Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti mennyi dinnyét szoktatok...

Ti mennyi dinnyét szoktatok enni diéta alatt?

Figyelt kérdés

Most lemértem majdnem 600grammot ettem meg ez héj nélkül.

Ez sok szerintetek? A kalóriabázis szerint ez nincs még 200kcal se és olyan 40gramm szénhidrát kb.


2019. aug. 4. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
22%

dinnyét?! Az cukros víz.


Totálisan semmi értelme, a dinnyemag ráadásul vízhajtó emiatt a mérlegen azt fogod látni, hogy "hú de sokat fogytam!", miközben semennyit, mert vizet veszítettél.



A gyümölcscukor aka fruktóz a májban zsírba alakul.


Azzal, hogy alacsony kalóriát viszel be, azt fogod elérni, hogy kiüríted az izmaidból a glikogént(cukrot), az általa megkötött vizet, és utána az izmaidat elkezded elégetni cukorrá alakítani, mert éhezteted magad.



Ennek az lesz az eredménye, hogy a kevesebb izmod kevesebb ételt tud majd betárolni, (glikogén) és utána a többi zsírba fog tárolódni, emiatt jön a jo-jo effektus, és többet fogsz hízni, mint amit lefogytál vizet! és izmot!


Nem zsírt fogsz így fogyni, felejtsd el a dinnye, szőlő, barack meg kitudja milyen idióta gyümölcsdiétákat.


SPORTOLJ!

2019. aug. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én alapvetően kerülöm a gyümölcsöket, de nyáron egyszer kell enni dinnyét. Szóval szerintem egyszer belefér, rendszeresen már necces, mert nagyon feltolja a vércukrot és azzal együtt az inzulinszintet is.
2019. aug. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Dinnyét nem szoktam számolni, de általában csak 1 nagyobb szeletett eszek belőle ha van itthon (talán havi 1-2 alkalommal csak). Nagy hőségben jól esik a hideg dinnye, sok kalória nincs benne meg felteszem nem tolsz be napi szinten ennyi dinnyét.
2019. aug. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Rengeteget.
2019. aug. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
16%

Semmilyen gyümölcsöt nem eszem sok éve. Azoktól amiket gyerekként szerettem ( màlna, eper,narancs, zöldalma, mandarin, cseresznye, szőlő, szeder, àfonya, őszibarack, körte) , rosszul vagyok. Fájdalmas gyomorgörcsök, hasmenés, bàrmelyikből ettem is, akàrmilyen kis mennyiséget, 10- 20 percen belül beindul a szenvedés. Így màr évek óta nem eszek semmi gyümölcsöt. Banànra, kiwire, dinnyére allergiàs is vagyok ( erősen fulladok tőlük, viszket a torkom).

Néha zavar mert jól esne enni, néha meg inkàbb örülök, úgyis csak plusz szénhidràt, cukor lenne a diétàmba. Ilyen szempontból viszont nem hiànyzik. Kalóriàkkal nem foglalkozom.

2019. aug. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

1 nyilván nem csak dinnyèt ettem, nem èheztetem magam csak jólesett a dinnye

Ès ez mag nèlküli volt

2019. aug. 4. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!