Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Rettentően lecsökkent az...

Rettentően lecsökkent az anyagcserém, minden bevált és nem bevált módszer ellenére, így le is állt a fogyásom, hiába tartom a megfelelő kcal-mennyiséget, mi lehet a megoldás, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy raktároz a szervezetem, azt is, hogy épp mikor, de ez más. Orvosilag nincs semmi bajom, belgyógyásszal is konzultáltam. Akinek volt hasonló problémája, az jelezze, főleg, ha talált rá megoldást, mert bár a doki nem ajánlott hashajtót, de ő is már csak azt pedzegette valahogy. Nem vagyok sem anorexiás, sem bulímiás. Aki nem érti a kérdésem, nem reagálok, ha trollkodik. Köszi.

2019. okt. 20. 18:11
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Absztinens vagyok 100%.

Semmi hasonló tünetem nincs.

Este nem tudok aludni, nappal teszem, a munkám megköveteli. Stressz? Az egész napos...

2019. okt. 23. 01:48
 22/24 anonim ***** válasza:

Ezek szerint éjszaka dolgozol, alvás helyett. Ehhez hozzájön még a túlzott stressz is, ami kihatással van a stresszhormonokra, így a kortizolszintedre is. Ez is lehet oka annak, ha nem megy a fogyás. A magas kortizolszint egyébként a pajzsmirigyhormonokat is befolyásolja, pl. a TSH-t növeli.

Beszélj erről egy endokrinológussal. A kortizolszint mérésére nem az egyszeri vérvizsgálat a legmegfelelőbb, hanem a különböző napszakokban elvégzett nyálteszt. A kortizolszint napközben változik, valamikor lehet túl magas (jellemzően reggel), míg máskor éppen túl alacsony. A teljes napot kellene vizsgálni.

[link]

[link]

2019. okt. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon rossz az éjszakai műszak a fogyás szempontjából és egyáltalán nem segíti - sőt, sokan még hízni is szoktak, mert felborul az egyensúly a szervezetben és nappal nem lehet úgy pihenni, az éjszaka alvásra való!


Meg kellene próbálnod nappali műszakos munkát keresned és az esti étkezést mozgással kiváltanod.


Valamin mindenképpen változtatnod kell, mert ez így nem lesz jó hosszú távon!

2019. okt. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Mivel időt szántatok rám, és segíteni is szerettetek volna, muszáj írnom.

Először is másoknak biztis segítenek a válaszaitok, ha valaki hasonlóval küzd és rátalál a kérdésre.

A következő a helyzet. Az orvosommal együtt csaptuk saját fejünket... Jegyzeteltem, és kielemeztem. Sok olyan ételt fogyasztottam egy ideje, ami tele van E-vel, ugye ismerős... És most jön a fő csapás: ezek többségében van B vitamin, B6 és B12 elég sok. Hát, gratulálok magamnak, hogy erre nem figyeltem, igaz, nem is tudtam, hogy mit váltanak ki.

Szóval, aki hasonló cipőben jár, olvassa el mindenképpen a termékek összetevőinél, hogy milyen vitaminok vannak benne, legfőképpen a B vitaminokat keresse. Az E betűs adalékok mindenkinél mást és mást eredményezhetnek, így azt pontosítani nem tudom.

1,5 kiló lement, mióta elhagytam a hátrányos élelmiszereket.

Sok sikert mindenkinek!

Köszönöm szépen!

2019. nov. 6. 01:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!