Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tiétázzak úgy, hogy...

Hogyan tiétázzak úgy, hogy refluxom van? Bróbálom, de ez a rossz kedv ez vele jár?

Figyelt kérdés

Igazából eddig ettem szinte tényleg mindent. Most meg nem tudom mit egyek hogy azért meglegyen minden ami kell.

Rengeteg savam volt és el is vagyok hízva. Azt mondták hogy fogynom is kellene mert ez csak ront rajta.



2019. aug. 31. 07:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősőmnek refluxra az orvos gluténmentes étkezést javasolt.

Esetleg próbáld ki, hogy nálad segít-e valamit.

2019. aug. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

A reflux egy alattomos állapot, és tényleg jó a fogyás neki. Ki kell tapasztalni, hogy mit ehetsz és mit nem, mert ez mindenkinél más. Nálam a gluténmentesség nem segített, de arra rájöttem, hogy mely kaják provokálnak:

- nehéz, zsíros ételek,

- koffein (feketekávé és energiaital, étcsoki),

- hagyma (a fokhagyma érdekes mód nem),

- és ami a legrosszabb: paradicsom, pedig imádom...


És persze az alkoholt is érdemes kerülni, meg a nagy mennyiségű kaja gyors betermelését.

2019. aug. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kéne, hogy a diétától rossz kedved legyen. Mozogj többet. A refluxon pedig a diéta miatti kevesebb evés is gyakran segít. Másrészt ha feljegyzed, mit eszel, akkor már csak azt kell melléírnod, hogy voltak-e refluxos tüneteid, és gyorsan ki fog derülni, mi provokálja ki.
2019. aug. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
A refluxot nem a túl sok sav okozza, hanem a túl kevés! A túl kevés sav miatt a kórokozók elszaporodnak a belekben és hidrogén gázt termelnek.A gáz feláramlik a gyomorba és feszíti, erre kinyílik a gyomorszáji záróizom és a gyomorsav a nyelőcsőbe áramlik. A paleolit étrendet tartva 1-2 hónap alatt meggyógyul!
2019. aug. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Refluxra próbáld ki a reflux tea keveréket. Meg fogsz lepődni mennyire jó, nálunk az egész család fogyasztja (van aki szerint undi, nekem nagyon ízlik). Van filteres és ömlesztett változatban is. (Bioboltokban van)
2019. szept. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most kiderült hogy a koleszteribem is magas... Mondjuk ez nem tudom mennyire vészes. 5,2 a felső határ nekem 6,6
2019. szept. 7. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!