Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek ha tartok böjtöt...

Szerintetek ha tartok böjtöt azzal árthatok vagy kicsit "felszabadítom" a szervezetem?

Figyelt kérdés
1 èv alatt lefogytam 30 kilót de sajnos èrzelmi alapon az elmúlt 1 hónapra egèsz nap zabáltam konkrètan fáj a derekam ès a mèrleg szerint vagy 8 kiló vissza is jött. Fáj a hasam ugy èrzem magam mint egy terhes asszony. Arra gondoltam tartok egykis időszakos böjtöt ès nem eszek egy napig majd utána újra visszatèrek a kalóriadeficithez ès a normális kajákhoz.
2019. szept. 19. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Sanszos, hogy nem fogod bírni, de ki tudja...

Én jobbat javasolnék: reggelente igyál meg egy bögre gyömbérteát (valódi gyömbérből, ne filtereset). Emésztési problémákra elég jó hatása van.

2019. szept. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
Vegán életmód. Nézz utána. Én folyamatosan puffadok, székletem mindig változó és folyton beteges vagyok. Már alig várom hogy átálljak a vegán életmódra. A szervezetemnek és a beleimnek felfrissülés lesz. Nem kell többet antibiotikumos húsokat meg gennyes tejeket ennem. Én csak pozitivat hallottam erről.
2019. szept. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Semmi bajod nem lesz, ha egy napig nem eszel, sőt, még lehet, hogy jót is fog tenni.

Igyál sok vizet, teát (cukor nélkül).

Nem fognak ettől visszafejlődni az izmaid, meg raktározni a szervezeted, meg ezek a hülyeségek. Egy napot simán kibír az ember minden gond nélkül, sőt, jól is esik sokszor, főleg, ha tényleg sokat ettél előtte.

Én is szoktam egy-egy napot böjtölni, semmi bajom

Annyit javasolnék, hogy ne a legnehezebb munkanapodra tedd, mert lehet, hogy délután már nehezebben tudsz majd koncentrálni.

Illetve, nincs kőbe vésve a böjt, ha nem érzed jól magad, akkor eszel valamit, és annyi...

2019. szept. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
A böjtölés egy ökörség.
2019. szept. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell böjtölni. Egyszerűen csak mától egyél normálisan és ne zabáljál.
2019. szept. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

#3: te aztán tudod, pedig még el se kezdted, mennyire jó lesz a puffadásra, főleg a sok hüvelyes, szója meg gabona :D

Ha javulást tapasztalsz, az a tej elhagyása és a több zöldség, gyümölcs miatt lesz, a többi felesleges marhaság...

2019. szept. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
3: Na majd nézd meg a székleted, ha valóban vegán leszel :DDDDDDD
2019. szept. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A vegánság egyáltalán nem marhaság. Nekem is akkor rendeződött a székletem, amikor vegetáriánus voltam. Igaz, nem vegán mert én ettem tojást, és néha túrót, de már akkor is rengeteg pozitív változás következett be. Most ismét eszem húst (gazdasági okokból, nincs pénzem kétféle kaját csinálni és nem akarok válogatni) és ezzel együtt csökkent a zöldség fogyasztásom és megint csak heti 3-4x van székletem.


És amúgy is, a vegánság egy életfilozófia, hogyan lehetne marhaság, hogy valaki csökkenteni akarja az ökológiai lábnyomát, és tenni valamit a bolygóért és az állatokért? Az ember vegyes táplálkozású lény, szabadon dönthet, hogy akar-e enni húst vagy sem.

2019. szept. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, itt senki sem beszélt arról, hogy a sok zöldség ne lenne jó. Te sem voltál még vegán, tehát nincs saját tapasztalatod arról, hogy milyen hatással lenne az egészségedre.

Ez a kategória a fogyásról és a táplálkozásról szól, nem az életfilozófiákról vagy az állatvédelemről. Az ökológiai lábnyomot sokféle módon lehet csökkenteni, a táplálkozás csak egy kis része ennek, de valójában ez sem tartozik ide.

2019. szept. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor sem lehet annyival elintézni, hogy marhaság.
2019. szept. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!