Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elegem van az egészből! Mit...

Elegem van az egészből! Mit rontottam el? Örökre kövér maradok?

Figyelt kérdés

Azt tudni kell,hogy egy éve kb.20 kilóval több voltam. Eleinte nem fogyókúráztam csak elhagytam az antidepresszánst és a sok stressz miatt -és ezek mellé időm se volt akkoriban- visszaállt a súlyom a gyógyszer előtti 63 kilóra végül lement 58-ig. Aztán ért valami és elkezdtem zabálni ismét visszaugrott 63 kilóra. Áprilisban megelégeltem és belekezdtem egy kalóriaszámolós történetbe. 1400 kalóriát fogyasztottam ebbe volt nagyjából 100gramm fehérje 120-130 gramm szénhidrát néha kevesebb is és akkor több fehérje a maradék zsír. Le is ment a súlyom 53-55 kilóra,de azóta a menstruációm teljesen felborult :( Azzal kezdődött hogy az első hónap után 3 hét után jött meg,most pedig már egy hetes csúszásokkal úgyhogy kb 10 napis tart a pms vizesedek a bokámon csuklómon,iszonyatosan feszült vagyok zsíros a bőröm/hajam. Össze-vissza eszek egyszer mindent megennék utána nincs semmi étvágyam.

Amúgy életmódomat tekintve könnyű fizikai munkát végzek heti 40 óra plusz pár túlóra. Sportnak heti 2x-5x aerobik,spinning,futás,bicikli,úszás néha súlyzós edzés. Sétálni is sokat sétálok kb napi 10000-20000 lépés között. 156 centi vagyok 23 éves. Kevés lett volna az életmódomhoz ez a kalória? Vagy a szénhidrát? Attól tartok lehet beleszámoltam a poliolokat is. Vagy mi lehet az oka? Régen sokkal egészségtelenebb fogyókúrákat is csináltam csak talán több cukorral mégsem történt ilyen. Mit tehetnék? 50 kiló szeretnék lenni...


2019. aug. 2. 19:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Első körben orvoshoz mennék a helyedben, nézzék meg, hogy nincs-e inzulinrezisztenciád, esetleg már cukorbetegséged. Ezek ugyanis okozhatják azt, hogy normális táplálékbevitel mellett a sejtjeid éheznek, a kajából csak zsírtöbblet lesz, és gondolom az éhezés minden mellékhatása megjelenhet, mint például a menstruációs zavar is. A mértéktelen zabálás gyakran sok cukrot jelent, amivel könnyen betehetsz a hasnyálmirigyednek, és akkor utolér ez a nyavalya.


Nem csak az számít, hogy mennyi a szénhidrát, hanem a glikémiás index is, arról nem írtál, miből származott az a 120 g ch. Simán lehet, hogy ennyi mozgással a te magasságodhoz is kevés az 1400 kcal/nap, főleg, ha így gyorsabban fogytál, mint heti fél kiló.

2019. aug. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Jól értem, hogy 53-55 kgról akarsz lefogyni 50 kg-ra?
2019. aug. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
zab,basmati rizs,bulgur, szénhidrát csökkentett kenyér ,zöldségek főleg paprika, uborka, paradicsom, retek saláta, karfiol,brokkoli,cékla,káposzta gyümölcsöket annyira nem szeretem néha ettem egy marék cseresznyét/málnát néha pár karika banánt a zabkásán,áfonyát,görögdinnyét de ez kb 4-5 naponta történik meg és kb egy marék, plusz ettem fehérjeszeletet, mindenből cukormentest vettem ,fehérjepor ezekben meg van poliol amit én nem vettem külön .. nagyjából ez a szénhidrát
2019. aug. 2. 20:14
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Dobj fel magadról egy képet! Fejet takard ki!

Szinte 100% biztos vagyok benne, hogy ennyi sport mellett izmaid vannak, nem háj

2019. aug. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Vizsgàltasd ki magad, hogy nincs e valami betegség. Nekem Inzulinrezisztencia, pcos, pm alulműködés, egyéb hormonàlis eltérések derültek ki, egyikről se tudtam, vérzésem hónapokra kimaradt, csökkent a mennyisége is.

Àtàlltam 5 hónapja 70 - 95 gramm közti szénhidràtra, nagyrészt ,80-85 körül eszem, több zsírt és fehérjét fogyasztok, eddig 21 kg ment le, a petefészek cisztàim felszívódtak, sokkal kevésbé vizesedek, rengeteg energiàm lett, koràbban egész nap àlmos és fàradt voltam. Mindez koplalàs és kalóriamegvonàs nélkül. Lényegében heti 3 x1 óràs edzést csinàlok, napi 3 étkezés, zöldségből, tojàsból, sajtokból, húsokból, olajos magvakból gyakorlatilag annyit eszem amennyi jól esik, szénhidràtdús kajàk esetében odafigyelek a mennyiségre, gyakorisàgra, konyhamérleget hasznàlok, pl tészta, krumpli. Ennyi.

Fontos, hogy tisztàban légy az àllapotoddal, és annak tudatàban talàld meg a legjobb megoldàst. Nekem pl a szokvànyos orvosi ajànlàs nem vàlt be. Mint megtudtam, sok màs sorstàrsamnak sem. És sok évig próbàlkoztam mindenfélével, mire megtalàltam ezt, a nekem legjobban megfelelő utat. Mostmàr egyedül csak sok időre van szükségem a fogyàshoz, mert nagyon nagy súllyal kezdtem bele.

2019. aug. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem keves kcalt viszel be ennyi mozgas/ilyen aktiv elet mellett
2019. aug. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%
156 cm (54 kg) vagyok én is, én kevesebbet mozgok, szellemi munkát végzek (heti 1-2 edzéssel), de 1200-1300 kcal-val nem fogyok, úgyhogy megértelek :(
2019. aug. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nincs neked egészen véletlenül testképzavarod? Én is 156 centi vagyok, olyan 57 kiló körül kezdtem el figyelni a kajára meg mozogni, és nem edzek 5x, mint te, csak 2-3x, de 54 kilósan teljesen jól nézek ki, mivel az izom nehezebb, mint a zsír. Az "örökre kövér maradok?" kérdés láttán azt hittem, van rajtad 20 kiló felesleg, közben meg valszeg csak 40 deka.. A környezeted szerint is kövér vagy?
2019. aug. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem az a lényeg,hogy kövér vagyok-e. Senki se mondja a környezetembe hogy az lennék. Amit le szeretnék még adni az max 3-4 kiló. Itt az a lényeg,hogy valami gond van a hormonjaimmal vagy túl keveset ettem nem tudom és mivel egy éve tényleg kövér voltam !! meg vagyok ijedve hogy rossz az a módszer amivel én eddig azt hittem egészségesen élek és majd tartom a továbbiakban a súlyomat. Fogalmam sincs hogyha ez nem jó akkor mi mást tehetnék,mert hiába vagyok most x kg ha felborult a hormonháztartásom és valamit szrul csinálok. Gondoltam ,ha elérem azt az 50-52 kilót szép fokozatosan felemelem a kalóriákat és megnézem mivel tartom a súlyom aztán ha tudom szemmértékkel akkor marad belőle egy életforma,de így teljesen összezavarodtam. Nem tudom mihez kezdjek.
2019. aug. 2. 22:49
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Tartsd folyamatosan a kalóriákat és ne egyél összevissza. Egyszerű önfegyelem.
2019. aug. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!