Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy csalónap...

Hogy lehet az, hogy csalónap után is fogytam?

Figyelt kérdés

Nincsenek falásrohamaim, de tegnap volt egy baráti összejövetel, ahol ettem mindent (is). Egyébként kalóriát számolok, 1250-1400 kcal, sok fehérje, kevés szénhidrát. Mellette heti 4-szer sportolok.

Arra számítottam, hogy ezután biztos 1-2 kilóval többet fog mutatni a mérleg, de nem, még fogytam is.

Miért nem híztam?

Eddig 7 kilót fogytam, még olyan 5 van hátra.

163 cm, 60 kg, nő



2019. nov. 23. 08:10
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Döbbenet hogy kalóriát számolsz a legminimálisabb ismeretek nélkül.
2019. nov. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Pont azért, mert beiktattál egy csalónapot. A tested nem úgy veszi ezután, hogy koplalsz, mert jön a "Rettenet Ideje", hanem úgy, hogy van kaja, csak egyébként kevesebb, mint egypár napon. Tehát nem kezd raktározni, hanem szépen fogysz lassan tovább.


(Évezredek alatt, amikor az ember még nem volt agyontömve kajával, ha valaki több napig nem ehetett, mert nem volt mit, vagy pl. éppen háború volt, tél stb., akkor megtanulta a teste azt, hogy raktározni kell.)


Legyen a csalónapod mondjuk a csütörtök. Egyél, amit jól esik, utána jobb kedvvel fogysz tovább. Szia!

2019. nov. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én sem értem hogy számolsz kalóriát, ha 0 ismereted van. Képzeld, ha egy nap keveset eszel, és baromi egészségeset, nem történik semmi csoda, nem leszel 2 kilóval kevesebb. Ahogy nem leszel 2 kilóval több sem egy nap után. Kicsit olvass utána a dolgoknak, mert zavar van az èterben.
2019. nov. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

elég kevés kalóriát viszel be, bár nem tudom mit takar a heti 4 sport, de akkor is, ha ez mondjuk 20 perc futás alkalmanként (és remélem nem az).

az egyik megoldás az lehet, hogy egy ilyen evés után feltöltődnek az izmaid glikogénraktárai, és elengedik a vizet.


a másik, hogy a fogyás nem egy lineáris dolog, néha megáll, felfelé megy, megint megáll és puff, egyszercsak a "semmiből" lemegy egyszerre 2-3 kiló. nos, az nem a semmiből jött, hanem az eddigi munka eredménye, csak nem látszik rögtön.

2019. nov. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!