Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt lehet így...

Mennyi idő alatt lehet így leadni 25 kilót?

Figyelt kérdés
Van rajtam kb. kicsit több, mint 25 kiló felesleg (de én ennyivel is bőven megelégednék ha leadhatnám) kb. 6-7 éves korom óta túlsúlyos vagyok, mindíg otthon gépeztem, ettem mindenféle zsíros kaját, mindíg ittam a cukros üdítőket éjjel is, miközben csak ültem, viszont most elegem lett, mert semmi önbecsülésem nincs, ezért egy hete életmódot váltottam (már több mint egy éve próbálkozok vele, de most jutottam el arra a szintre, hogy nagyon kicsit értek is már hozzá videókból) már csak rizst, pulykamellet, tojást, zöldségeket, édesburgonyát meg ilyeneket eszek, minden nap vagy minden második nap edzek, biciklizek. Ezzel mennyi idő alatt tudnék lefogyni kb. 25 kilót? Főleg így, hogy eddig soha életemben nem mozogtam nagyon. Persze nem hetekre meg hónapokra gondolok, ezt évekig szeretném csinálni.

2019. aug. 11. 11:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A makrók, meg a cukor és a rost azért számítanak, mert a rost befolyásolja a felszívódást és a bélflórát, a cukor meg az inzulinszintet (meg a többi gyorsan felszívódó szénhidrát is). Az igaz, hogy energia nem lesz a semmiből és nem is tűnik el, de az étrend összetétele erősen befolyásolja, hogy valaki mennyi energiát használ el. Amit a számolóprogramok mondanak, az csak egy durva becslés.


A javaslatom az, hogy a kérdező egy programmal számolja össze a kalóriákat, ugyanis az ilyen programok lényegében mind számolják a makrotápanyagokat is. Így mindkettőt figyelembe tudja venni. (Kis odafigyelés kell, mert mindig vannak olyan ételek, amik hibásan vannak felvéve az adatbázisba, és például csak a kalória van megadva, a többi 0, vagy éppen a cukor meg a rost nincs megadva).


Kérdező, még kiegészítésként azt javaslom, hogy ha most kevesebbet eszel, mint eddig, de a számításból az jön ki, hogy még ez is sok, akkor ne most rögtön csökkentsd tovább az adagot. Várj 2-3 hetet, és csak utána változtass újra, és persze csak akkor, ha így nem kezdesz el fogyni. Másrészt szerintem jobb először javítani az arányokon, és ha az már jó, akkor csökkenteni a mennyiséget (ha szükséges). Így könnyebb hozzászokni az új étrendhez.

2019. aug. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
21%

Jól lepontoztak pedig nem mondtam hülyeséget.


Hasraütéses példa lesz de azért remélem értitek :

1. 45g fehérje, 30g szénhidrát, 20g zsír.

2. 25g fehérje, 65g szénhidrát, 10g zsír.


Ezek egy napi makrók. (ARÁNYOK) Az elsőtől fogyhatsz, a masodiktól hízni fogsz. (Az értékek nyilván nem pontosak csak az arányok miatt írtam fel)

Ja és az elsőben több kalória van. Akkor hogy lehet hogy azzal lehet fogyni a másikkal meg nem? 😊Na én ezért nem számolom a kalóriákat, a makrókat teszem rendbe. 😊

2019. aug. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

12. Van egy harmadik lehetőség is, a zsír alapú makrókat kihagytad:) Mondjuk amivel az ember nem hal éhen:) pl

120g fehérje, 95g szénhidràt, 135 gramm zsír

Persze értem hogy az arànyok miatt írtad így:)

2019. aug. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!