Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit rontok el? Min kellene...

Alexa930 kérdése:

Mit rontok el? Min kellene még változtatnom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1 éve életmódváltásba kezdtem, amit fél év alatt fokozatosan alakítottam át, fél éve tartom. Előtte zabáltam. Szó szerint. Mérték nélkül mindent.

Most: nem eszem sima lisztes dolgokat, mindent teljes kiőrlésűre, durum vagy rizs, rozslisztből készültre cseréltem, elhagytam a cukrot, semmi édesség, sok zöldséget, gyümölcsöt eszem. Eddig ülőmunkám volt, most 11 hónapja fizikai munkát végzek, heti 2szer kardiózom. Napi 1500kcal alatt eszem. Viszont összevissza, mert 3 műszakban dolgozom. De igyekszem napi 5ször enni, kB ugyanannyit minden étkezésre. Zöld teát iszom napi 2 litert, mellette vizet.

Viszont a mérleg egy kilót sem mozdult a fél - 1 év alatt. Sőt, múlt hónapban híztam 2kgot. Ezt sikerült vissza leadnom. De ennyi.

Amiben biztos vagyok, hogy fehérjét nem fogyasztok eleget, mert laktóz intoleranciám van.

Adnátok nekem tanácsot, hogy min változtassak még? Vagy mit csinálok rosszul?



2019. aug. 18. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez alapján nehéz megmondani, de én is ugyanebben a cipőben járok. Én azt a tanácsot kaptam, hogy vezessek étkezési naplót, amibe mindent, szinte még a belélegzett levegőt és a mozgást is írjam fel. Az étkezések mennyiségét is fel kell írni, pl. egy mélytányérnyi, vagy grammban, dekában, deciben. Én azt tervezem, hogy dietetikushoz elviszem a kis naplómat, hátha meglátja benne a hibát.
2019. aug. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
1500-zal és fizikai munkával fogynod kell. Valószínűleg nem 1500 az az 1500.
2019. aug. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Csak a paleolit diétával lehet könnyedén lefogyni. Én két hónap alatt fogytam vele 10 kilót és nem éheztem, nem is mozogtam többet, mint előtte.
2019. aug. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hány kiló, hány cm vagy?
2019. aug. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Napi 5x enni úgy, hogy 1500kcal jöjjön ki nagyon keveset kéne ahhoz minden étkezéskor enni szerintem is többet eszel mint napi 1500kcal. Írjad a kalóriabázisba vagy más appkilócióba miket eszel és látni fogod te is, hogy ez több.
2019. aug. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azok alapján, amit írtál, lehetett volna valami fogyás. Lehet, hogy valahol elszámítottad magad. Az 1500 kcal mellett elvileg fogyni kellene.

amit javaslok, a "kaloriabazis" nevű alkalmazást töltsd e a telefonodra. Be lehet állítani a korodat, súlyodat, milyen fajta munkád van (ülőmunka, fizikai munka, stb.) és hogy milyen mértékben szeretnél fogyni. Például beállíthatod, hogy hetente mennyit szeretnél fogyni. Javaslom heti 50 dkg fogyást, de mindenképpen maximum 1 kg-t hetente.

Ez egy kalóriaszámláló alkalmazás.

És az alkalmazásba könyörtelenül írd be mindig minden fogyasztásodat. Be lehet írni a mozgást/sportot is, amivel a napi kalória fogyasztási kereted nő a célhoz képest.

Sok sikert! Azt tudom mondani, hogy mivel kalóriaszámoló, tehát nem egy csodaszereket és csodát ígérő alkalmazás, ha közel pontosan beírsz minden fogyasztást és a keretet betartod, sikerülni fog.

Ami szerintem is fontos, ahogy írtad is, sok folyadék, rendszeres étkezés. Javaslom tényleg megnézni az ételek kalóriatartalmát, mert nagyon csalóka tud lenni egy-egy "egészséges"-nek mondott,meg "fitt"-ként leírt étel. Én például minimális rizst ettem, szinte semmit, és krumplit sem egy ideig, csak ha belefért a napi kalória keretbe. Köretként szinte mindig saláta/zöldségféléket.

És főzelékeket is, csak nem olajos-lisztes rántással.


A több műszakos munka viszont szerintem nagyon megnehezíti, mert nem teszi lehetővé a rendszeres étkezést úgy, mint az egy műszakos rendszeres életvitel. Remélem erre is lesz másoknak pár ötlete. Sok sikert kívánok, ne add fel!

2019. aug. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Ha éjszaka alvás helyett dolgozol, annak lehet olyan hatása a hormonjaidra, hogy nem tudsz fogyni vagy hízol kevesebb kalória mellett is. Nem csak azért rossz a 3 műszak, mert nem ugyanazokban az időpontokban eszel.
2019. aug. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Instan vannak nagyon jo recept ötletek. Sok zoldseg legyen pl tonhallal, csikemell. Zoldseglevesek. En minden nap eszek huslevest krumpli repa borsóval ez segitett sokat.

Vacsora fokent salata legyen.

2019. aug. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

En a durum tesztat se ajanlom

Inkabb egészsegboltokbol valot

2019. aug. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

171cm,95kg vagyok. Vezetek naplót, grammra pontosan mérek mindent. Nagyon keveset eszek egyszerre. Mindenre próbálok odafigyelni. Nagyon fontos lenne, hogy a 3 hónap múlva esedékes műtétemre lefogyjak.

Felkeressek egy dietetikus?

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2019. aug. 19. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!