Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Rettentően lecsökkent az...

Rettentően lecsökkent az anyagcserém, minden bevált és nem bevált módszer ellenére, így le is állt a fogyásom, hiába tartom a megfelelő kcal-mennyiséget, mi lehet a megoldás, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy raktároz a szervezetem, azt is, hogy épp mikor, de ez más. Orvosilag nincs semmi bajom, belgyógyásszal is konzultáltam. Akinek volt hasonló problémája, az jelezze, főleg, ha talált rá megoldást, mert bár a doki nem ajánlott hashajtót, de ő is már csak azt pedzegette valahogy. Nem vagyok sem anorexiás, sem bulímiás. Aki nem érti a kérdésem, nem reagálok, ha trollkodik. Köszi.

2019. okt. 20. 18:11
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Low-Carb High-Fat nem jött be. Kezdetkor lement 1,5 kg, utána 2 hónapig csináltam, semmi. Mindenesetre neked is köszi a tippet.
2019. okt. 21. 13:40
 12/24 anonim ***** válasza:
Megmondanád a magasságod, súlyod, nemed, korod, illetve az elérendő célt?
2019. okt. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
180/120/ffi/41/80
2019. okt. 21. 16:43
 14/24 anonim ***** válasza:

Ezek szerint nem az utolsó pár kg-ról van szó, férfi vagy, ezért a hormonjaid sem nem játszanak bele, illetve a korral is lassul az anyagcsere, de még ez nem az a kor..

A helyedben felemelném a kalóriát 300-500-al súlytartó szintre 1 hónapra. Reggelente 1 pohár vízbe 1 kávéskanál almaecet. Főételeknél minél többe chillit, borsot, gyömbért tennék. Nem árthat napi fél óra séta, ha bírod lépcsőzéssel is. A hashajtót mindenképpen kihagynám, lehet kísérletezni joghurttal, kefírrel, aszalt szilvával, savanyú káposztával és levével.

2019. okt. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Kalkuláljuk bele a refluxomat.
2019. okt. 21. 19:25
 16/24 anonim ***** válasza:
Mennyi volt a TSH-d, és mikor nézetted utoljára? Vércukrod, inzulinszinted rendben van?
2019. okt. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Refluxra szedsz valamit?
2019. okt. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Refluxra Parádi gyógyvizet jelenleg, mert a gyógyszerek fekélyt csináltak, így abba kellett hagyni. Egyik sem volt hormontartalmú egyébként.
2019. okt. 22. 11:58
 19/24 A kérdező kommentje:

sTSH: 2.500 mU/L

fT4: 15.0 pmol/L

fT3: 3.4 pmol/L


vércukor szint éhgyomri állapotban: 3,9 mmol/L

2019. okt. 22. 12:03
 20/24 anonim ***** válasza:

A TSH-d kissé emelkedett. (Tudom, a labor szerint határértéken belül van, a legtöbb doki nem is foglalkozik vele, ha nincs 4,0 felett.) Az ft3 alacsony. Alulműködés tünetei közül tapasztalsz valamit? [link]

És az IR tünetei közül? [link]

Ha több tünet is jellemző (főleg hastájéki elhízás, evés után 1-2 órával gyengeség, rosszullét, ami szénhidrátfogyasztás hatására gyorsan elmúlik, indokolatlan fáradtság napközben/evés után, fázósság), akkor olyan irányba kellene terelned a diétádat, ami használ ezek ellen. A kalóriaszámlálás nem lesz elég.

Még pár kérdés: éjszaki alvásod rendben van? Mennyire vagy stresszes, túlterhelt? Alkoholt szoktál fogyasztani (ha igen, mit és milyen gyakran)?

2019. okt. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!