Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy van az hogy éhesebb...

Hogy van az hogy éhesebb vagyok evés után mint fél napi koplalás után? Meg mindig édeset kívánok miután ettem (kivéve ha édes volt az étel)?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 19. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Összeszűkül a gyomrod..

Én is néha ezt csinálom, mert nincs időm kajálni, és mikor már fél napja nem ettem semmit, max annyit érzek, hogy gyenge vagyok vagy remegek. :D Aztán rájövök, hogy hopp, enni kéne, és utána én is nagyon éhes leszek.

Az édesség kívánás szerintem emberfüggő, én annyira nem vagyok édesszájú, de tény, ha valamikor kívánom, akkor sós étel után szoktam. Egyébként állítólag, ha sokszor csokit kívánsz, utalhat magnéziumhiányra.

Arra is figyelj oda néha, hogy nyomelemekben, vitaminokban gazdag ételt is egyél. Tudom, nehéz betartani, én sem tudom, főleg, ha nincs is időm enni, de akkor szedj vitaminokat, mert az is több, mint a semmi. :) (Én is ezt teszem..)

2018. ápr. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Dehogy szűkül össze. A gyomor nem tud szűkülni, mint egy lyuk. Hogy is gondolod? Megfonnyad, mint egy szőlőszem?

Értelemszerűen az éhségközpontod - ami a hipotalamuszban van -kap egy kis pozitív impulzust és még többet akar. Ha nincs mi kiváltsa, akkor nem aktiválódik és csak "pihen".

Én 3 napig is képes vagyok elleni anélkül, hogy megéhesednék, ellenben bekapok 1 szelet kekszet és jön a roham.

2018. ápr. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gondolom, fellelkesedik a nagy étkezést szerető szervezeted...

Ezekben pont olyan vagyok, mint te. Szinte kizárólag az étkezés utáni órákban vagyok éhes, máskor nem (nagy deficitben ez módosul). Ez akkor is így van, ha napi egyszer eszem.

Az "étkezés után jön az édesség" (külön desszertgyomrom is van, mint sokaknak) pedig több évtizedes megszokás nálam, de amúgyis szeretem az édességet, de csak ha már nem vagyok éhes, plusz egy extrém édességevővel élek együtt, szóval elég könnyen eszembe jut az édesség az ebéd végén. Vagy bármikor máskor.

2018. ápr. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ez egyértelmű a terhesség jelei! Vegyél egy tesztet aztán irány a doki! Gratula a kismamának!D:
2018. ápr. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!