Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha ugy eszek meg egy tabla...

Ha ugy eszek meg egy tabla csokit hogy belefer a kaloriakeretembe akkor nem fog “hizlalni”? (lent)

Figyelt kérdés
Tudom, nagyon rossz , de mar reg volt ilyen es utana nem is lesz egy darabig. De ha beletudom még igyis kalkulalni a napomba akkor vegulis hizlalni nem fog ,nem?

2019. aug. 13. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Akkor nem.
2019. aug. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól függ. A kalóriakeret egy csalóka dolog, mert annak becslésén alapul, hogy mennyi kalóriát használsz el egy nap. Ezt egy csomó tényező befolyásolhatja, például a cukorbevitel az inzulinszint megnövelésén keresztül csökkenti. A lényeg, hogy érdemes az étrend összetételét is jól kialakítani (gondolom, ez nem újdonság).


Egy naptól persze semmi bajod nem lesz, de azért hosszú távon azt ajánlom, hogy tartsd be a WHO hozzáadottcukor-ajánlását (napi kalóriakeret max. 10%-a, de lehetőleg csak 5%, és a tényleges hozzáadott cukron kívül a gyümölcslevek cukortartalmát is bele kell számolni bizonyos okból, nézz utána, ha gondolod).

2019. aug. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%

Alapból baj,ha csak a kalóriát nézed és nem a minőséget. 500 kalória fehár cukor ugyan azt adja a szervezetednek,mint 500 kalória minőségi szénhidrát, jó zsír, fehérje stb? Nem,nagyon nem. Így csak kiéhezteted a szervezeted, fogyni ugyan fogsz,de hosszú távon kudarcba fog fulladni az egész. Mellesleg 4gr cukor 10 gr vizet köt meg a szervezetedben. Ergo vizesedsz. Én egyáltalán nem eszek cukrot, de a múltkor megettem egy gömb fagyit...Senkinek nem kívánom.


Én egészséges édesítős csokit eszek és nem kívánom ész nélkül,nem is hízlal és nem is káros. Keresd azt,amibel sztívia,eritrit vagy maltitol van,annak nincs mellékíze.

2019. aug. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hollófernyiges ***** válasza:
93%

"a múltkor megettem egy gömb fagyit...Senkinek nem kívánom."


Fú, az szörnyű lehetett.

2019. aug. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
4-es igen,képzeld az volt! Hányinger órákig, fejfájás, vízvisszatartás a tömény cukor miatt. De aki cukron él,annak nyilván nem probléma még egy adag.Okostojás.
2019. aug. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4

Ki kell állnom sajnos a #3 mellett. Amit leírt az #5-ös válaszban, azokat én is tapasztalom, mióta 90% cukor nélkül élek. Az a 10% ha becsúszik, durván megérzem. Puffadás, hányinger, szédülés, minden egyéb hasonló. Ja, fehérliszt esetén "csak" puffadás, hasfeszülés... De az se jobb...

2019. aug. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!