Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem indul be a fogyásom...

Miért nem indul be a fogyásom szülés után?

Figyelt kérdés
7 hónapja született a babám, 15 kilót híztam vele, annak ellenére hogy végig tornáztam és diétáztam az egész terhességet. Nem szoptatok mert nem volt tejbelövellésem. 6 hét pihi után kezdtem újra a tornát és a diétámat. RTM-mel és gyorsgyaloglással kezdtem, most Shaun T Focus T25 edzéseit nyomom heti 3-4 alkalommal és naponta lesétálok a kicsivel egy 10 kmes távot gyorstempóban. A súlyom meg sem moccan..ki vagyok akadva, ha teljesen semmit se csinálnék megérteném, de így?! Perjes Kinga által összeállított 1700 kcal étrendem van, napi 3 l vizet iszom, most csináltak vérképet, minden értékem normális, egyedül vasat kellek még szedni 3 hétig. Segítsetek olyan vagyok mint egy michelin figura...
2019. szept. 29. 11:48
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

10es, nem az étrendtől lettem az, nagyon borzalmas szülésem volt, sürgősségi császár, valamiért nagyon nehezen tudták a vérzést elállítani, majdnem meghaltam, rengeteg vért vesztettem. Mivel nem találták az okát ezért kell vasat szednem, vérszegény lettem miatta, de már jók az értékeim, 3 hétig szedek még vasat, utána kontroll. Az étrendem Perjes Kinga állította össze, ő egy nagyon jó táplálkozási tanácsadó, rá tudsz keresni. Azért hozzá fordultam mert tőle már kaptam egy életmód tanácsadást, amivel olyan alakom lett amilyenre vágytam. Ez pl a mai napom:

Hajnalban éhgyomorra 4 dl víz, vas és c vitamin

Reggeli tükörtojás 3 tojásból, fél kígyóubi, 65 gr finn crisp

Ezután fél órával iszok egy kávét feketén, tisztán

Ebéd 200 gr p.mell grillezve, lecsóval (paprika, paradicsom), 60 gr tk tészta

Vacsora chia puding (40 gr chia mag, 24 gr fehérje por, 1,3 dl kókusztej)

3 l vizet iszok naponta, plusz egy zöld tea, edzésnapon 1 adag fehérje pluszban. Biotech multivitamin for her-t 2naponta és omega 3at szedek még naponta.

2019. szept. 30. 14:32
 12/20 anonim ***** válasza:
centiben sem fogytál?
2019. szept. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos nem😔 nem tudom, pedig nem csalok😔 még azt olvastam, hogy nagyon fontos a minőségi alvás fogyáshoz, anélkül nem fog menni, de a kicsi mellett nem tudok aludni, még akkor se ha ő alszik. 4 órát alszom naponta, ez lehet a gond? A vas okozott az elején egy kis szorulást, de már nincs ilyen gondom.
2019. szept. 30. 15:22
 14/20 anonim ***** válasza:
Az étrend jó, szedsz vitaminokat, mozogsz is eleget, hát ez nehéz ügy... Lehet, hogy valamilyen hormonális probléma? Pajzsmirigyhormonokat is nézték? TSH-d mennyi?
2019. okt. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Most olvastam, hogy napi 4 órát alszol. Miért van ez? Nincs rá lehetőséged, vagy nem vagy képes eleget aludni? Stresszes, ideges vagy? Elképzelhető, hogy ennek is köze van ahhoz, hogy nem tudsz fogyni. Olvass utána a kortizolnak, esetleg nem ártana ennek a hormonnak a szintjét is megnézetned. Ha túl magas, akkor vannak természetes módszerek, amikkel a kortizolszintet csökkenteni lehet (relaxáció, fények, ételek).
2019. okt. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy van köze hozzá. Saját bőrömön is megtapasztaltam hogy ha munka miatt keveset alszom, 4-5 órákat akkor csinálhatok bármit, nem fogyok. Viszont 8-9 órával még a kajám is lehet lazább, fogyni fogok. Nagyon sokat számít az alvás.
2019. okt. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Tsh normál tartományban volt, de nem emlékszem mennyi, külföldön élünk, itt nem adják oda az eredményt. Valóban nem tudok aludni, a kicsi fogzik és mászik álmában, jelenleg óránként kel...és visszaalszik egyből ha visszarakom a helyére, de én így nem tudok aludni, hogy óránként van valami. Mellettem se hajlandó aludni mostanában, meg tekereg folyton, tipikus kisbabás nem alvós éjjelek vannak, pedig 5 hónapos koráig átaludta az éjjelt. Ha végre van egy nyugis éjjel akkor is készenlétben állok, nem tudom másmivel magyarázni.😔 nappal meg 3szor 30 percet alszik, de csak ha mellette fekszem és nekem annyi idő kevés az elalváshoz, meg azon kattogok mennyi mindent kell csinálni. Párom segít
2019. okt. 1. 11:26
 18/20 A kérdező kommentje:
Sokat, de ha elviszi sétálni vagy a nagyihoz, h tudjak pihenni, akkor is csak a plafont lesem..
2019. okt. 1. 11:27
 19/20 anonim ***** válasza:

Ismerős szitu, nekem is van kettő, 2 év korkülönbséggel... Én azon kívül, hogy a gyerekekkel sétáltam (vagy utánuk szaladtam :)) és egész nap alig tudtam leülni, mert mindig volt tennivaló, nagyon sokáig nem tudtam beiktatni edzést. 1 éves volt a kicsi, amikor végre lefogytam, csak étrendváltoztatással. Az edzést 2 évvel később kezdtem csak el.

Lehet, hogy ennyi alvás (illetve nem alvás) mellett neked sem kellene ennyire túlhajtanod magad. A fogzásos időszak nem tart örökké, remélhetőleg. Amikor eleget tudsz majd aludni éjjel, akkor eddz, szerintem. De persze ez csak az én véleményem, te érzed, mi a jó neked.

2019. okt. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
TSH normál tartományban, itt nálunk papír szerint ez 4,0 alatti. Én 2,9 körüli értékek mellett már stabilan híztam, és produkáltam egy csomó, alulműködésre utaló tünetet.
2019. okt. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!