Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Rettentően lecsökkent az...

Rettentően lecsökkent az anyagcserém, minden bevált és nem bevált módszer ellenére, így le is állt a fogyásom, hiába tartom a megfelelő kcal-mennyiséget, mi lehet a megoldás, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy raktároz a szervezetem, azt is, hogy épp mikor, de ez más. Orvosilag nincs semmi bajom, belgyógyásszal is konzultáltam. Akinek volt hasonló problémája, az jelezze, főleg, ha talált rá megoldást, mert bár a doki nem ajánlott hashajtót, de ő is már csak azt pedzegette valahogy. Nem vagyok sem anorexiás, sem bulímiás. Aki nem érti a kérdésem, nem reagálok, ha trollkodik. Köszi.

2019. okt. 20. 18:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Lehet, hogy nem fogyasztasz elég rostot, túl keveset eszel, nem fogyasztasz zsírt, nem iszol eleget... Túl kevés információt adtál, hogy érdemben t.
2019. okt. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
..tanácsot lehessen adni. (bocsánat, lemaradt)
2019. okt. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
A csökkent anyagcsere pajzsmirigy vagy más hormonproblémára utal. Vizsgálták?
2019. okt. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
41%
Láthatóan kedveled az eufemizmust, talán az is hozzájárul a renyhe bélműködéshez. A rendszeres székletürítés a normális életműködések egyike, amihez ez embereket már kisgyerekkorban hozzá kell szoktatni. A körülményeket úgy kell kialakítani, hogy zavaró külső ingerek ne gátolják a működést. Ami meg az étkezést illeti, bizonyos mennyiségű emészthetetlen (ballaszt) anyag feltétlenül szükséges, mert a bélfal feszülése váltja ki a székelési ingert, a nagy mennyiségű, emészthetetlen növényi rost (sejtfalak, szállítószöveti rostok stb.) elengedhetetlen, mert ez köti meg a vizet és így lesz laza a béltartalom. Ezen kívül nagy adszorbciós képességgel is rendelkezik. Főtt cékla, savanyított káposzta rendszeres fogyasztása mindenképpen egészséges. Bizonyos gyümölcsök pl. szilva (aszalt állapotban is) a xilit tartalom miatt fokozza a bélmozgásokat.
2019. okt. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
54%

Ha kevesebbet eszel (vagy kevesebbet mozogsz) akkor csökken az anyagcsere ez normális. Ha nem fogysz az azt jelenti hogy nem tartod a megfelelő kcal-mennyiséget, ennek lehet az oka hogy nem jól méred amit eszel, túl magasat számoltál a fogyáshoz vagy kevesebbet égetsz.

Amikor 3000+kcal a napi bevitelem akkor naponta háromszor van székletem, amikor 1200kcal akkor két naponta egyszer.

2019. okt. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

18:35! Sok rostot fogyasztok, a zsírbevitelem normális, de nem magas, nem eszek se keveset, se sokat, pont épphogy kevesebbet, mint a megadott kalóriaérték, ami eddig működött, rendesen csökkentve persze. Napi 3 L ásványvizet fogyasztok, plusz van néha leves, más innivaló, turmix, tea, etc. Milyen információt kérsz? Szívesen leírom. Orvos vagy?


18:57! Nincsen hypothyreosisom, TSH, FT3, FT4 normális értékeket mutatnak; semmilyen hormonproblémám sincs.


19:38! Mit szépítettem szerinted? Ha kedvelném az efféle megfogalmazásokat, nem titkolnám, hidd el. Gyerekkoromban megtanultam időben és helyesen székelni, de felkeresek egy proktológust, köszönöm a jótanácsot.


19:42! Nem mozgok kevesebbet, kalóriához, a testem zsír- és egyéb tartalmához van igazítva az edzésem. Jól van mérve minden, amit eszek/iszok, jó a konyhai mérleg is. Van, hogy megeszek én 4500 kcal-t is (ritka), de ennek megfelelően le is mozgom azt. 1,5 hónapja nem volt ilyen, s 1200 kcal sem...


Mindenkinek köszönöm, úgy néz ki nem lehet elolvasni, amit a kérdésem alá írtam: "Tudom, hogy raktároz a szervezetem, azt is, hogy épp mikor, de ez más. Orvosilag nincs semmi bajom, belgyógyásszal is konzultáltam. Akinek volt hasonló problémája, az jelezze, főleg, ha talált rá megoldást, mert bár a doki nem ajánlott hashajtót, de ő is már csak azt pedzegette valahogy. Nem vagyok sem anorexiás, sem bulímiás. Aki nem érti a kérdésem, nem reagálok, ha trollkodik. Köszi."...

2019. okt. 20. 20:36
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki úgy fogy, hogy nagyon megvonja az energiàt a szervezetétől, annak idővel belassul az anyagcseréje, mert a teste alkalmazkodik a kevesebbhez, és nem fog annyit elégetni. Esetleg nem àrtana módszert vàltani.
2019. okt. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem írták, hozzászokott a szervezeted. Vagy módszert kell váltani, mint javasolta; vagy kibillenteni az egyensúlyt, pld. több kalóriát bevinni egy ideig, hetente tartani 1 léböjt napot.
2019. okt. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszi, ez két napig meg is volt. Kb. meddig legyen több a bevitt kalória?

Módszerváltás, igen, sajnos mindent próbáltam, egyik sem segített, csak a kalóriaszámlálás.

2019. okt. 21. 02:45
 10/24 anonim ***** válasza:
Biztos? LCHFet próbàltad?
2019. okt. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!