Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Leírnátok a véleményeteket/tap...

Leírnátok a véleményeteket/tapasztalataitokat a fogyókúrákról? FONTOS!

Figyelt kérdés

Cikket kell írnom, a téma: Fogyókúra.

Ehhez gyűjtök anyagot és érdekelnek a vélemények, meg úgy általánosságban, hogy milyen fogyókúrák vannak.:) Nem idézek senkit, csak érdekelnek a vélemények....

Köszönöm!


2010. júl. 13. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát én sokfélét kipróbáltam már, így van tapasztalatom.

Azt mondanám, hogy az újfajta divatdiéták semmit nem érnek, nagyon jól hangzanak, meg sok fogyást ígérnek, de nekem egyik sem jött be (vagy hülyeség, vagy koplalás a legtöbb ilyen).

Fogyasztószereket is próbáltam egyik sem ér semmit, ezektől igazán csak a pénztárcám fogyott, hiába ígérgetnek mindenfélét.

Koplalással nagyon gyorsan lehet fogyni, utána pedig nagyon gyorsan vissza lehet szedni a dupláját annak, amit leadtál.

A legjobb fogyókúra szerintem az életmódváltás, és sok-sok sport. Egészséges ételeket kell enni, és sokat mozogni, így visszaáll egy idő után a normális testsúly. Fogyni úgyis csak lassan szabad, a gyors fogyástól tönkremegy a bőr, hiánybetegségek alakulhatnak ki, stb.

Hát, nekem ennyi a mondanivalóm erről, remélem tudod használni. :)

2010. júl. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben egyetértek az első válaszolóval.

Már 12-13 éves koromtól kezdve próbáltam fogyókúrázni, de sosem jártam sikerrel. Sokáig az volt a taktika, hogy eszek mindent, amit addig, csak kevesebbet. Ez így ésszerűen is hangzik, csakhogy amikor ettem egy falatot a kedvenc ételemből, akkor nem tudtam megállni, hogy ne egyek belőle egy egész púpos tányérral. Már fájt a gyomrom, de tömtem magamba a kaját, annyira ízlett. És mivel a szüleim, meg az egész család kissé túlsúlyos és imád enni, sosem szóltak rám, hogy talán kicsit kevesebbet kéne enni, sőt inkább etettek volna állandóan. Próbálkoztam különböző diétákkal is, de mindegyikbe belefáradtam pár nap után, és ha megszegtem a diétát, mondjuk megettem egy szelet sütit, akkor azt gondoltam, hogy ezzel az egy szelettel már úgyis tönkretettem a fogyókúrám, szóval mit számít, ha eszek még egyet. Majd elkezdem jövő héten újra. És ez így ment évekig.

Kb. 18 éves voltam amikor a sarkamra álltam és elhatároztam, hogy végre lefogyok. Életmódot váltottam, lassan, fokozatosan elkezdtem az egészségtelen, hízlaló kajákat kizárni az étrendemből, és elkezdtem sportolni is. Bújtam az internetet, cikkeket olvastam az egészséges táplálkozásról, nézegetni kezdtem a kalóriatáblázatokat, fogyókúrás recepteket kerestem stb.

Sikerült 25 kilótól megszabadulnom. Teljesen megváltozott az ízlésem is, már egyáltalán nem kívánom azokat az ételeket, amiket korábban ettem. Pár évvel ezelőtt ha valaki azt mondja, hogy nem fogok két pofával sült krumplit meg rántott húst tömni magamba, helyette pedig párolt zöldségeket fogok enni, tutira kiröhögöm. Most meg el sem tudom képzelni, hogy mennyi szemetet ettem korábban.

Nagyon nehéz volt átállnom, mert teljesen egyedül voltam. A családban mindenki más ette a korábban megszokott ételeket, csak én voltam, aki fogyókúrás kajákat evett. Ez rossz volt, mert eleinte azért hiányoztak a régi ízek, másrészt anyukám folyton kínálgatott a saját kajájával, és képtelen volt megérteni, hogy abból nem akarok enni.

De sikerült, és azóta sokkal jobban érzem magam. Az önbizalmam is megnőtt, sokkal fittebb vagyok, több az energiám is.

2010. júl. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszú válaszokat, nagyon sokat segítettek! Sikerült megírni a cikket.:)
2010. júl. 13. 17:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Szívesen! Örülök, hogy segíthettem! :)


Második voltam.

2010. júl. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pár éve csináltam az Atkins-t, és a harmadik napon elájultam. Inkább nem is írok többet.

16/L

2011. febr. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!