Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 30 kilót szeretnék fogyni,...

30 kilót szeretnék fogyni, mivel kezdjem?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez nem félévembe fog kerülni, hanem sokkal többe. Sajnos eljutottam odáig, hogy 80kiló lettem. 22 éves lány vagyok, 165 centi. Az elmúlt 4 évben 27 kilót híztam. Úgy érzem magam mint egy disznó. Nem merek strandra menni. Erős körte alak vagyok, combra és fenékre jött fel a legtöbb súly. Ülőmunkát végzek, ellustultam, nem figyeltem magamra. Változtatni szeretnék! Milyen étrendet ajánlotok? Mire vigyázzak? A futás segít vagy inkább a kondi?

2019. júl. 22. 23:27
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
80 kilósan ne fuss, inkább gyalogolj, ússz, kerékpározz vagy tornázz! Keress 1200 kalóriás mintaétrendeket a neten!
2019. júl. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
22 évesen 4 év alatt közel 30 kiló hízás mögött állhat valamilyen egészségügyi probléma is. Előbb talán egy kivizsgálással kellene kezdened.
2019. júl. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kezdenem a mozgassal. Szerintem ne fuss eloszor. Nem olyan hatalmas a felesleged, de jobb nem terhelni az izuleteket.

Eloszor vagy setalj, vagy biciklizz, de a legjobb az uszas.

Vagy fogadhatsz szemelyiedzot is, o tudja, hogy milyen gyakorlatokat szabad csinalni, mennyire terhelhet.


Az etkezes a legfontosabb. Enelkul edzhetsz te barmennyit.

En a kaloriaszamolast ajanlom, hiszen nekem ez jott be. Veletlenul se csinalj ilyen egy hetes lebojtkurat, egy hetes turodietat, kaposztalevesdietat, tojasdietat, stb.

Ezek ugy nem ernek semmit, ahogy vannak.

A legjobb az eletmodvaltas lenne, de ugy gondolom ez elegge nehez es par nap alatt szinte lehetetlen vagy nem jo.

Van egy oldal/alkalmazas, ez a kaloriabazis. Itt ha regisztralsz kiszamolja neked az oldal, mennyi kaloriat kellene bevinned, azzal mennyit fogyhatsz, stb.

1200kaloria ala semmikepp ne menj. Edzos napokon 1500 a minimum.

Nagyon egyszeru hasznalni, beirod hogy mit ettel, es mennyit. Nagyon hamar meg lehet tanulni, hogy mi hany kaloria. Egyaltalan nem nehez dolog, de az elejen nekem sem volt szimpatikus valami miatt:DD

Ugy egyszerubb, ha megtervezed egy napi menudet, hogy beleferj a keretbe.

Amire meg oda kell figyelned, azok a feherje, szenhidrat, zsir. Ezek szinten megtalalhatok az oldalon, szinten szamolja es neked csak arra kell figyelned, hogy ne lepd at az ott megadott ertekeket.

Esetleg olyanrol is hallottam, hogy megfelezed azt az adagot, amit amugy ennel. De sajnos ez is valtozo es en ezzel sem tudnek fogyni, hiszen akkor tobbszor ennek kevesebbet, de kaloriaban tullepnem a keretem.

Igyal sok vizet, ez nagyon fontos!

Ha nem nagyon vagy meg a feherjevel, de meg kaloriakeretedbe belefer, nyugodtan fogyassz feherjeport.

Ha teheted dobd ki a csipszet, cukrot, mert sajnos ugy nagyobb a kisertes, ha latod is.

De ne keseredj el, ha tulleped a kereted vagy nasiztal egy kicsit. En heti egy csalonapot tartok, de mar akkor sem kivanom annyira a csalast:DD

Amit en meg javasolnek sajat tapasztalatbol. Nekem ugy kielegito egy etkezes, hogy eszem egy foetelt, ez altalaban tojas, hus vagy valamilyen magas feherjetartalmu, sos dolog valamilyen zoldseggel. Ezutan eszem valamilyen gyumolcsot, ami edes. Es ha meg mindig nem erzem magam teljesen elegedettnek, akkor iszom egy zoldteat is es nem lehet panaszom semmire:DD

Bocsanat, ha osszeszedetlenul irtam le, de eleg almos vagyok😅

Sok sikert a fogyashoz es ne erezd magad rosszul! Gondolj arra, hogy te mar teszel valamit magadert es mar jo uton haladsz. Ezt pedig nem kell szegyellni.

2019. júl. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Szia.

Ne keseredj el. Ahol élet van, ott remény is van. Lehet változtatni. Nekem személy szerint a makrotápanyagok számolása jött be, ezen belül a szénhidrátszegény-fehérjében és zsírban gazdag diéta. Az első hetekben még számolgattam, most már erre sincs szükségem. (eddig -18kg de folyamatban van)

