Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti hogy diétáztok, mit esztek...

Ti hogy diétáztok, mit esztek hogy ne menjen rá a fizetésetek csak az élelmiszerre?

Figyelt kérdés
A sok csodás étkezési ajánlatoknál a legdrágább, legmárkásabb élelmiszereket ajánlják, hogy arra cseréljünk ki mindent, de könyörgöm kétszerese, vagy háromszorosa az átlag élelmiszerhez képest az ára. Extra szűz olivaolaj 0,5 l-es több, mint 1000 ft. A kenyerek, zsömlefélék, amik nem fehér lisztből készülnek szintén drágábbak,a sajtok, a stb.-k ki bírja ezt anyagilag és ki keres annyit és kinek van plusz még ideje napi szinten edzegetni, vagy eljárni edzőterembe még ott is fizetni edzőért, tanácsokért? Hogy lehet olcsón lefogyni úgy hogy ne legyen hiány betegség később? Ti mit csináltok?

2019. nov. 15. 15:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
97%

Nem mindegy mennyid van rà. Nem a pénztàrcàdban turkàlok csak azért írom mert pl ha valaki sajàt otthonban él, logikusan több marad màsra, mintha albérletben.

Én a férjemmel élek , sajàt hàz ( a csalàdomé), nincs hitelünk sem. Nem tudom pont mennyi megy el kajàra, de kijövünk úgy is, hogy én diétàzom. Az én fizum 165-170 az a közös megtakarítàsunk, a férjem fizetéséből élünk. 180 ezer körül keres, és ketten élünk ennyiből.

Én szénhidràtszegény, zsírban és fehérjében gazdag étrendre vàltottam, 8,5 hónapja.

Rengeteg zöldséget eszem, húsokat, sajtokat, tojàst, olajos magvakat, ch csökkentett kenyeret mértékkel- max 3db/nap ( nem a legdràgàbbat), hüvelyeseket óvatosan, mértékkel. Tésztàt nem cseréltem ch csökkentettre, az elég dràga ami nekem kéne, inkàbb kevesebbet eszem, ritkàbban, minimàlis mennyiséget, bàr igaz, egy dràgàbb fajtàt ami nem fehérlisztből van, de igen keveset fogyasztok, így 1 kg szàraztészta még mindig nem fogyott el, pedig márciusban lett vàsàrolva. :) Ezen pl lehet spórolni. Krumplit szintén keveset eszem, ritkàn.

Eleinte pl kókuszzsírt hasznàltam, de baromi dràga, nagyon hamar vàltottam sertészsírra, ugyanúgy jó. Olivaolajat utàlom, nem hasznàlok. Emellett szedek étrendkiegészítőket is.

Gabonaféléket ( rizs, köles ,zab, bulgur stb nem szeretem, nem eszem őket, a gyümölcsöket pedig nem toleràlja a gyomrom egyàltalàn, ezért nem fogyasztok)

Vettem szobabiciklit, és régről van hasizomerősítőm, súlyzóim, mellette tornàzom is rendszeresen. Később majd ha többet fogytam, hasznàlni fogom a többi edzőgépem, és görkorizni is szeretnék jàrni.

Kb ennyi. Se edzőterembe nem jàrok, se edzőnek nem fizettem soha.

Eddig 30 kilót fogytam.

2019. nov. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok jó tanácsot, igazatok van. Valóban ha jobban kiszámolom a dolgokat, akkor sem kell többet költenem, mert az édességekről lemondtam és szerintem azok drágábbak voltak, mint most néhány diétás termék ára. A csokikból is minőségibbre mentem a helyett most meg a diétás egészségesebbre megyek, árban nincs nagy elérés valóban. Ez így jobban meg is éri, mint aztán cukorbetegség, meg magas vérnyomás, egyéb betegségek kezelése és akkor sem úszom meg diéta nélkül. Jobb megelőzni a bajt és inkább ebbe ölni a pénz. Igazatok van, valóban, köszi mindenkinek! :) Bringát is fogok venni, még nem tudom melyiket veszem meg de a bicajozás nagyon rásegít a fogyásra. Egyébként ahogy időm engedi sokat tornázom, kell hogy majd legyen is eredménye, csak hirtelen az árakat nézve meglepődtem, de amit kivonok étrendből abból meg van a diétás holmi. :)
2019. nov. 16. 13:14
 13/15 Laylah ***** válasza:
Ha nagyobb túlsúlyod van, számolj azzal is, hogy a komplett ruhatáradat is le kell majd cserélned. Az sem két fillér lesz, nagyobb kiadás, mint a diétás kaja és a "normál" étrend különbsége.
2019. nov. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Hát igen, pont itt álltam meg a hízó kúrával, nem kívánom az egész ruhatáram lecserélni, úgyhogy inkább lefogyok.
2019. nov. 16. 15:13
 15/15 anonim ***** válasza:
89%

Úgy, hogy nem kell mindemt a legdrágábbra cserèlni.


Zabpehely 250ft/ fèl kiló

Rizs nem kell a legdrágább basamatit venni ami 500ft lehet venni sima rendes riszt aminek kilója 200-300ft (itt a kulcs az, hogy ne egyèl többet belőle mint 100gramm)

A kenyeret vagy hagyd el vagy vegyèl rendes normális lisztet amiből otthon kèszíted el magadnak mert amit drágán árulnak az sose 100%egèszsèges hanem keverik a szar lisztet a jóval tehát előrèbb nem vagy vele)


Húst gondolom eszel ha szarul kajálsz is itt nincs változás


Az olivaolaj amiről te beszèlsz sütèsnèl elveszti a jó tulajdonságát azt csak arra használd ha valamire önteni akarod.


De mèg zsírból sem kell a drágát venned vedd amit szoktál a kulcs a mennyisègben van.


Nem kell mindent full egèszsèges verzióra lecserèlni csak pár dolgot ès így pènzbe se jössz ki drágábban.

2019. nov. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!