Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vélemény erről a módszerről?

Szmnt kérdése:

Vélemény erről a módszerről?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18 éves vagyok 188 cm és kb 88 kg. Kondiztam, nem vagyok kövér csak szeretnék kicsit vékonyodni. Nos ez nem is módszer, csak így csinálom otthon. Szerintetek ezzel 1 hónap alatt mit érhetek el? Mind kilo veszteségben, mind izomnövekedésben.

Nos napi 15 perc futás, 15 perc gyors séta, Jó reggelt keksszel, ebéddel salátával, valamint este saláta. És napi 4*10 sorozat koncentrált bicepsz edzés 12 kilós súlyzóval.

köszi


2010. júl. 12. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:

A kiló veszteség egy nagyon relativ dolog. Az izomnövelés viszont nem passzol a kiló veszteséggel.

Amikor izmot nyersz akkor általában kilót is szedsz fel és szinte kizárt, hogy veszitenél kilókból. Nem irtad le igazán, hogy mit is akarsz. Azt értettem meg ebből amit a leirtál, hogy nem voltál eddig sem túlsúlyos, jó kondiban voltál, átlagosan fitt srác. Viszont innen már zavaros, mert pont a te esetedben van ez az útszétszakadás : vagy folytatod az izomtömeg növelését vagy elkezded a szálkásitást.


Fontos lenne utánnaolvasni pontosan ezeknek a folyamatoknak, de ha nincs kedved rá....Szóval mindenképpen hogyha még akarsz izmot nyerni akkor ne akarj vékonyodni. Az izomnöveléshez szükséges egy nagyobb szénhidrát bevitele, nagyobb kalóriamennyiség, és sok olyan kaja amitől az izom " nőjjön ", ilyenkor sokféle ételekre van szüksége a hormonoknak, még csokis kekszekre is, gyorskajákra is, ez furcsának tűnik most, de aki tudja az érti.


Hogyha viszont te szálkásitani akarsz akkor gyakorlatilag a zsirt kell " kiszűrnöd " és leadnod, ha jól csinálod akkor ez a folyamat után karcsúbbnak tűnsz, az izmaid pedig jobban kilesznek hangsúlyozva. Egy szálkás férfi és egy átlagosan kigyúrt férfi között az a különbség, hogy a szálkás férfi zsirtömege 8-10 % alatt van biztosan, az izmai szebb formát kapnak és karcsúbb.

Ilyenkor valóban jó ötlet salátákat enni, friss csirkemellet grillezve és egyéb ilyen kajákat, viszont a kekszekkel és egyéb csomagolt ételekkel vigyázni kell

Tudom, hogy egy Győri keksz csomag kicsi, de nem csak a mennyiség számit, hanem a minőség is.

A napi mozgást kevésnek találom. A súlyzásról meg az a véleménye, szálkásitás esetén, hogy jobbak az 5*10-es szettek.

Inkább legyen 30 perc kocogás, közepes fokon, és 10 percenként 5 perc gyors futás, tehát összesen 45 perc lenne az egész. A változatos intenzitású mozgás jobban égeti a zsirt.

2010. júl. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sokat olvastam ezek után, és valóban (sajnos) a kettő kizárja egymást. Elsődleges célom, most hogy leadjam a felesleges zsírt. Nem konkrétan izomtömeget akarok növelni, mert előtte kb 4 5 hónapig kondiztam. A bicepszezést azért csinálom csak, hogy ne essen össze, másrészt, most nyáron nem edzettem még semmit, tehát úgymond szinten tartásként.
2010. júl. 12. 22:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Jó reggelt keksz... :D agyam eldobom...
2010. júl. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!