Dióhéjban, ha ezt a módszert választod, annyi a lényege, hogy egy hetet nézve, arányaiban több ebédre az alacsonyabb szénhidráttartalmú zöldség-hús nálam, párolt zöldség, sültzöldség vagy saláta formában (heti 6x), és csak egyszer fogyasztok egy héten vagy tésztás vagy krumplis ételt. Reggelire legjobban a tojás vált be, többféle fűszerezéssel/ formában elkészíthető, hozzá sonka, vagy sajt, néha hagyma, vagy más zöldség. Vacsi szénhidrátcsökkentett kenyér, sajt, szalámi, többféle nyers zöldséggel, paprika, paradicsom, retek, ubi stb. Beleférnek cukormentes édességek is, DE szigorú mértékkel, kis mennyiségben. pl 3 kocka csoki, 2-3 db cukorka vagy 1db csokis keksz, 1db nápolyi. Több fajta, többféle íz, elég változatos. Alkalmanként szoktam enni zöldségek közé keverve hüvelyesekből is, de nem gyakran, és nem sokat. Borsóval, kukoricával is érdemes óvatosabban bánni a szénhidráttartalmuk miatt. Én gyümölcsöket egyáltalán nem eszem, mert nem bírja a gyomrom, rosszul leszek tőlük. De ez már több éve így van. (márciustól váltottam életmódot egyébként). Illetve én a gabonafélék nagy részét nem szeretem. Tehát ilyeneket mint rizs, bulgur, zab, köles, hajdina, árpa stb stb, nem szeretem, ezért nem fogyasztom őket, de ezekben egyébként is rengeteg szénhidrát van. Ha szereted őket, hasonló módon érdemes kezelni mint a tésztát, krumplit.

Az alapelveket betartva annyit eszem amennyi jólesik (zöldség-hús-tojás-sajtok esetében), tésztához és krumplihoz használok konyhamérleget. Eleinte fura volt, de már teljesen természetessé vált:)

Én személy szerint nem hiszek a kalóriaszámolgatásban és annak direkt korlátozásában. A diétám alapelveit betartva, a testem természetes tényleges jelzéseire hagyatkozom (éhség jóllakottság), nem eszem csak azért, mert a szemem kívánja, vagy örömből, vagy szomorúságból, tehát nem használom tudatosan az ételeket érzelmek kezelésére. Csak akkor eszem, ha éhes vagyok, és csak addig amíg úgy érzem jól laktam, de nem tömöm magamba az ételt, nem eszem túl magam és nem tiltok ki 100%-ban semmit amit szeretek, mert számomra hosszútávon nem vált be. Csak megszorítások vannak bizonyos élelmiszereket tekintve, amiben sok szénhidrát van.

De ha gondolod nyugodtan próbáld ki akár a kalóriaszámolást is, és majd kitapasztalod, neked jó-e. Annyit javaslok, hogy valamit mindenképp mozogj heti 3-4 alkalommal, és ne ilyen 1200 kalóriával kínlódj, az rettentő kevés, és ha szenvedésnek éled meg a tudatos táplálkozást, kilométeres tiltólistákat raksz magad elé, irreális elvárásokat támasztasz, sokszor leszel éhes, előbb utóbb fel fogod adni, és visszahízol, a legtöbb esetben ilyenkor többet is szed fel az ember mint amennyi előtte volt. Ha hetekig, hónapokig túl keveset eszel, túl egyoldalúan, besokallsz egy idő után. A koplalást és a fogyókúrákat felejtsd el.

A fogyásnak ára van, kemény meló minden napos odafigyelést igényel, és nem könnyű türelmesnek lenni, de egyáltalán nem kell hogy szenvedés legyen:)

Sok sikert, erőt, kitartást kívánok!

2019. júl. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Szia


Sok módszer van, mindegyik lehet hatásos.

Leírom én hogyan fogytam 30 kgot. Igaz én férfi vagyok.

Én növényi étrendre váltottam és időszakos böjt szerint étkezem. Nálam ez nem diéta hanem életmód, s nagyon szeretem. Minimális mozgással fogytam 30 kg-ot, de javaslom a mozgást. Még 10 kilót szeretnék eladni, most így csinálom:

Reggel kocogok 5 km-t. (kondizni is fogok hamarosan)

Előtte nem eszem...sőt egész délelőtt nem eszem. Valamikor 14-15 óra körül eszem először.

Általában gyümölccsel kezdem. Majd várom egy órát, hadd emésztődjön. Utána jön egy kiadós étkezés. 8előtte fél órával általában iszok vizet) Általában sok zöldséget eszem teljes kiörlésű zsemlével és hummusszal. Ezt imádom és minden nap eszem. Addig eszem amig jól nem lakok. Után még eszem ha van valami étel. Majd kb 1 óra múlva még eszem egy keveset. Esetleg valami desszertet (de nem sokat).

Kb 2-3 óra alatt eszem meg a napi kalóriamennyiségemet.

Nyílván vannak még apróságok, de ennyi talán elég, hogy el tudd dönteni érdekel-e ez téged. Amennyiben igen, javaslom olvass a témában: intermittent fasting/ időszakos böjtölés és teljes értékű növényi étrend az amit a figyelmedbe ajánlok.

2019. júl. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
165 centivel ne 50 kilós akarj lenni, hanem 58. Csak 22-t kell fogyni. Mindjárt jobban hangzik. Gondold át, mitől híztál meg. Ha attól, hogy sokat eszel, egyél kevesebbet, módszer: kisebb tányér, lassabb rágás, előtte, közben víz. Nem addig kell enni, amíg tele érzed magad, mert az 10-20 perc késésben van. A tányéron ott szabad hagyni, ami már nem kell, az utolsó falatot se muszáj megenni. Ha édességtől hízol, annak lelki oka van, pszichológussal meg lehet beszélni, és az édességnasit, rágcsálásigényt gyümölcsre, zöldségre cserélni. Naponta sétálj 1 órát, illetve otthon tornázz, amennyi nem túl megerőltető, és később lehet fokozni. Táncolni is eljárhatsz, ott nem baj a husi. Egy pajzsmirigyvizsgálatot érdemes kérni.
2019. júl. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
49%
Egy kiadós vacsorával
2019. júl. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!