Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért vagyok éhesebb, ha...

Miért vagyok éhesebb, ha iskolába vagyok?

Figyelt kérdés
Tehát, már reggel mikor felkelek megeszek egy szendvicset itthon, utána már az első szünetbe eszek megint. Viszont ugyanúgy éhes vagyok, minden szünetben tudnák enni, hazafele úton már éhen halok. Mikor itthon vagyok napi 1x eszek és van, hogy az is sok. Ha felkelek 6 körül, nem vagyok éhes kb. délután 1-2-ig.
2019. szept. 17. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
A tevékenység korlátozása (iskolai fegyelemhez való alkalmazkodás) tompítja az agyat és utat enged a testből jövő ősi ingereknek.
2019. szept. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%
Stressz.
2019. szept. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Velem is így van. Itthon max. 2x eszek, suliban meg egyfolytában zabálnék. Én ezt annak tudom be hogy figyelek órán ezért éhezem meg minden szünetben.
2019. szept. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Ez azért van, mert az iskolában figyelsz, az agyad tevékenysége szinte maximálisra járatott. Gondolkodnod kell. Az agy maximális fokú működtetéséhez nagy energiára van szükség, mely energiát a testben lévő táplálékból (elsősorban fehérje) tudja felvenni.

Ha otthon tunyulsz, az agyadnak nincs sok energiára szüksége, mint ahogy Neked sem.

2019. szept. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Stresszelsz, ilyenkor sok ember enni szokott. Én például régebbeben unalmamban is ettem.
2019. szept. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!