Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem indul be a fogyás?

Marika vargas kérdése:

Miért nem indul be a fogyás?

Figyelt kérdés
Életmód váltásba keztem 3 hete, ami azt jelenti nem eszek tésztát,kenyeret ( teljes kiőrlisű rozs kenyeret eszek. Nem iszok cukrosat,nem eszek zsíros ételt. Számolom a kaloriát napi bevitel 1400 kaloria, napi 2x tudok wcre menni. Megiszok 4l vizet. Első párnap ment le pár deka. 126,8 kezdtem, egy héten belűl 124,4 lettem. Most 4 napja napi szinten jönnek fel a dekák, tegnap óta fél kg ! DE mitől kérdezem én. Amikor minden úgyan úgy megy. Nagyon elvagyok keseredve.Mitévő legyek? Reggelente szoktam wc után méretkezni. Elegem van. Halálós már a súlyom de nem tudok senkihezse fordulni. Valaki adjon valami jó tanácsot !
2019. szept. 11. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Mérj körméreteket. Mell-derék-csípő, de hozzáveheted a combjaidat, karjaidat is.


A mérleg csalóka.

2019. szept. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%

Ne mérd magad minden nap, heti egyszer bőven elég. Emellett heti egyszer lemérheted a testméreteket centivel.


És legalább 1600-ra emeld a napi kalóriát.

2019. szept. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De ha emelem akkor még többet hizok, egyszerűen semmi nemmegy le. Mellesleg csak a felső testem hatalmas / has,hát/ más végtegjaim nádszál vékonyak :(/
2019. szept. 11. 15:46
 4/12 anonim ***** válasza:
Egészen pontosan miket eszel? Mennyit mozogsz?
2019. szept. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Két dolog van ami megfelelő táplálkozás mellett sem enged fogyni, a pm alulműködés és az inzulin rezisztencia vagy ha más súlyos akkor cukorbetegség. A PM alulműködés és az IR meg többnyire együtt is jár sajnos. Amíg a pm alulműködik a szervezet mindig lentebb kapcsol ha kalóriacsökkenést érzékel. Az IR meg nem engedi a szervezetet zsírból fedezni az energiát.
2019. szept. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
3 hete!!! Ezért! Ennél több idő kell.
2019. szept. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azert ez a kerdezo sulyahoz kepest durva dieta, harom het alatt mar merhetonek kene lenni az eredmenynek - hacsak nincs valami egyeb problema a hatterben.


Kerdezo, menj orvoshoz, egy vervetellel eleg jol ki lehet zarni a legkritikusabb problemakat. (Persze a cukorterheles meg pontosabb, de a sima vervetelbol is kijohetnek dolgok.) Ha a pajzsmirigyeddel van gond vagy inzulinrezisztens/cukorbeteg vagy, az kezelheto.


Az pedig nem igaz, hogy ha magasabbra emeled a kaloriat, akkor feltetlen hizol/lassabban fogysz. Ugyanis az is szamit, hogy mennyit hasznalsz el, es ezt tobb dolog befolyasolja, pl. a bevitt mennyiseg es osszetetel is.


A cukorbevitelre (a cukros italokon kivul is egy csomo dolog tartalmaz sok hozzaadott cukrot) mennyire figyelsz? Ezen is mulhat (foleg, ha valamilyen anyagcserebetegseged is van).

2019. szept. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Voltam laborban, koleszterin volt magas, a cukor 6.2 * volt, Voltam hormonálisan Nőgyogyászatilag mivel nincs menstruáció 1 éve már, ottsem volt semmi eltérés. Miket eszek? Nagyon megmézem hány kaloroa van benne, és kaloria bázison is számolom pluszban. Reggeli általában felvágott ( csirke vagy pulyka mell ) vagy főtt tojás tizorai gyümölgy vagy egy natur joghurt. Ebéd váltotó de NEM tészta félék. Szóval anyira elvagyok keseredve.. 4 hónapja a Life Tilt diétát csináltam aztsem segített
2019. szept. 11. 18:47
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Tarts ki! Ha tényleg pontosan mérsz és számolsz, és nem eszel többet 1400 ckal-nál előbb utóbb fogyni fogsz. Ennél a súlynál fél kiló ingadozás nem sokat jelent, akár vízvisszatartásból is származhat. Nyugi, ez nem zsír, amit elraktároztál, csak valami olyan anyag, ami még nem ürült ki az szervezetedből. Víz, rostok...

Próbálj valami izületkímélő mozgást is beiktatni, ha úszni nincs időd, kerékpározz, vagy legalább sétálj.

És tényleg ne add fel!!!

2019. szept. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nincs gond a mozgásal, bár nagyon hamar elfáradok az igaz de ,birom a sétát és a futást is. A pulzusom nagyon ingadozik van hogy 110 most az utobbi hétben 65 fölé nem akar menni, viszont ma a vérnyomásom ,148/95 volt. Ki tartok csak nagyon rossz hogy nem motivál hogy menne le legalább pár deka, igaz nincs sok mozgásom mert ülő munkát végzek. Sétám van napi 2x3 km vagyis 6km mozgás rendszeres séta. Esténként egy 10-15 perces torna mozgás. Valószinűleg az a kevés de sajnos úgy hogy reggel 7től 6ig nem vagyok otthon csak hétvégén van időm
2019. szept. 11. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!