Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csalonap, dieta 4. napjan?

Csalonap, dieta 4. napjan?

Figyelt kérdés

Jelenleg dietazom es egesz jol tartom meg.

Alacsony szenhidrattartalmu es cukormentes eteleket eszem.

Anyam viszint ma hozott egy olyan sutemenyt, amit nagyon imadok. Nagyon ritkan hoz ilyet, szinte sosem.

Ti csinaljak? Egyem meg? Vagy ne egyem meg?

Hulye kerdes, tudom, de nem tudok donteni, mennyire rontja ez a dietat.


2019. febr. 13. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Én ennék belőle egy picit. Mondjuk egy darabnak a negyedét (persze nem mindegy, hogy az adott sütemény mekkora darabokból áll). De én nem követnék sosem olyan diétát, ami arra épül, hogy valamiből semennyit vagy csak homeopátiás mennyiséget lehet enni. Azt nem írtad le, hogy te egészen pontosan milyen elveket vezettél be, de hiába is írnád, úgyse tudnék hozzászólni :-)
2019. febr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%
Én megenném, persze utána ma már semmit.
2019. febr. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván hónapokig csinálod majd a diétát, vagy életmódváltást vezettél be (mert annak több értelme van). Nem egy darab süti fogja elrontani az egészet, ezt te is tudod. Majd holnap kicsit kevesebbet eszel, meg most majd jóideig úgysem fogsz megint sütit enni. Ha most az a terved, hogy egész hátralévő életedben soha többet nem eszel a kedvenc sütidből, attól nem fogyni fogsz, hanem megőrülni, vagy a felénél megutálod az egészet és feladod.
2019. febr. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

Én ilyenkor megkérdezem magam, hogy mit nyerek azzal, ha megeszem azt a süteményt. Kb 10-20 másodperc élvezetet, amíg elnyammogom és lenyelem. Utána összevetem, hogy megéri-e azt az extra 15-20 perc intenzív kardio-t, ami ahhoz kellene, hogy elégessem az energiát, amit ad. Már ha el lehet égetni és nem ragad le szinte azonnal.

Az ilyenekkel nagyon kell vigyázni, mert ha nem okosan csinálja az ember, akkor könnyen lavinát indíthat el. Unalmadban enni hamar kialakíthat egy olyan berögzülést, hogy amikor megint unatkozni kezdesz, akkor éhséget is fogsz érezni, holott koránt sincs a testednek szüksége táplálékra.

Mondj nemet az ilyen azonnali gratifikációs kényszereknek, mert hosszútávon nagyon pozitív hatásai lesznek.

De már az is egy jele annak, hogy jó úton haladsz, hogy ekkora kétségeid vannak egy szelet sütemény előtt. :D

De sokrétű kérdés ez. Nem tudom, hogy mióta diétázol, vagy milyen étrendet követsz, mennyit edzel. Egészségesen élni nem azt jelenti, hogy például bizonyos szociális helyzetekben nem engedhetsz meg magadnak egy fekete listás terméket. Ha meghívnak szülinapozni és nem akarsz visszautasítani egy szelet tortát, mert nem akarod megbántani azt, aki sütötte vagy nem akarsz kimaradni a mókából, az teljesen normális. Viszont azt is be kell látni, hogy lenyomni egy krémest a nap közepén, mert az ott van az asztalon, az korántsem ugyanaz :D


Oké, kicsit bőlére eresztettem... itt a rövidített válaszom:

Rajtad múlik, hogy mennyire bízol magadban és a diétádban.

Meg tarts csaló napokat mondjuk minden hetedik napon és azokat is tervezd el jó előre. Egy rosszul felépített csalónap tud károkat okozni rövid távon is.

2019. febr. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Végül hogy döntöttél?

Érdekes szitu egyébként. Én azt is megértem, ha ettél belőle, végülis még csak most kezdted a diétát, sok mindent nem ronthattál el. Másrészről ez egy jó tesztje az akaraterődnek. Bármikor lehetnek ilyen kísértések, és ha gyakran engedsz nekik, akkor nem sok értelme lesz a diétádnak.

Én nagy csokiimádó voltam, de amikor "életmódot váltottam", totálisan kiiktattam a csokit is az összes cukros dologgal együtt. Az első évben egyáltalán nem ettem cukrot, de nem a fogyás volt a lényeg, hanem a korábbi egészségtelen szokásaim megszüntetése. Érdekes volt megtapasztalni, hogy néhány hét után már eszembe se jutott sütit meg édességeket enni, nem is kívántam. Megvoltak a saját finomságaim, ettem gyümölcsöket, magokat és néha pár szem aszalt gyümölcsöt. Azóta már lazítottam a szabályaimon, vendégségben én is megkóstolok pár sütit, ha kedvem van hozzá, itthon pedig mindig van 75% feletti kakaótartalmú étcsoki, néha eszem egy kockát belőle. Az ételekre már nem úgy tekintek, mint régen, hogy ami finom, azt megeszem, ami nem finom, azt meg nem. Most azt eszem meg, amiben sok hasznos tápanyag van, és ami értéktelen, tápanyagszegény, vagy számomra egészségtelen összetevőket tartalmaz, azt nem vagy csak keveset és ritkán.

2019. febr. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!