Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mindent elrontok a sok sportta...

Mindent elrontok a sok sporttal vagy nem kell félnem?

Figyelt kérdés
Ha napi 2-3 órát futok (1óra alatt 7km-t tudok lefutni) akkor elveszíteném a nőies alakom és férfiasan izmos lennék?Szeretném formálni magam mert a hasamon van egy kis felesleg és szeretném ha szép lapos lenne...persze diétáznék is mellette.Ez így jó vagy sok lenne a sport és ha nem jó mit csináljak másképp?
2010. júl. 18. 21:11
1 2
 1/12 Gyenes Tamás Nűnű ***** válasza:

Férfiasan izmos nem leszel. Ahhoz gyúrni kéne, méghozzá jóval keményebben, mint a srácok.

Viszont vékonyabb leszel, és igen, a nőies formákat adó zsírpárnákból veszteni fogsz.

Nincs helyi zsírégetés. Mozgás során nem a dolgozó testrészről megy le a zsír, hanem egyenletesen, mindenhonnan. Ez annyiból nem igaz, hogy elhízni sem egyenletesen szoktunk, így fogyni sem egyenletesen fogunk. A zsírszövetekben található alfa2-receptorok felelősek, hogy hová rakódjon le a zsír, és ezek felelősek a zsírok mobilizásának gátlásáért. Az alfa2-receptorok egyenlőtlen eloszlása határozza meg, hogy elsőként hová hízzunk, és bizony onnan fogunk utoljára fogyni. Ezt nem tudjuk befolyásolni az adott testrész megmozgatásával. Emiatt lehet, hogy a feneked, lehet, hogy a melled, és lehet, hogy a hasd fog először fogyni.

2010. júl. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ennyi sporttól semmi izmod nem lesz, megnyugodhatsz. Ahhoz hogy ne tűnjön el rólad az összes izom, rengeteget kell enni napi 3 óra futás mellett.

Én is így csináltam az első diétámat, keveset ettem, és futottam napi 2 órákat. Fogytam vagy 20 kilót de zsírból alig-alig.

Nagy butaság volna a részedről. Bőven elég napi 1 óra sport és diéta.

2010. júl. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat most megnyugodtam :)

és ha reggel és este is futnék 1-1 órát? az is sok?

2010. júl. 18. 21:29
 4/12 anonim ***** válasza:
sportolj nyugodtan, annyit, amennyi jólesik, még diétáznod sem kell, a bodybuilderek rengeteg fehérjét zabálnak, ha te nem teszed, nem lesznek férfias izmaid ;)
2010. júl. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Szia én már tizenöt éve sportolok rendszeresen de szerintem felesleges minden nap futnod mert az izületeidet kinyírod aztán nem formás leszel hanem rokkant elég minden másnap futnod akkor is rövid sprinteket mert az szálkásit és zsírt éget a többi napon meg aerob gyakorlatok meg ne egyél szemét kajákat ennyi....
2010. júl. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem ha alapjában véve vékony alkat vagy,és csak a hasadon van egy kis zsírpárna ami neked nem tetszik, én úgy gondolom elég felüléseket csinálni.Attól szép kockás lesz a hasad.

De vagy sportolj, és figyelj oda mit eszel,legyen táőláló és nem hízlalaló;vag diétázz.

A kettő együtt azért nem jó mert a sporthoz energia kell, hogy formás legyél,izmosodj.De ha csak egy-két kilót akarsz leadni elég ha diétázol egy kicsit.

2010. júl. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem muszáj annyit futnod, kivéve, ha a maratonra készülsz4 :)
2010. júl. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Napi 2-3 óra futás? Atyaég. 40 éves korodra óriási fájdalmaid lesznek, úgy elkopnak az ízületeid...

Inkább biciklizz, ússzál és ne diétázz! Az a felesleg gyorsan eltűnik majd...

2010. júl. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is sok ez a 2-3 óra főleg ha csak a hasad miatt teszed! Ja és arra viszont gondoltál, h ennyi futástól a melled is jelentősen csökkenni fog? + az ízületeidnek se tesz jót ennyi futás ha csak nem a maratonra készülsz!
2010. júl. 19. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
tudom,hogy nem csak hasból fogok fogyni de eddig napi másfél órát edzettem és semmi változás nem történt ezért gondoltam,hogy emelek...persze tudom,hogy a nassolás miatt nem jött a várt eredmény de a hasam nem laposodik sehogy
2010. júl. 19. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!