni, megszakadni, csak csinàld heti többször rendszeresen. Legyen az életed része.:) A lehető legjobban minimalizàld a cukrot, fehér lisztes ételeket. Onnantól pedig, ahogy érzed:) Tapasztald ki milyen étrenddel érzed jól magad.
2019. júl. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A makrókra figyelj jobban ne a kalóriákra.
2019. júl. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a segítséget!
2019. júl. 14. 21:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


70 kg vagyok, kicsit többet mozgok, mint te (kb. 8 órányit egy héten, és viszonylag intenzíven), 2300 kcal mellett negyed kilót fogyok egy héten. Nagyjából a WHO ajánlást követem a makrotápanyagok, cukor, rost stb. tekintetében, a zsír-szénhidrát nem mindig stimmel. Azért írom, hogy ha nagyon éhes lennél az 1500-as terv mellett, akkor ne félj növelni.

2019. júl. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!