Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 120kg és 170cm vagyok napi...

120kg és 170cm vagyok napi hány kalóriát kellene ennem, hogy fogyjak heti 1 kilót?

Figyelt kérdés
2019. szept. 20. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
800-nál nem többet, de közben erőteljesebben mozogni is kellene, hogy a vérkeringés fokozódásával az oxigén eljusson a vérerekkel rosszul ellátott zsírszövethez.
2019. szept. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1 kg zsír az 7700 kcal.


Egy hét alatt ennyivel kell kevesebbet enned, hogy 1 kg zsírt leadj!


Ez azt jelenti, hogy 1100 kcal-val kell a napi fogyasztásod alatt enned.


Először is meg kell becsülnöd, hogy mennyit fogyasztasz egy nap a puszta létezéseddel, vagy ha úgy tetszik, a szokásos életviteleddel. Ehhez ismerni kell a korodat és a nemedet is.


Ha 20 éves nő vagy, akkor 2400 kcal, ha férfi, akkor 2900 kcal körül van ez az érték. 40 évesen nőként 2300, férfiként 2700. Itt beírod az adataidat, és meglátod: [link] Itt ráadásul megadhatod, hogy milyen munkát végzel, hogy közlekedsz, sportolsz-e, házimunkát végzel-e, stb.


Nagy vonalakban tehát olyan 1500-1700 kcal körüli diétát kellene belőnöd magadnak, de kérdés, hogy ennyivel beéred-e. Nyilván nem véletlen lettél ekkora, a hatalmas adag ételeknek, vagy a "második vacsorának" bizony sok köze van ehhez... Ezt nehéz elengedni, tudom, én is csináltam. A mostani étrendednek kb. a felét kellene megenned változatlan életvitel mellett.


És az már ránézésre is lehangolóan kevés. Még ha direkt kisebb tányérra teszed, akkor is... Még egyszer, tudom, mert én is csináltam.


Ha továbbra is közelítőleg emberi adagokat akarsz enni (már ami elég egy ekkora test üzemben tartásához, 51 kilós nőként tök jól elvan az ember 1500 kcal-val, mi meg nem), akkor a fogyasztásodat kell növelni.


Hogyan?


Mozgással.


Keress egy olyan sportot, amit el tudsz kezdeni, és rendszeresen tudod végezni, legalább napi 45 percig, vagy egy óráig (ha nem is minden nap, de mondjuk heti 4x)! Lehet, hogy ez először csak gyaloglás lesz. Futással jó eséllyel többet ártasz a bokádnak-térdednek, mint használsz - ahhoz először le kell dobni jó 20 kilót... Az úszást javasolják, de az rengeteg holt idő (elmenni az uszodába, vetkőzni, öltözni, hajat szárítani), meg a belépő árával baromi drága is. Rámegy vagy havi 20 ezer Ft a heti 4 alkalmadra...


Ott van a kerékpározás, amit nagy súllyal is lehet csinálni, ráadásul ott hűt a menetszél, nem fullad bele az ember a saját verejtékébe.


Jók lennének a különböző csoportos tornák is, de ott általában nem 120 kilós férfiakat várnak... elég csajos műfaj, vagy ha nem is csajos, tudom, hogy az ember nem szívesen szégyenkezik királyi alkata és nem létező állóképessége miatt...


A küzdősportok is jók, ott általában van valamennyi kölcsönös tisztelet, értékelik, ha valaki a saját kezébe veszi a sorsát, és lejön és küzd akkor is, ha hónapok óta alulmarad. Nem az a fontos, hogy hányszor kerülsz a földre, hanem az, hogy mindig felállsz.


Aztán lehet lopni a kalóriákat úgy is, ha lépcsőre váltasz lift helyett, gyalog jársz akár munkába is, vagy legalábbis hamarabb leszállsz a buszról hazafelé menet, reggel meg egy-két megállóval később szállsz fel.


Minden mozgás számít, és minél többet mozogsz, annál könnyebben jön össze a 7700 kcal mínusz.

2019. szept. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

A 800 kalória baromság.


[link]


Itt ki tudod számolni.

2019. szept. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Annyit, amennyit egy szakképzett dietetikus előír!

Akkora túlsúlynál már célszerű szakember tanácsait követni, és vele a kapcsolat rendszeresen tartani.

2019. szept. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ezt neked kell kitapasztalnod.

Kell egy jó app (yazio pl) és mérni mindent grammra, és írni az applikációban.

Én most már 100 kg alatt vagyok, 160 cm, heti 2x 1 órát sportolok, így eszek 1200 kcal-t és fogyok heti 1 kilót.

Van akinek ez kevés volna, van akinek sok. Rá kell jönnöd de az csak úgy megy ha tudod mihez képest kell változtatnod. Vezess mindent pontosan, ha túl sokat fogysz növeld a kaját, ha túl keveset, csökkentsd.

2019. szept. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én azt tapasztaltam meg, hogy nagyobb túlsúlyból mindig könnyebb fogyni, sokszor az első 10 kg mínuszhoz elég, ha kicsit rendbe szedet az étrendedet. Én 162 centi vagyok, 79 kg ról úgy fogytam kb heti 1 kg-t hogy minden reggel ettem két sonkás pirítóst egy sült vagy főtt tojással, ebédre a menzán ettem valamit a munkahelyem melletti étkezőben. Bármit, amit megkívántam. Próbáltam inkább husi rizs kombókat, rakott karfiolt, főzeléket (kenyér nélkül) választani, de néha lecsúszott egy grízes tészta is vagy ilyesmi. Ez általában du 2-3 között volt. Utána este vagy tanítottam még otthon vagy edzettem, után már csak fehérje turmix, cottage cheese valami zöldséggel vagy egy tonhal saláta, ilyesmi. Nem számoltam kalóriát, mivel leálltam a péksütikkel, édességel, rágcsával, gyakorlatilag 10 kiló magától olvadt le és még csak meg sem erőltettem magam. Mondjuk heti kétszer erősítettem (saját testsúlyos itthon) és kétszer kardióztam mellé. Sajnos nyáron minden visszajött, de most megint kezdem. Remélem, most nem adom fel.
2019. szept. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!